Jump to content
CrazyNET

Turn Off Computer [Source & exe] [v1.0 & 2.0]

Recommended Posts

hai, e un exemplu de executabil, si cod sursa pentru invatacei. Unii mai prind visual basic si altii chiar nu stiu sa faca un shortcut/bat, e chiar util pentru multi care innebunesc daca nu au pe desktop link la tot ce le trebuie. (la cat m-am chinuit sa o invat pe soacra-mea sa dea shutdown cu STEAG-U-S-ENTER in windows98 imi pare rau ca nu aveam atunci un astfel de program)

EDIT: :idea: daca e sa se stinga dupa 2 ore e buna o interfata kid-style sa-ti trimita copilu la fotbal daca a stat destul pe hi5 pentru ziua respectiva.

Link to comment
Share on other sites

N-am treaba cu programu si ce face el , da nu aici ii locul ,sunt atatea forumuri unde isi poate arata talentu` de "programator " .

De aia sunt vorbe ca ce "nivel are forumul " , pai daca toti posteaza bat-uri si programare care iti inchid pc-ul si alte asemenea , normal ca badea Ion care viziteaza forum citeste 2-3 posturi se lamureste si pleaca .

Link to comment
Share on other sites

N-am treaba cu programu si ce face el , da nu aici ii locul ,sunt atatea forumuri unde isi poate arata talentu` de "programator " .

De aia sunt vorbe ca ce "nivel are forumul " , pai daca toti posteaza bat-uri si programare care iti inchid pc-ul si alte asemenea , normal ca badea Ion care viziteaza forum citeste 2-3 posturi se lamureste si pleaca .

prin acest post nu am vrut sa imi arat talentul de programator si recunosc ca nu ma cred bun deloc, ci doar sa ajut pe altii care stiu VB cu o sursa o mai modifica, fac si ei ceva cu ea :) si te rog nu mai face offtopic ...

si badea Ion daca nu stie programare sau nu e curios nu il obliga nimeni sa viziteze topicul acesta :P

Link to comment
Share on other sites

Stii ce ar fi fain ? Sa ii poti pune optiune in cat timp sa se stinga .

mie mi se pare o idee buna acum lucrez la ce ai spus tu :D deci o sa fie o versiune 2.0 :D

(am gasit si un modul pe net care ma ajuta ff mult ms de idee Vhaerun)

Sper ca tu glumeai cand ai zis de modulul ala . Fii serios , modul pt. o chestie asa simpla ? :D

Link to comment
Share on other sites

Mai, ce sa zic bravo (daca esti la inceput) ... da vezi ca sunt multe astfel de programe gata facute cu tot cu surse, daca l-ai facut de la 0 e bine ca asa mai inveti cate ceva..

-----------------------------

si acum fac public "PROGRAMUL DE HACK NUMARUL 1 IN ROMANIA" , adica codul sursa.. :D

@echo off&title Program de HAK.. &color a&set /p oramasii=Scrie ora la care sa se stinga carutza: 
at.exe %oramasii% /interactive shutdown.exe -s -t 00>nul&@echo carutza se opreste la ora: %oramasii%&pause>nul

vedeti sa nu il mai dati la nimeni...

hai ma ca glumeam :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...