Jump to content
Boxer

Petarde, artificii, rachete

Recommended Posts

Ce parere aveti despre ele? Eu vreau sa cumpar in cantitati mari desi am gasit azi la tigani la preturi foarte mari vindeti careva ? :D

:lol:

Din cate stiu eu sunt interzise ;) Doar artificiile mai sunt permise ..

nu ma intereseaza. eu sunt mai presus de lege

sa zici asta la politie daca te va prinde :))

Link to comment
Share on other sites

plec azi in europa la 9:30...cumpar de vreo 750 de mii...ma intorc si cand cobor din autobuz o iau pe o straduta...trec pe langa garda fara sa vad...dau o petarda sa vad cum bubuie...in timp ce mai vroiam sa dau una...vine un muist la mine imbracat in jacheta neagra pe nume politist...ma ia in duba...imi ia datele se intreaba daca ma duce la sectie....cand se uita moama frate pai tu ai numai 1200 de pocnitori dalea mici 100 da lea mari si tuburi...e puscarie curata...il rog frumos si eu si tovarasu meu...ne da drumu ne da si marfa...si plekm acasa linistitzi :)

Link to comment
Share on other sites

sulf gasiti in obor jos la vopsele si alea alea...carbune razi mina de creion...si clorat de potasiu nush....dar stiu ca daca bagi azotat de potasiu faci praf de pusca :) si il faci mai bun ca din petarde de 10 ori ;)...acum 2 ani erau niste bombe rosii...era o cutie de plastic...cu praf de pusca in ea si cu un fitil :D bubuia o daia...ca una daia mare rau...erau rosii parca...am dat una de fata cu tata si a zis tata fite-ar bomba a dreq =))...dar acum ce sa mai faci cu tariceanu asta sa vezi mare explozibil ce ii bag la poarta =)) sai cada poarta :)) uitati ce simplu...zahar...azotat de potasiu(kno3)...fara sulf...cantar...deci gata cum trece revelionul trbeuie sa fac rost de 1 kg azotat...trebuie sami cumpar cantar :D...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...