Jump to content
Fineas

Vadim Tudor îl susține pe Victor Ponta

Recommended Posts

Corneliu Corneliu Vadim Tudor il sustine pe Victor Ponta: UNPR si PRM au semnat un protocol pentru turul II al prezidentialelor

UNPR a incheiat, marti, un protocol de colaborare cu PRM privind sustinerea candidaturii lui Victor Ponta in turul al II-lea al alegerilor prezidentiale, a anuntat Uniunea, printr-un comunicat citat de Mediafax.

"Uniunea Nationala pentru Progresul Romaniei a incheiat marti, 4 noiembrie 2014, un Protocol de colaborare cu Partidul Romania Mare (PRM) privind sustinerea candidaturii domnului Victor Ponta in turul al II-lea al alegerilor prezidentiale din data de 16 noiembrie 2014", se arata in comunicatul transmis de UNPR.

Protocolul a fost semnat de catre presedintele UNPR Gabriel Oprea si de catre presedintele PRM Corneliu Vadim Tudor, mentioneaza sursa citata.

Potrivit ultimelor rezulatate partiale ale primului tur al prezidentialelor prezentate de BEC luni, dupa centralizarea a 98,30% din procesele verbale, candidatul PRM Corneliu Vadim Tudor a obtinut 3,66% din voturi.

Sursa: UPDATE Corneliu Vadim Tudor il sustine pe Victor Ponta: UNPR si PRM au semnat un protocol pentru turul II al prezidentialelor - Politic - HotNews.ro

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca va iesi Iohannis datorita numelui sau. Romanii se tem sa voteze ceva ce la suna "strain", mai bine voteaza acelasi roman de o suta de ori decat sa voteze un strain. Plus ca multi cred ca e ungur.

:)) Îi un adev?r ?i aici,lumea se teme ca ar putea fi str?in care vrea s? ne fure (îi român,n-are alt? cet??enie) ?i mai bn ar alege un ho? mândru ”român” ca Ponta . Mul?i nu se uit? la ce realizari au avut cei doi în spate ?i sunt concentra?i pe promisiunile din campanie. De remarcat c? Iohannis nu a promis mare lucru iar Ponta nu ?tiu de unde acoper? m?rirea de 10% a pensiilor.Din câte am citit programul lui Iohannis,el vrea s? dezvolte România pân? în 10 ani la nivel european ?i din câte am citit din progr lui Ponta el m?re?te fix acum dac? ajunge, cu 10% toate

Link to comment
Share on other sites

De ce credeti voi ca Iohannis ar fi mai bun, cand era USL acum cateva luni. Ati trait mai bine?

Tara e terminata, impachetati-va lucrurile si emigrati.

Stim cu totii asta, dar refuzam sa credem si mai asteptam o minute, dar degeaba. Aici ne-am nescut, ne-am obisnuit, unora le este greu sa-i paraseasca pe cei dragi...

Unii mai au un avantaj ca pot aduce "bani online" de la straini, aici mai avem o scapare

Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg sentimentul, care nu este patriotic ci doar ceva pueril. Daca te-ai duce in strainatate si ai trai _normal_ 1 an, ai veni aici doar in vacanta asa sa te simti "bine", dupa aia ti-ai da seama ce bine e in strainatate unde ai un sistem medical bun, respect, ordine, siguranta, siguranta zilei de maine, ai vedea ca nu sunt toti stresati in jurul tau si pusi pe tambalau, ai putea sa iti permiti o carte, sa iti permiti un specatol, sa iti permiti o vacanta, sa iti permiti nebunia sa cumperi un film bluray, sa iti permiti sa mergi la un restaurant, sa nu iti rupi masina prin gropi, si iti continui lista asa o ora...

Romanul si-a pierdut lipsa normalitatii. Si cand cateva milioane de oameni voteaza cu Ponta si alte cateva milioane voteaza cu Iohannis, cand aveau alternativa, inseamna ca suntem o tara cu foarte multi idioti, sau daca nu sunt idioti atunci asteptarile mele sunt prea mari de la tara asta. Nu conta ca votau cu Vadim, cu Diaconescu, cu Branza, cu Macovei, cu Gheorghe, trebuiau sa arate ca vor sa schimbe macar ceva sau sa stea dracului acasa daca n-au cu cine sa voteze!

