Jump to content
AsalT

RST

Recommended Posts

Are treaba strict cu ip-ul, asa cum zice si Shocker. Am testat simultan de pe acelasi pc cu mai multe browsere si cu mai multe ip-uri si pare un block pe ip. La mine isi revine pe acelasi ip de-abia dupa vreo 2 zile si trebuie sa folosesc proxy sau aol pt accesare. Provider: RDS. Nu are legatura cu cache-ul browserului.

Link to comment
Share on other sites

Ceva probleme asemanatoare am avut cu propriul domeniu, am reusit sa-l rezolv adaugand dnsul de la google.

Doar ca la mine era problema de la nsuri si o poveste mai lunga, doar era putin asemanatoare, incercati ( astia care va rezolvati problema restartdand netul ) sa adaugati dnsul de la google ( 8.8.8.8 - 8.8.4.4 )

Link to comment
Share on other sites

Nu am patit chestii de genul dar banuiesc ca se intampla ocazional din cauza unui echipament prost configurat la ISP. (cei la care este serverul dedicat cu RST-ul)

Am folosit cateva luni bune ceva echipamente de la Fortinet si se intampla des sa fie blocati clientii legitimi (cand era prea mare queue-ul, la atacuri sau pur si simplu considera el ca sunt pachete invalide).

Chestia cu anuntatul adresei ip ca blackhole in sesiunile externe BGP imi pare lame rau. Asta nu e filtrare. Poti spune ca ISP-ul iti face denial of service catre tot ce nu e in tara.

Link to comment
Share on other sites

Nu am patit chestii de genul dar banuiesc ca se intampla ocazional din cauza unui echipament prost configurat la ISP. (cei la care este serverul dedicat cu RST-ul)

Am folosit cateva luni bune ceva echipamente de la Fortinet si se intampla des sa fie blocati clientii legitimi (cand era prea mare queue-ul, la atacuri sau pur si simplu considera el ca sunt pachete invalide).

Chestia cu anuntatul adresei ip ca blackhole in sesiunile externe BGP imi pare lame rau. Asta nu e filtrare. Poti spune ca ISP-ul iti face denial of service catre tot ce nu e in tara.

E lame, dar asta se intampla.

@Shocker ma bucur ca sti ca nu aia e problema. Stau si ma intreb de unde? Diferenta dintre mine si tine ii ca eu am analizat vreo 20 de cazuri concrete (referitor la RST). Sunt curios doar cate ai analizat tu de spui cu atata convingere ca nu e aia.

Link to comment
Share on other sites

Azi, l-a apucat si la mine, dintr-o data, pana acum n-am mai avut probleme.

ISP RDS

Eroare in chrome

"Aceast? pagin? web nu este disponibil?

Mai pu?in

Pagina web de la http://rstforums.com/ poate fi temporar nefunc?ional? sau a fost mutat? definitiv la o nou? adres? web.

Cod de eroare: ERR_NAME_RESOLUTION_FAILED"

N-am mai incercat si de pe mozilla, am adaugat direct dnsurile de la google si imi merge.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...