Jump to content
SlackerTM

bomb a money

Recommended Posts

Buna seara, am un amic care detine o cunostinta foarte "atragatoare". Ideea este ca acum 2-3 zile eu impreuna cu amicul meu "am lucrat" pentru acest personaj la creearea unui bisnit.

Omul ne-a dat cam 100-200 de cartele telefonice Orange cu numar dar fara credit, datoria noastra era sa creem un cont google (gmail) si unul de youtube cu fotografie la profil si date personale cat mai reale.

Si doar atat.

Partea funny este ca nu stiu ce combinatii are omul pe net dar face o gramada de bani.. sta in casa isi baga steroizi, isi cumpara home cinema de 50-60 de milioane, schimba masinile la cel putin 2-3 luni, iese si cheltuie detasat o suma modesta de bani pentru statutul lui.

Ce anume ar putea face, ce combinatii are? Ce parere aveti?

Link to comment
Share on other sites

Mare grija sa nu se ajunga la discutii despre frauda. Altminteri vom inchide thread-ul si vom fi nevoiti sa dam cateva ban-uri.

Acum, abordeaza problema din punct de vedere logic. In ceea ce ai scris pana acum deducem ca tu ai un amic care la randul sau are o cunostiinta care are un statut economic favorabil(cel putin din modul in care l-ai descris raportat la punctul tau de vedere).

Poti sa iti pui urmatoarele intrebari:

  • Ce pregatire are persoana respectiva(liceu, facultate, loc de munca, etc.)?
  • De cand o cunoaste amicul tau?
  • Care sunt persoanele pe care le cunosti care la randul lor cunosc "cunostiinta" in cauza?
  • Intreaba persoana daca mai are ceva de lucru pentru tine(sau voi)? Astfel, vei afla mai multe despre posibilele surse de venit.
  • Are persoana respectiva o prezenta pe divers medii sociale(twitter, facebook, etc.)?
  • Poti sa-i formulezi o intrebare asemanatoare cu: am xxxx euro. Tu in locul meu in ce i-ai investi si de ce?
  • Imprieteneste-te cu acea persoana. Ai mentioanat ca se ocupa de sport(sala). Cauta sa afli unde si aboneaza-te si tu.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca isi da like si coment cu fiecare cont creat de voi aratand ce muschi au rezultat in urma steroizilor bagati si tastand (adica ce masa musculare a facut el la degete) :))

Acum serios,cum ti-ai pus tu intrebarea asta si-a pus si garda aceeasi intrebare. Dedu tu ce-o sa se intample.

EDIT: @Ganav e pentru el acum un fel de Hannibal Lecter :))

Link to comment
Share on other sites

Este insurat de cateva luni. Nu lucreaza pentru bani..adica nu-si rupe spatele.

Nu stiu exact ce face..eu doar am fost platit pentru ceea ce-am facut, va da-ti seama ca nici macar nu se oboseste sa faca treaba singur.. adica pnm sunt niste conturi nu trebuiesc cursuri pentru asa ceva. Se comporta normal, si-a achizitionat recet iphone 6 si este in pas cu tot ceea ce-i place

Link to comment
Share on other sites

Este insurat de cateva luni. Nu lucreaza pentru bani..adica nu-si rupe spatele.

Nu stiu exact ce face..eu doar am fost platit pentru ceea ce-am facut, va da-ti seama ca nici macar nu se oboseste sa faca treaba singur.. adica pnm sunt niste conturi nu trebuiesc cursuri pentru asa ceva. Se comporta normal, si-a achizitionat recet iphone 6 si este in pas cu tot ceea ce-i place

O are pe nevastasa la produs in Italia de cateva luni :)

Link to comment
Share on other sites

Din Liku-uri share , nu ai cum sa iti permiti luxul asta pe care-l duce doar hack-Ing sau .. probail o luam logic , ai un cot de youtube cu peste 5000k vizioaliar si e platit "pay-by-click" ori sharing or . masa stie ... daca e asa vreau si eu contul ala =) si vreu sa o ard cu caviar , m-am plictisit de junk food :| vreau caviar si sampania .. Dubai style !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...