Jump to content
tomyk

RDP BruterX Force and Scanner

Recommended Posts

https://www.virustotal.com/en/file/98429b98685d3217434f8188ee72eb6335b492c7f9047b701a9d445c219846db/analysis/1395249235/

Backdoor.Fynloski -> Fynloski.A is a repackaged version of a remote access tool (RAT) and might come in a variety of installer types.

http://www.microsoft.com/security/portal/threat/encyclopedia/entry.aspx?Name=Backdoor:Win32/Fynloski.A#tab=2

Edited by Bleah
Link to comment
Share on other sites

eu am dubrute 2014 modificat WS 8 face brute si la network level ;)

numai ca foloseste clientul de la windows 7 mstsc-u pe hidden

ca normal dubrute foloseste clientul ala de la 2003 si de aia ia ban atunci cand face bruteforce ;)

Yahoo : ionutangel13 ;)

Astora care va laudati ca voi aveti nu's ce tool care face nu's ce pula mea face dar totusi nu il puneti la download dar vreti sa va caute cine e interesat pe messenger ca sa i-l dati , eu v-as da ban .

Ori nu-l ai si vrei sa pari interesant ori ai alta varianta si ai lipit malware de ea si vrei sa arzi fraieri in privat ca daca il pui aici te prindem .

Link to comment
Share on other sites

Pentru ce sa il urc ma aici sa umble toti nobi cu el ? Eu am zis am alta varianta de dubrute . Asta BruteX merge greu trebuie sa pui si user putin ca daca faci brute pe un ISP Gen Verizon sau redstation sa vezi ce error iei si ti se va umple ecranu ;)asa ca stai in "pula mea"in banca ta ;)

Link to comment
Share on other sites

si dacaai scannerul si nu e de dat dc mai postezi cal si si in plus de asta si id-ul de mess ? kknari... am cunoscut multi de genu postau sa intru in privat iar in privat in loc sa ajte zicea ca face ei tot dacaii platesc pt serviicile lor .. dar nu inteleg dc nu posteaza asta cerand ani dar ei posteaza pm me ca iti dau eu .. :) sunt ff multi de genu aici ar trebui curantenie facuta ..

Link to comment
Share on other sites

Pentru ce sa il urc ma aici sa umble toti nobi cu el ? Eu am zis am alta varianta de dubrute . Asta BruteX merge greu trebuie sa pui si user putin ca daca faci brute pe un ISP Gen Verizon sau redstation sa vezi ce error iei si ti se va umple ecranu ;)asa ca stai in "pula mea"in banca ta ;)

E modificat de tine dubrute ala ? Ma indoiesc...l-ai gasit pe vreun rdp ceva nu ? Windows 2012 ? Cam greu :/

Link to comment
Share on other sites

Desi este vechi topicul , va explic cum sta treaba.

Acest prog (desi nu l-am folosit) se foloseste de versiunea locala mstscax.dll . Pana aici e bine, asa procedeaza si ncrack spre exemplu DAR ncrack foloseste VirtualChannel (ups, socket level !) pe cand acest tool se foloseste de control ca si interfata ... creaza controlul line-by-line , cel mai probabil in pune il panel (un mic truc pentru MT) si incearca sa se conecteze la RDP ; de aici si treaba cu resursele (proc+ram) .

Si s-ar merita ! DACA nu ar consuma atatea resurse .

De ce ? Pentru ca ar face NLA de pe toate OS-urile de la VISTA pana la Win8.

Dar cand Serverul nu mai raspunde cum trebuie .. adminu se inteapa si te sare de combinatie. Urmaresc ncrack-ul de ceva vreme, baietii sunt pe cale de a rezolva problema.

BTW , DuBrute tot de VirtualChannel se foloseste.

Closed.

Edited by Maximus
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...