Dar sa vezi cum trei sferturi din persoanele care s-au dus la vot, vor sa stea in continuare in mizerie si jeg, in coruptie, hotie... o sa le para rau cand o sa ajunga prima oara la urgente la spital si o sa vada ca nu are nici cine sa le puna o mana in ghips.

Link to comment
Share on other sites

Il credeam pe Vadim Tudor mai inteligent, mai nationalist, dar acum ca s-a aliat cu Ponta, si-a pierdut tot respectul meu.

I feel you bro :( ... ma bateam cu pumnul in piept acum ceva timp ca Vadim e singurul pe care il voi vota pana moare unul din noi (de preferat el) ... acum ma gandesc sa nu mai ma intorc in tara deloc. Rusine mare...

"Dintre doua rele o aleg pe aia mai mica! " ... ce gainarie ieftina a zis ... De parca nu avea de ales,putea sa zica : " Somaltocilor ma cac in gura voastra raman neutru ! "

Raman la ideea tatalui meu care credeam ca e proasta...voi merge sa votez ca e dreptul meu si voi vota contra lui Ponta iar la urmatoarea votare pun 1337 stampile sa mi-l anuleze macar.

Edited by Eddie91
Link to comment
Share on other sites

Posibil @Aerosol , insa mergeam pe premiza ca tara asta trebuie condusa de un om care macar e doxa, nu un propagandist bolsevic controlat de batranele hiene.

Discutiile astea nu duc la nimeni,noi comentam si ei ne fut. In 5-6 ani dupa ce pleaca si ultimul tanar din tara si cand o sa moara bunica o sa stinga lumina in Romania. Pacat... la ce tara si ce oameni sunt in ea sa fie furata in stiluri barbare de o mana de oameni de la putere .

Culmea;ei sunt cateva mii,noi 20 de milioane si tot ei castiga ... in vest daca se intampla asa ceva ii viola la propriu oamenii de rand pe cei de la putere .

Daca stau sa ma gandesc, 1 din 3 prieteni/amici de-ai mei au emigrat si toti au pana in 30 de ani, eu fiind dintr-un oras cu cateva zeci de mii de locuitori.

Si in strainatate se fura masiv,dar cu cap sa nu bata la ochi si sa fie bine si pentru popor... aici e invers, fura ca in codru sa bata la ochi si isi bate pula de popor.

E trist,eu nu mai ma bag in discutii de politica,tara asta arde de la temelii si noi o stingem cu gaz.

Crede-ma,deabia astept sa plec afara,am venit cu gandul ca voi face "afaceri" dar aici nu prea se poate,te violeaza la orice taxa,controale masluite,chirii masive si etc.

Nimic nu e pus la punct,iar ce e pus la punct in sistem...e privat :)

Link to comment
Share on other sites

Eu cred c? doar joac? o carte. Prin gestul lui ?tie c? to?i sus?in?torii lui nu vor vota cu Ponta, iar secuii în mod cert nu o vor face la îndemnul UDMR deoarece asta ar însemna ca du?manul lor (Vadim) are o posibilitate s? îi conduc? mâncând din palma lui Ponta. Omul n-a fost prost, toat? via?a lui s-a pitit unde a trebuit ?i a a?teptat oportunitatea. Refuz s? cred c? e atât de smintit încât s? arunce ?ara în mâinile PSD-ului. S? faci un gest prin care s? atragi doar înjur?turi ?i dispre? din partea sus?in?torilor pentru o cauz? bun?(dac? nu m? în?eal? ipoteza mea) mi se pare un act deosebit de patriotism. A nu se în?elege c? l-a? sus?ine sau c? i-a? împ?rt??i ideologia, pur ?i simplu am privit situa?ia outside the box.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...