Jump to content
Shelo

Ce este oare aici? [DarkPanda Owned]

Recommended Posts

Lasa-ti copilul in pace daca vezi ca unu e prost mai bine il lasi prost in continuare DarkCacat nu vede ca din 50 de posturi postate pe rst pe cel putin 5 isi regaseste numele mentionat in ele si nu numai el si restu ligii de copii prosti fara minte si care sunt hackeri si isi ascund si urmele chiar foarte bine :) Vad ca darkpanda si-a mai adaugat poze pe facebuci ( asta asa ca sa isi ascunda urmele in ceea ce face ) intr-o zi o sa ii destepte organele cu un organ bagat adanc in ei :))

Link to comment
Share on other sites

Si ce plm cauta topicul asta la Show-off?

+ A mai fost postat si ieri.

LE : Cum sa fie show-off frate ?

Show-off = "lauda" ,tu ai dat deface-ul?

La cum l-am citit eu pe DarkPanda ala, probabil si-a dat singur deface ca sa atraga atentie

Nu intelege gresit ..

Prin Show Off inteleg a prezenta o acctiune de a ta.

A mai fost postat dar nu ce am prezentat eu

Defaice-ul este dat de mine (am scris intentionat ca un "cocalar")

Multumesc pentru intelegere.

Motivul: Vroiam sa ii arat ca nu este chiar asa de hacker..

Tin sa mentionez ca nu reuseam fara ajutorul unui membru de aici..

Multumesc stii tu cine !

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Multumesc stii tu cine !

Gradinita.

Nu esti un hacker mai mare decat cel cu site-ul in cauza daca ai facut asta. Esti exact ca el/ei si asta nu denota decat maturitatea de care dai dovada.

Grow up si invatati si voi ca astfel de copilarii nu isi au rostul. Zicea @Nytro prin chestiile alea neimportante care cica se numesc REGULI ca:

Pentru un atac reusit ar trebui sa tineti cont de urmatoarele lucruri:

- site-ul sa fie unul mare, cunoscut

- SQL Injection-ul trebuie exploatat elegant, nu doar sa puneti o ghilimea si sa sperati ca asta va transforma in hackeri

- trebuie sa aveti si un motiv pentru care atacati acel site

Nu exista limitare la aplicatii web, dar se pare ca nimeni nu vrea sa "evolueze" si ramaneti la acelasi nivel de foarte mult timp.

Daca voi cautati cu dork si "spargeti" site-ul unui brutar, desigur ca nu ii pasa nimanui de ce ati facut. Dar insa daca aveti o nemultumire pe o institutie, cautati si exploatati frumos o problema de securitate, indiferent de modul in care procedati, Full disclosure sau anuntati acea institutie, sunt sigur ca membri vor avea o reactie pozitiva.

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Pai razi frate ca e de ras, nu contest, dar eu cel mai bine ii arat unui idiot ca este un idiot ignorandu-l. Ma rog, fiecare cum crede, nu te acuz de nimic, dar mi se pare ca are probleme psihice.

Puteai sa pui si tu ca melodie

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Si-a facut omu un site si ai venit sa ii dai deface, masa pare femeie serioasa.. O doamne :( Saracu a dat bani si pe domeniu + hosting si i ai stricat treaba.. vezi daca nu are .htaccessuri prin toate paginile sa se fereasca de unu ca tine

Link to comment
Share on other sites

Pai razi frate ca e de ras, nu contest, dar eu cel mai bine ii arat unui idiot ca este un idiot ignorandu-l. Ma rog, fiecare cum crede, nu te acuz de nimic, dar mi se pare ca are probleme psihice.

Puteai sa pui si tu ca melodie

Exista o poveste lunga daca ai stio mi-ai oferi dreptate

Link to comment
Share on other sites

@MrGrj: https://rstforums.com/forum/59818-regulamentul-forumului-ro-2.rst#post531091 si https://rstforums.com/forum/82510-showoff.rst#post531535

Shelo actiunile tale sunt intr-adevar infantile pentru multi dintre utilizatorii forumului, dar majoritatea dintre noi astia mai vechi am inceput la fel ca tine si am evoluat ori in good guys, ori in bad guys. Din partea mea fa show-off cat vrei si ignora criticile celorlalti altfel iti futi imaginea pe care vrei sa ti-o creezi si orice ai face tot te va lua lumea la injuraturi. Totusi pazeste-ti pielea ca ai tendinta sa te bagi in domenii care iti pot aduce probleme legale foarte mari.

Sper sa va reamintiti ca RST este un forum grey-hat. La un loc cu programatorii, developerii, sys-adminii, designerii, coderii etc sunt la fel de bineveniti si oamenii ca Shelo pana si daca se va decide ca RST-ul sa devina white in totalitate.

Link to comment
Share on other sites

Si-a facut omu un site si ai venit sa ii dai deface, masa pare femeie serioasa.. O doamne :( Saracu a dat bani si pe domeniu + hosting si i ai stricat treaba.. vezi daca nu are .htaccessuri prin toate paginile sa se fereasca de unu ca tine

Iar te-ai apucat de postat ampulea.

1. De unde stii tu metoda prin care a fost exploatat site-ul.

2. Nu exista sa ai .htaccess prin toate paginile, exista sa ai un .htaccess (de obicei) in root, in care sa pui restrictie la toate paginile.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...