Jump to content
MeGusta

[AJUTOR] ROOT-URI

Recommended Posts

Salut! am ?i eu dou? întreb?ri, ?i anume:

1.Cum îmi dau seama dac? un root e bun pentru flood/scan ? adic? ce trebuie s? îndeplineasc?.

2.De unde a? putea face rost de un script pentru flood bun (dac? mi-a?i putea recomanda) ? e bun de ceva hping3 ?

F?r? mi?to, dac? se poate :)

Link to comment
Share on other sites

eu am inteles doar ca te luam la misto...

1.eu zic sa-ti instalezi la tine pe PC si sa te joci de acolo cat vrei tu.

2.daca nu ai inteles sarcasmul meu inseamna ca nu esti suficient de capabil sa lucrezi cu servere de linux.

3.si daca ai avea un server de linux nu este o optiune buna sa folosesti hping pentru a da "flud"

recomandarea mea este sa te pui cu burta pe carte si sa inveti ceva care sa te ajute in viata, sa te descurci si sa duci un trai decent si cand te plictisesti de invatat faci sport sau iesi cu prietenii pe afara.

daca asculti sfatul meu o sa o duci bine.

mult succes!

@aelius puteti va rog sa inchideti topicuri de genul asta direct pentru ca nimic bun nu iese atunci cand apar cautatori de root bun pentru flud...parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa iti dai seama ce e ala scan sau flood, atunci o sa stii ce sa cauti.

Spre exemplu daca vrei sa pui un miner pe el, o sa ai nevoie de putere de calcul, deci trebuie sa vezi ce procesor / procesoare ai la dispozitie.

cat /proc/cpuinfo

// la fel si pentru memory

cat /proc/meminfo

Link to comment
Share on other sites

eu am inteles doar ca te luam la misto...

1.eu zic sa-ti instalezi la tine pe PC si sa te joci de acolo cat vrei tu.

2.daca nu ai inteles sarcasmul meu inseamna ca nu esti suficient de capabil sa lucrezi cu servere de linux.

3.si daca ai avea un server de linux nu este o optiune buna sa folosesti hping pentru a da "flud"

recomandarea mea este sa te pui cu burta pe carte si sa inveti ceva care sa te ajute in viata, sa te descurci si sa duci un trai decent si cand te plictisesti de invatat faci sport sau iesi cu prietenii pe afara.

daca asculti sfatul meu o sa o duci bine.

mult succes!

@aelius puteti va rog sa inchideti topicuri de genul asta direct pentru ca nimic bun nu iese atunci cand apar cautatori de root bun pentru flud...parerea mea.

În primul rând sarcasmu' tau e mai de rahat dec?t ajutorul care mi-ai dat prin acest reply, (far? sup?rare). Am in PC linux, ?i m? joc cât vreau. :) Dac? nu e?ti în stare s? m? aju?i ?i faci numa sa fie f?cut, mai bine las-o.

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa iti dai seama ce e ala scan sau flood, atunci o sa stii ce sa cauti.

Spre exemplu daca vrei sa pui un miner pe el, o sa ai nevoie de putere de calcul, deci trebuie sa vezi ce procesor / procesoare ai la dispozitie.

cat /proc/cpuinfo

// la fel si pentru memory

cat /proc/meminfo

Bun, mul?umesc.

?tiam comenzile astea, dar nu ?tiu ce procesor e bun de exemplu pentru scan. Sau banda de internet pentru flood.

Link to comment
Share on other sites

În primul rând sarcasmu' tau e mai de rahat dec?t ajutorul care mi-ai dat prin acest reply, (far? sup?rare). Am in PC linux, ?i m? joc cât vreau. :) Dac? nu e?ti în stare s? m? aju?i ?i faci numa sa fie f?cut, mai bine las-o.

A fost raspuns pe baza intrebari tale, nu trebuie sa te agiti.

Poti sa iti dai seama daca e bun sau nu de flood invatand, google este prietenul tau, Folosestel !

Link to comment
Share on other sites

problema este doar ca nu va mai suport pe astia care veniti si cereti root-uri si cacaturi pe aici in loc sa faceti ceva util cu viata voastra.

asa de rahat cum este sarcasmul meu oricum nu te-ai prins...deci parerea mea ramane neschimbata.

daca vrei sa te ajut cu adevarat baga bine la cap asta:

1. nu mai folosi atacuri care consuma banda, sunt usor detectabile si usor de blocat. mai greu in cazul in care nu dai cu Gbps... aici ar fi cazul sa ai un botnet capabil sau sa te folosesti de DNS reflection atack sau ceva similar unde exploatezi sericiile care ruleaza pe UDP (time, chargen etc) s.a.m.a.d.

2. foloseste atacuri care folosesc un exploit sau care genereaza sesiuni multiple bla bla bla... in functie de ce vrei sa pici.

