Jump to content
wirtz

Cuvantul TIGAN - amenda 25.000 EURO

Recommended Posts

Primii romani AMENDATI pentru cuvantul TIGAN – AMENDA MAXIMA ajunge la 25.000 EURO

tigani.jpg?resize=350%2C334

Au folosit cuvântul “?igan” când s-au adresat unui “rrom”, iar pentru acest lucru au fost taxa?i. Primii români au fost deja pedepsi?i odat? ce amenda pentru pronun?area cuvântului “?igan” în România s-a m?rit, de 12 ori, la începutul s?pt?mânii, la presiunea Uniunii Europene, care consider? c? drepturile tiganilor sunt c?lcate în picioare în ?ara noastr?.

Institu?ia care îi amendeaz? pe “discriminatori” se nume?te Consiliul Na?ional pentru Combaterea Discrimin?rii. Aici tiganii, dar ?i orice alt? persoan? care se consider? discriminat?, se pot plânge, iar angaja?ii statului român taie amenzi de mii de euro.

Dac? amenda maxim? pentru o persoan? era de 3.000 de lei la începutul anului trecut, ulterior sanc?iunea a crescut la 30.000 de lei. Amenda maxim? poate s? ajung? la 25.000 DE EURO pentru o firm? din România care discrimineaz? “?iganii”, sau alte persoane, din motive rasiale, sexuale sau legate de un anumit handicap, potrivit noii legi, care a m?rit sanc?iunile.

amenzi-cuvantul-tigan-consiliul-national-pentru-comnbaterea-discriminarii.jpg?resize=439%2C470

Iar amenzile au curs pentru pronun?area cuvântului ?igan. În total, sanc?iunile date de Consiliul Na?ional pentru Combaterea Discrimin?rii au fost de 20.000 de lei. În total, opt români au fost amenda?i, iar patru au sc?pat doar cu un avertisment scris, în care au fost f?cu?i de râs. Cea mai mic? amend? a fost de 400 de lei, iar cea mai mare de 8000 de lei. În plus, ?i o firm? din Capital? a fost sanc?ionat?, dup? ce un ?ef i-a spus unui subaltern c? este ?igan.

NOTA REDACTIEI: Tiganii sunt mult mai rasisti fata de romani. Urmariti filmuletul de mai jos ce prezinta una din miile de fapte inregistrate anual cu caracter rasist la adresa romanilor.

Si acum niste inregistrari video despre "romi", acesti ambasadori ai bunului simt:

Edited by wirtz
Link to comment
Share on other sites

Cat rasism ! Nu imi vine sa cred cati rasisti pot fi si aicia e Halucinant Eu traiesc intr.o tara straina de 15 ani de zile si sunt satul de rasism, asta este un forum de IT nu de alt ceva din cate am inteles in ainte sa ma inscriu,am sa imi sterg contul de pe acest forum.Nu sunt tigan Dar sa sti cand arati cele mai urate calitati ale unei tari este normal ca toata lumea sa vada numai raul, Cand a luat maternitatea aia foc din bucuresti romani au furat maimutoi si genti in timp ce doi tigani frati au luat fie care cate 3 nou nascuti in brate si le au salvat viatza ! si nu e ca si cum ar fi ales ei sa vina in romania acum 90 la suta din ei din generatia asta sau nascut in romania baieti nu au avut de ales si normal ca multi sunt inca marginali asta din cauza ca toata poupatia ai da la o parte arata.mi la tara cand se duce un tigan sa se agnajeze cine il angajeaza !!! in fine Multe minti inca ruleaza windous xp ce pot sa cer,salutare tuturor eu imi anulez contul pe acest forum.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Cat rasism ! Nu imi vine sa cred cati rasisti pot fi si aicia e Halucinant Eu traiesc intr.o tara straina de 15 ani de zile si sunt satul de rasism, asta este un forum de IT nu de alt ceva din cate am inteles in ainte sa ma inscriu,am sa imi sterg contul de pe acest forum.Nu sunt tigan Dar sa sti cand arati cele mai urate calitati ale unei tari este normal ca toata lumea sa vada numai raul, Cand a luat maternitatea aia foc din bucuresti romani au furat maimutoi si genti in timp ce doi tigani frati au luat fie care cate 3 nou nascuti in brate si le au salvat viatza ! si nu e ca si cum ar fi ales ei sa vina in romania acum 90 la suta din ei din generatia asta sau nascut in romania baieti nu au avut de ales si normal ca multi sunt inca marginali asta din cauza ca toata poupatia ai da la o parte arata.mi la tara cand se duce un tigan sa se agnajeze cine il angajeaza !!! in fine Multe minti inca ruleaza windous xp ce pot sa cer,salutare tuturor eu imi anulez contul pe acest forum.

Unde cacat ai vazut tu ma tigan sa mearga sa se angajeze :))) Faci misto de noi

Link to comment
Share on other sites

25.000 de euroa amenda doar pentru un cuvant ?

Pai decat sa-i spui asa nu mai bine il bati ? :D

@aelius

Uite cum era sa cadem toti in problema asta de logica si perspicacitate.

Asta era ceva de genul "cat de tare poate sa latre o oaie" si la final venea unu si spunea ca oaia nu poate sa latre, tot asa si aici. :))

Edited by Che
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...