Jump to content
Bateria

[Tattoo] For IT Guys

Recommended Posts

Ma gandesc de ceva vreme sa imi fac un tatuaj.. numai ca nu prea sa intamplat nimic important in viata mea incat sa imi fac ceva..si decat dinozauri, balari, versuri in limbi necunoscute si sigla de la BMW.. m-am gandit sa imi fac un tatuaj legat de IT.. ceva discret.. dar parca codu de bare si QRCode.. mi-se par un pic banale..

Asa ca o discutie pentru 12:30 noaptea.. voi ce pareri aveti?

Link to comment
Share on other sites

Fa exact ce-ti place tie, nu e neaparat ca tatuajul ala sa insemne ceva pentru tine, si eu am vreo 7 tatuaje doar 2 insemna ceva pentru mine, un scorpion asa sunt de zodie si scrisul "My angel is my mother" restu sunt tatuaje care le-am gasit pe net si mi-au placut... Trebuie sa te gandesti ca o persoana o sa-ti zica "nu-mi place tatuajul tau" nu poti sa te caci in gustul omului. Asa ca fa-ti ceea ce-ti place tie, tu il porti nu altu'.

Daca tot vorbeai de IT:

font_image.png:))

Link to comment
Share on other sites

Gandeste-te foarte mult inainte sa-ti faci un tatuaj, ia in considerare faptul ca dupa ce e facut, nu ai cum sa dai inapoi.

O sa ramai in IT toata viata? Nu, frate, nu cred. Cel mai frumos ar fi, ceva care sa te reprezinte pe toata viata.

Sunt mai mult ca sigur ca o sa raman in IT.. si chiar daca nu mai lucrez in domeniu.. o sa fie mereu un hobby. Simt ca ma reprezinta mai mult decat orice alta chestie

Link to comment
Share on other sites

uite un tatuaj util, asa nu mai ramai niciodata cu bateria descarcata la telefon :D

Cum ai putea s? î?i încarci telefonul cu propria transpira?ie? Cu ajutorul acestui tatuaj-baterie! (VIDEO)

eventual in combinatie cu tatuajul asta care vibreaza cand ramai fara baterie :D

Nokia patenteaza tatuaje care vibreaza

Edited by Birkoff
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...