3. ca sa intelegi conceptele astea si sa reusesti in ceea ce ti-ai propus tu sa faci trebuie oricum sa inveti, deci ajungi tot la postul meu pe care l-ai desconsiderat anterior.

LE: acum vad si ce au postat colegii de pe aici... dupa cum vezi toti iti recomanda sa inveti. nu te-au injurat.

Link to comment
Share on other sites

La ce raspuns te asteptai cand folosesti root si flood in acceasi propozitie? fii sincer te rog.

Da, ai dreptate, doar c? m? gandeam c? e sec?iunea "Ajutor" ?i m?car la una din întreb?ri s?-mi fi putut r?spunde cineva, m? refer la un r?spuns care ma poate ajuta.

Link to comment
Share on other sites

problema este doar ca nu va mai suport pe astia care veniti si cereti root-uri si cacaturi pe aici in loc sa faceti ceva util cu viata voastra.

asa de rahat cum este sarcasmul meu oricum nu te-ai prins...deci parerea mea ramane neschimbata.

daca vrei sa te ajut cu adevarat baga bine la cap asta:

1. nu mai folosi atacuri care consuma banda, sunt usor detectabile si usor de blocat. mai greu in cazul in care nu dai cu Gbps... aici ar fi cazul sa ai un botnet capabil sau sa te folosesti de DNS reflection atack sau ceva similar unde exploatezi sericiile care ruleaza pe UDP (time, chargen etc) s.a.m.a.d.

2. foloseste atacuri care folosesc un exploit sau care genereaza sesiuni multiple bla bla bla... in functie de ce vrei sa pici.

3. ca sa intelegi conceptele astea si sa reusesti in ceea ce ti-ai propus tu sa faci trebuie oricum sa inveti, deci ajungi tot la postul meu pe care l-ai desconsiderat anterior.

LE: acum vad si ce au postat colegii de pe aici... dupa cum vezi toti iti recomanda sa inveti. nu te-au injurat.

Deci s? o lu?m altfel. Eu nu ?tiu cum imi dau seama dac? un root e bun pentru flood/scan. Adica cerintele pentru a putea da flood/scan. Procesor, banda, chestiele astea.

Link to comment
Share on other sites

Daca are eth1, poti sa il arunci.

@MeGusta, oamenii au fost mai inpulsivi cu tine pentru ca, cu putina vointa si o bruma de iq, raspunsurile se pot afla si singur, de catre tine. Pentru DDOS ( flood ) te intereseaza viteza de internet. Pentru scan, atat viteza de internet, cat si memoria ram libera, cpu.

Hai sa inchidem threadul asta, ca nu ajuta pe nimeni cu nimic

Link to comment
Share on other sites

Ba sunt de parere ca ar trebui facute cat mai multe thread-uri pe aceasta tema (la educatie ma refer), sa se descrie in cel mai mic amanunt ce este acela "root", "NoLogin", "Remote Desktop", "Virtual Network Computing", "Flood", "Denial of Service", "Distributed Denial of Service", "Brute Force", "Dictionary Attack", "Evil Twin", "Man in The Middle", "Secure SHell", si altele, mai multe si foarte importante!

S-ar prinde bine de copii si exemple concrete de h3x0r1 penetrati in gaoz prin puscarii.

Asta inseamna educatie. Prin educatie se asigura securitatea.

Nu te-a întrebat nimeni ce p?rere ai. dac? e?ti un pic frustrat liniste?te-te.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daca are eth1, poti sa il arunci.

@MeGusta, oamenii au fost mai inpulsivi cu tine pentru ca, cu putina vointa si o bruma de iq, raspunsurile se pot afla si singur, de catre tine. Pentru DDOS ( flood ) te intereseaza viteza de internet. Pentru scan, atat viteza de internet, cat si memoria ram libera, cpu.

Hai sa inchidem threadul asta, ca nu ajuta pe nimeni cu nimic

Perfect, mul?umesc!

Auzi, hai ca deja esti nesimtit. Dupa ce vi aici si incalci clar regulile, mai si jignesti userii. Imi asum riscul de a lua warn pentru off-topicul asta dar nu ma puteam abtine.

Deci nu sunt nesim?it, am cerut ajutor ca omu' dac? vin la mine cu "sarcasmu" lor ?i cu figuri de sfaturi, e normal s? r?spund.

Edited by Usr6
2 x post
Link to comment
Share on other sites

Pentru mine nu a fost un raspuns. Nici nu am inteles de ce ai impresia ca sunt "frustrat". Poate nici nu intelegi sensul cuvantului.

Din moment ce nu te-a întrebat nimeni despre p?rerea ta, ce treaba ai ? E?ti capabil s? m? aju?i ? Da ? Foarte bine! Nu vrei ? Asta e, nu trebuie s? dai tu p?rereri. Dac? nu ?tiam care este sensul cuvântului frustrat atunci nu-l foloseam, logic.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...