Jump to content
Stealth

[ WesternUnion China ] - Multiple Vulnerabilities

Recommended Posts

Trebuia din burp sa scoti linia "Location: login.php" si puteai vizualiza in browser.

Puteai face asta automat pentru fiecare request.

Am ar?tat cu netcat ?i curl pentru a în?elege lumea ce s-a întâmplat. Dac? voiam doar s? ar?t f?r? s? explic evitam folosirea altor op?iuni gen: nc, burp, curl, etc ?i b?gam în Mozilla, NoRedirect ?i eram l33t.

Edited by Stealth
Link to comment
Share on other sites

Cum ?tergi tu tag-ul "Location" dintr-un HTTP Response? :-S S? trecem oarecum peste b?l?ria asta. Dac? foloseam Burp Suite (chiar l-am folosit pentru PoC - MySQL Injection), era normal s? mearg? far? s? sterg nimic din HTTP Request. De ce mergea? Deoarece nu î?i face redirect ca într-un browser.

Am ar?tat cu netcat ?i curl pentru a în?elege lumea ce s-a întâmplat. Dac? voiam doar s? ar?t f?r? s? explic evitam folosirea altor op?iuni gen: nc, burp, curl, etc ?i b?gam în Mozilla, NoRedirect ?i eram l33t.

cu stream_context_create puteai sa scoti follow locationul.

Link to comment
Share on other sites

In burp te duci pe Proxy -> Options, iar acolo ai "Match and Replace".

Apesi si tu ca un pentester ce esti pe butonul "Add" si setezi Type:"Response Header", iti faci regex si setezi replace-ul!

Imi dau seama din tot ce ai incercat sa explici ca esti foarte slab.

:))) Ce bypass ai facut ma?:))))) Ala e bypass?

Ce arbitrary file download e ala ma? :)))) ai de .... Afirmi "ce ne permite s? facem download la un tabel din baza de date" si zici ca e AFD

Inca odata, nu contest ca acele probleme sunt grave, chiar sunt foarte grave, dar habar nu ai sa le explici si mai ales sa le atribui o categorie corecta.

@TinKod

TU esti prost? Ai in video-uri informatii din baza de date de la western, iar tu le-ai lasat acolo cu o asa lejeritate?

BTW, voi ati vazut ce parole au aia de la western? Le mai tin si in clear text:))

Edited by mah_one
Link to comment
Share on other sites

tk, mai usor frate.

nu mai esti ce ai fost pe vremuri [nu ca ai fi fost ceva important]

mah_one, se pare ca e foarte bun in ceea ce face si iti poate da clasa oricand

poate ca din cauza timpului, timp in care 2 ani te-ai futut in cur, el in 2 ani s-a perfectionat.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...