Jump to content
dirtycash

[TUT] Trimitere mesaj de pe orice adresa Mail

Recommended Posts

1. Avem nevoie de un Webmail. Puteti sa folositi cel de la Hostinger -> RoundCube.

2. Avem nevoie de Tamper Data pentru cateva modificari.

2. La destinatar scriem cui vrem sa trimitem

3. La subiect scrieti ce doriti la fel si la mesaj.

4. Deschidem Tamper Data.

5. Dam Start Tamper si Trimitere Mesaj.

6. Ne va aparea formularul , aici trebuie sa editam parametru _from.

Untitled.png

7. In loc de numarul acela puneti orice email doriti sa apara.

8. Click OK!

Si cam asa arata rezultatul:

rezultat.png

Prin aceast? metod? v? ve?i putea îmbun?t??ii: Social engineering/Doxing etc.

Link to comment
Share on other sites

atentie, persoanele din departamentul it de obicei sunt mai paranoice si verifica headerele de email ca sa fie sigur ca vin de pe adresa/serverul corect. metoda de mai sus nu modifica headerele de email (care sunt trimise specific de fiecare server de email in parte) iar la o privire mai atenta (verificand headerele mailului) se poate vedea de pe ce server/cont au fost de fapt trimise.

la fel, unele servere de mail au setate filtre care sa verifice daca adresa from corespunde cu adresa serverului de pe care a fost trimis mailul iar in caz contrar e marcat ca spam/junk sau sters direct.

Link to comment
Share on other sites

@Birkoff , mul?umim pentru informare. Dup? cum bine vezi în tutorial am precizat s? se foloseasc? Hostinger , deoarece acel server nu verific? _from ?i drept urmare trimite mesajul normal. Când vine vorba despre departament , da , verific? , dar nu o s? se foloseasc? metoda pe oameni de genul , ci doar pe al?ii. Am spus ?i în tutorial c? ajut? la Doxing , SE aplicat? la persoane de de "grad inferior". Adic? te asiguri c? acea persoana nu verific? headerele unui mail. Concluzie , persoana e destul de proast?.

Desigur am verificat headerele la Gmail ?i da:

Received: from mx1.main-hosting.eu (mx1.main-hosting.eu [31.x.x.x])
by postlady2.main-hosting.eu ([Hostinger Sendmail System]) with ESMTP id E5F37A059B
for <xxx@gmail.com>; Thu, 29 May 2014 15:15:57 -0400 (EDT)
Received: from webmail1.hostinger.ro (localhost [127.0.0.1])
by mx1.main-hosting.eu ([Main-Hosting.eu Mail System]) with ESMTP id 641484BC36BA
for <xxx@gmail.com>; Thu, 29 May 2014 20:15:57 +0100 (BST)

?i înc? ceva, în headere î?i va afi?a si client-ip , dar care este de la firma de hosting.

client-ip=212.x.x.38

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...