Jump to content
fusername

Romania,.. sa te iubesc!

Recommended Posts

Salut RST!

Am inceput aceasta mizerie direct la cos pentru ca aici consider ca isi are locul, la fel ca si locul in care traim, la fel ca si poporul mizerabil pe care-l constituim noi (cu sau fara vrerea noastra, oricine am fi noi, cei care suntem romani), la fel ca si institutiile de "STAT" si, PLM... de programe de "STIRI" de cacat de prin tembeliziunile spalatoare de creiere platite din osteneala privirilor noastre (asta doar in primul rand) si dezinformarea masiva si ambiguitatea cu care suntem presati, stresati, lucrati si facuti S C L A V I - zi de zi, in fiecare zi.

Cum basca mea te poti numi "emisiune informativa" daca expui pe post acest eveniment (am luat primul rezultat din google) mai putin de 30 de secunde:

Apa otr?vit? în toat? Timi?oara! HARTA MOR?II care atac? s?racii ?i milionarii din capitala Banatului

... si pe subiectul alunecarilor de teren din cauza ploilor din Vrancea te intinzi timp de 2 - 3 minute si intrii in detalii neinteresante? Oare oamenii aia din Vrancea nu stiau ca li s-au daramat casele?

(^^ "Stirile ProTV din seara asta de la 10 si ceva PM")

Dar sa revenim la stirea din Timis; oare toti din Timis au idee ce beau de la robinet?!! Oare stim ce bem de la robinet sau din PET-urile de apa plata sau minerala? Oare este ceva intr-adevar controlat, verificat in tara asta in afara de cacat si aer impozitat si amendat si de 10x taxat?

Argument:

Sa ma fut in ea de Romania definitiv!

Challenge:

Are cineva alta parere? Dati argumente valide! E vorba de securitatea noastra (care o include si pe cea IT)!

Edited by fusername
si si
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Pai in primul rand e vina ta ca urmaresti posturile romanesti. Stirile nu sunt stiri. Sunt doar violuri, omoruri, sinucideri si cateodata o inundatie. Atat.

Si eu traiesc in aceasi tara ca si tine. La fel ca si tine, dispretuiesc tara asta doar pentru ca e locuita. Dar hai sa te intreb ceva. Iti aduci aminte ce ai facut tu pentru tara, pentru civilizatie, pentru mai bine in ultimii 5 ani? Nu o sa-ti aduci aminte, pentru ca nu ai facut nimic. Toti asteptam ceva mai bine. Toti asteptam salarii mai mari, strazi mai bune, politicieni care sa nu fure dar in orice tara civilizata, grosul il constituie populatia. Ea trebuie sa se schimbe, pentru ca populatia inseamna politicieni. Si eu ma plangeam inainte sa-mi dau seama ca defapt nu fac nimic pentru tara. Defapt ma plangeam de mine.

Securitatea ta este pusa la indoiala in orice tara, in orice context. Si nu ma refer la faptul ca baga unul cutitul in tine. Securitate din toate punctele de vedere, atat fizica cat si psihica.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

"Iti aduci aminte ce ai facut tu pentru tara, pentru civilizatie, pentru mai bine in ultimii 5 ani? Nu o sa-ti aduci aminte, pentru ca nu ai facut nimic."

Nu puteai sa spui asta serios pentru ca nu stii nimic (cel putin despre mine)! Ma cunosti si eu nu stiu???

P.S. Ultima propozitie ai formulat-o invers. Viceversa... pricepi?

La asta ma refer:

@syn: "Ea trebuie sa se schimbe, pentru ca populatia inseamna politicieni.""

Edited by fusername
edit la edit
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Pai vezi. Te plangi de mentalitatea romaneasca care ce sa vezi, o practici. Daca ai fi facut ceva pentru tara cu siguranta nu te plangeai, nu aveai timp sa stai la 12 noaptea pe forumuri plangand ca nu-ti plac "stirile".

P.S: Daca nu iti convine tara, ai la dispozitie peste 190 de alte state in care te poti duce. Daca vrei o alta tara, poti incepe tu. Dar plangandu-te de ea, nu o vei schimba. Nu vreau sa intru in polemici, mi-am spus punctul de veder la fel cum si tu ai facut si ti l-am respectat. Las loc si altora sa isi dea cu parerea, ca nu este doar tara mea.

@fusername : Incearca sa urmaresti 3 zile la rand antena3 si o sa vezi ca securitatea ta psihica este grav pusa la incercare. Practic te tampesti.

Edited by SynTAX
Link to comment
Share on other sites

Pai vezi. Te plangi de mentalitatea romaneasca care ce sa vezi, o practici. Daca ai fi facut ceva pentru tara cu siguranta nu te plangeai, nu aveai timp sa stai la 12 noaptea pe forumuri plangand ca nu-ti plac "stirile".

P.S: Daca nu iti convine tara, ai la dispozitie peste 190 de alte state in care te poti duce. Daca vrei o alta tara, poti incepe tu. Dar plangandu-te de ea, nu o vei schimba. Nu vreau sa intru in polemici, mi-am spus punctul de veder la fel cum si tu ai facut si ti l-am respectat. Las loc si altora sa isi dea cu parerea, ca nu este doar tara mea.

@fusername : Incearca sa urmaresti 3 zile la rand antena3 si o sa vezi ca securitatea ta psihica este grav pusa la incercare. Practic te tampesti.

Ori esti politician, ori lucrezi la PROcacao, ori nu stiu eu ce problema ai cu antene la fel de "PRO" (nu fac nicio diferenta, nu stiu de ce faci tu) dar, ce am scris eu ramane in picioare!

P.S. Cred ca esti politician si finantezi vreo doua televiziuni si vreo 5 cluburi de "folbal"... (astea din urma "e" mai "eftine").

P.S. 2 Unde ai vazut lacrimi? Ai citit tot?

P.S. 3 Ramane deschis doar pt. cei care pricep asta:

... restul daca "e" prosti sau ignoranti => IDEM.

Edited by fusername
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...