Jump to content
Whai_Nooa

Magazin Online

Recommended Posts

exact asa are o fost vecina de unde am stat eu inainte.....bratari , lanturi si tot felu de prostii pentru pitzi .....

Toate sunt facute acasa de tatal ei intrun atelier mic......

Nu mai stiu situl ca til aratam......Anul trecut cnd am vb eu cu ea mi-a spus ca ramanea in jur de 1000 de euro pe luna curat....cei drept ca deja are vreo 3 ani si ceva de cnd se ocupa....Si eu am aflat destul de tarziu....

Link to comment
Share on other sites

La o medie de 10 lei / porcarie inseamna ca are aproximativ 450 de comenzi pe luna . Mi-e greu sa cred ca exista atatia prosti in Romania si mi-e imposibil sa cred ca numarul lor se dubleaza lunar .

Eu sunt Roman mandru de ceea ce sunt , nu vreau sa cred ca traiesc intr-o tara de prosti si idioate .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

La o medie de 10 lei / porcarie inseamna ca are aproximativ 450 de comenzi pe luna . Mi-e greu sa cred ca exista atatia prosti in Romania si mi-e imposibil sa cred ca numarul lor se dubleaza lunar .

Eu sunt Roman mandru de ceea ce sunt , nu vreau sa cred ca traiesc intr-o tara de prosti si idioate .

Esti cam rautacios si probabil paralel cu tot ce tine de moda. Nu te mai baga data viitoare daca vorbesti aiurea.

ON: Eu zic sa incerci avand in vedere ca materialele pentru confectionarea unei bratari sunt ieftine iar profitul e si mai mare daca faci mai multe bratari. Eu te sustin si apreciez ceea ce incerci sa faci. Sa-mi lasi pe PM site-ul cand va fi gata, sunt curios cat de talentat esti !

Link to comment
Share on other sites

Esti cam rautacios si probabil paralel cu tot ce tine de moda. Nu te mai baga data viitoare daca vorbesti aiurea.

ON: Eu zic sa incerci avand in vedere ca materialele pentru confectionarea unei bratari sunt ieftine iar profitul e si mai mare daca faci mai multe bratari. Eu te sustin si apreciez ceea ce incerci sa faci. Sa-mi lasi pe PM site-ul cand va fi gata, sunt curios cat de talentat esti !

Cum iti ocupi timpul liber , crosetezi ?

On : sa va iau moda in pula cu bratarile alea idioate care se rup in 6 ore de la cumparare. V-ati facut toti mestesugari cu un patent si o sacosa de margele cumparata de la europa cu 6 lei .

Edited by daatdraqq
Link to comment
Share on other sites

@Whai_Nooa nu te lua dupa daatdraqq, care se comporta ca un hater in aceasta situatie.

Daca tu crezi ca va merge fa-ti afacerea. Orice ai face mereu vor fi oameni care sa-ti spuna ca nu poti. Asta e un lucru bun pt ca te impulsioneaza sa le arati contrariul.

PS: Eu ii consider mai inteligenti pe cei care cumpara kitsch-uri "hand-made" (pun intre ghilimele, ca majoritatea is doar ansamblate) cumparate de 10 ori mai ieftin decat cele de la Swarovski, Accesoriese (sau cum s-o scrie) si lista poate continua.

Link to comment
Share on other sites

@Whai_Nooa nu te lua dupa daatdraqq, care se comporta ca un hater in aceasta situatie.

Daca tu crezi ca va merge fa-ti afacerea. Orice ai face mereu vor fi oameni care sa-ti spuna ca nu poti. Asta e un lucru bun pt ca te impulsioneaza sa le arati contrariul.

PS: Eu ii consider mai inteligenti pe cei care cumpara kitsch-uri "hand-made" (pun intre ghilimele, ca majoritatea is doar ansamblate) cumparate de 10 ori mai ieftin decat cele de la Swarovski, Accesoriese (sau cum s-o scrie) si lista poate continua.

Ma tu crezi ca eu sunt nebun ? I-am luat sotiei n cacaturi d-astea de la n persoane .Toate sunt niste gaozarii , au ajuns la cos cel mai tarziu in 5 zile .

Link to comment
Share on other sites

Ma tu crezi ca eu sunt nebun ? I-am luat sotiei n cacaturi d-astea de la n persoane .Toate sunt niste gaozarii , au ajuns la cos cel mai tarziu in 5 zile .

Pai asa e capitalismul.. cumparam ca boii si nu folosim (nu ne mai place, se strica din prima, uitam, etc), dar cu toate astea producatorul face bani, da de mancare la angajati. Cu alte cuvinte acest cerc vicios functioneaza.

Ii putem da sfaturi, "uite frate eu tot am cumparat din astea, pt a mea nevasta si sunt totul dezamagit, se rup la prima purtare, fa-le mai durabile ca e loc pe piata"...

si atunci, acest baiat, in loc sa faca scam la ebay, sa ne sune parintii ca am avut accident, sa dea in cap, sa-si arate curul la web pt politicieni dezaxati, etc va face un ban muncit.

In toate domeniile este sunt produse proaste si produse bune..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...