Jump to content
TheOne

ISTORIA vie a României: Dumitru Șomlea, 101 ani, veteran de război.

Recommended Posts

A facut o fapta buna, dar e cam aiurea zmentosu asta.

Vara asta cand am fost in Romania in vacanta, l-am vazut de trei ori (suntem din acelasi oras).

In prima seara era imbraca cu pantaloni si hanorac roz (lol), si cu 5 baieti langa el in centrul vechi.

Peste 1 saptamana il gasesc tot in centrul vechi, intr-un colt mai retras fumand si urland.

Iar ultima data, la mac drive, era vreo 1 noaptea, eram in masina si el in fata noastra cu "soferu'" lui, dadeau din cap acolo si el se tot rupea pe scaunu din dreapta unde statea, cred ca avea manele, isi asteptau randu sa-si ieie comanda. Avand in vedere ca acest topic se afla in categoria Off-Topic nu pot sa declar cu pur bun simt ca tipu' e plin de ciuma, si ca-l fut in gura.

Link to comment
Share on other sites

Daca toti care au luptat pentru tara asta si stiau in ce hal va ajunge isi bagau pula in ea si o faceau cadou la turci sau la rusi.

O pensie de 254 de lei e extrem de mica, e chiar o batjocura. Felicitari lui Mihai ca i-a pasat de omul acesta, a reusit sa ii faca o zi mai buna, un gest frumos.

@Reckon Si eu il vad ca pe un ratat dar pana la urma gestul conteaza.

Edited by united7170
Link to comment
Share on other sites

Nu e valabil doar la noi chiar si in afara este la fel. Sunt tari care isi baga picioarele in oamenii care si-au dat viata pentru tara lor, iar aceasta le intoarce spatele. Nu e prima si ultima oara cand se intampla asta.

Macar unii tineri de la noi din tara au luat atitudine si incearca sa atraga atentia asupra situatiei. Daca nu ii ajuta statul, macar sa ii ajutam noi.

Link to comment
Share on other sites

Eu am spus ce am vazut cu ochii mei,am locuit intr-o casa in Scotia cu un barbat care era in armata,iar omul cand venea uneori de la munca imbracat in costum militar si se ducea fie la market-ul din apropriere fie la banca,era primit intr-un mod diferit,superior altora, datorita uniformei pe care o purta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...