Jump to content
Cartman.

Sugestie ,, Donatori''

Recommended Posts

Ar fi frumos sa poti dona si acei oameni care doneaza sa primeasca User Title ''Donator,, mi se pare interesanta si destul de ok faza , am vazut in mai multe parti ( nu e vorba de nevoia de bani e vorba de a ajuta comunitatea ... ( cont bancar , paypal , s.a.m.d)

Este doar o propunere ...

Link to comment
Share on other sites

Ar fi frumos sa poti dona si acei oameni care doneaza sa primeasca User Title ''Donator,, mi se pare interesanta si destul de ok faza , am vazut in mai multe parti ( nu e vorba de nevoia de bani e vorba de a ajuta comunitatea ... ( cont bancar , paypal , s.a.m.d)

Este doar o propunere ...

Sa donezi pentru ce ???

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba de user title man , eu am zis ce am observat in unele parti ( forumuri) nu e neaparat nevoie de User Title ....

Sa se puna la Anunturi cum putem dona si unde.

Trimiti PM oricarui administrator si iti va spune el cum, unde si daca poti dona :)

Link to comment
Share on other sites

S-a mai discutat problema. Deocamdata, hostingul este platit din donatiile pe care le fac membrii staff-ului sau alti membrii mai vechi. Daca vrea cineva sa doneze, ii poate trimite un mesaj privat lui nytro. S-a luat aceasta decizie pentru ca exista riscul ca respectivele donatii sa se faca dupa conturi furate.

Link to comment
Share on other sites

S-a mai discutat problema. Deocamdata, hostingul este platit din donatiile pe care le fac membrii staff-ului sau alti membrii mai vechi. Daca vrea cineva sa doneze, ii poate trimite un mesaj privat lui nytro. S-a luat aceasta decizie pentru ca exista riscul ca respectivele donatii sa se faca dupa conturi furate.

Se pot accepta si donatii in cryptocurrencies (elimina riscul fraudei sau cel putin implicatiile legale ale acesteia).

Link to comment
Share on other sites

Acceptam donatii, insa nu veniti cu: dau si eu 5-10 dolari, pentru ca nu vreau ulterior sa imi sara jumatate de forum in cap ca "Ba, eu am platit pentru forum". Deocamdata ne descurcam, daca vom vrea sa ne extindem (avem idei si planuri) atunci va vom cere ajutorul.

Link to comment
Share on other sites

Acceptam donatii, insa nu veniti cu: dau si eu 5-10 dolari, pentru ca nu vreau ulterior sa imi sara jumatate de forum in cap ca "Ba, eu am platit pentru forum". Deocamdata ne descurcam, daca vom vrea sa ne extindem (avem idei si planuri) atunci va vom cere ajutorul.

Putem sa donam si resurse in scopuri educationale ?

Link to comment
Share on other sites

Da. Am inceput aseara sa lucrez la un proiect. Avem nevoie de hosting pentru fisiere. Si care sa nu prea tina cont de drepturile de autor.

Dar mai dureaza ceva pana e gata.

Daca-mi zici despre ce este vorba(nu despre proiect, despre cat 'sa nu prea tina cont de drepturile de autor'), poate pot ajuta :). Ms

Link to comment
Share on other sites

OFF: daca vreti imi donati mie ca si va dau eu sarumana pe strada cand va vad, sau va pun o vorba frumoasa daca va vad cu o fata pe strada :))

ON: Banii din donatii ar putea fi folositi pentru hosting, concursuri cu premii, finantare proiecte serioase (in scop educational), bani pentru zile negre :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...