Jump to content
MrGrj

[Pareri] Interviu C++ BitDefender

Recommended Posts

Sunt putin nou in domeniu asa ca o sa pun niste intrebari cam stupide.Am observat ca testul a fost super usor si voiam sa compar nivelul testului cu nivelul de lucru al angajatului.Eu sunt la inceput si pot face ce e in test relativ usor si ma gandeam daca as putea deja sa lucrez =)) stupid questions i know , but i just want to find out some dumb stuff

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Revin cu un update.

Feedback-ul a fost unul pozitiv, iar testul mi-au spus ca l-am facut perfect. Din cauza facultatii insa, si a lipsei de timp, nu m-au acceptat, pe motiv ca au nevoie de implicare 100% in noul proiect.

Mai mult, mi-au spus ca ma asteapta la vara.

Fucking University ! Muie Ecaterina Andronescu (UPB will know why)

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Mai am 3 luni si o termin. Multi pun mare accent pe diploma chiar daca asta se va schimba peste cativa ani (cel mai probabil). Pana atunci, traim in Romania si toti stim ca multi angajeaza oameni nepregatiti cu diploma in defavoarea celor fara diploma dar foarte bine pregatiti (nu mereu).

Link to comment
Share on other sites

Bun, revin cu o parere.

Interviul a fost mai usor decat ma asteptam:

- transformare din baza 2 in baza 16

- transformare din baza 10 in baza 16

- ceva grile cu C++ basic: gen: "ce afiseaza functia sm(4) daca(....), si imi dadea o functie usoara: un do{} while{}

- o intrebare teoretica tot despre functii

- si 3 programe pe care trebuia sa le fac eu: suma divizorilor pari ai unui numar / verificarea unui sir cum ca e palindrom (cuvantul citit normal si de la coada la cap sa fie acelasi) + se dadea o structura care continea o radacina si mi se cerea sa fac o functie care afiseaza cate directoare si fisiere exista.

Atmosfera super degajata, oamenii de pe-acolo super chill. La fel si tipa care m-a tinut dupa la un scurt interviu a fost ok si cu bun simt. A fost o experienta draguta. Mi-a spus ca am facut f.bine la test, dar e posibil sa fii cerut prea mult la salariu + sa nu ii convina ca sunt inca la facultate (lipsa timpului)

M-a anuntat ca imi da un raspuns la sfarsitul saptamanii asteia sau inceputul celeilalte (oferta + contract). O sa revin cu edit daca imi amintesc subiectele exacte.

M-am mirat totusi ca nu au cerut deloc OOP. Dezamagit din pct. asta de vedere.

Am postat unde nu trebuie prima oara. Sorry sunt obosit :)

In ce an esti si la ce stadiu: facultate sau master?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...