Jump to content
z3nc0de

Iphone 4S iOS 9.1 stergere icloud

Recommended Posts

Salut , tocmai am cumparat un iphone 4S si fostul propietar a uitat sa isi scoata contul de icloud , ma gandesc ca trebuie sa existe vreo metoda prin care sa pot sterge contul lui de icloud ca sa il pot adauga pe al meu , precizez faptul ca nu mai reusesc nicidecum sa dau de fostul propietar ca sa isi scoata contul si versiunea iOS instalata este 9.1. Se poate cu un program sa sterg contul de icloud sau sa ii fac un update/downgrade la iOS ca sa sterg contul ?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aveti telefoanele blocate icloud? E cineva de le deblocheaza, insa dureaza intre 7 zile si trei saptamani, preturi de pe la 400-500 lei in sus.

pe bune !!? cu 500 lei imi iau altul nou , pentru ce sa ii dau 500 lei ? ca conecteaza iphone-ul la laptop si ii baga un exploit in backtrack care sterge icloud-ul ?? pe bune ?? asa mai bine stau si iau google de la prima pagina pana la ultima si tot gasesc un exploit sau ceva care sa functioneze si il fac eu acasa , numa na am zis sa va intreb pe voi Marii Hackeri ca poate are unu umpic de mila si ma ajuta sa mi-l fac !!! ...

Link to comment
Share on other sites

pe bune !!? cu 500 lei imi iau altul nou , pentru ce sa ii dau 500 lei ? ca conecteaza iphone-ul la laptop si ii baga un exploit in backtrack care sterge icloud-ul ?? pe bune ?? asa mai bine stau si iau google de la prima pagina pana la ultima si tot gasesc un exploit sau ceva care sa functioneze si il fac eu acasa , numa na am zis sa va intreb pe voi Marii Hackeri ca poate are unu umpic de mila si ma ajuta sa mi-l fac !!! ...

Nu se poate cu exploituri si ca dovada ca teoretic nu au reusit marii hackeri din lume (nu doar din Romania).

legat de deblocat intradevar se pot debloca, doar unele telefoane si dureaza cam asa. Acuma depinde de fiecare server care face deblocarile, eu unul am apelat la serviciile lor si am avut sanse de success 75 %

Link to comment
Share on other sites

Oameni buni... Exista servere de remove icloud... posibilitate de 75% sanse sa ti-l scoata si costa in jurul de 1000 lei, sta cam asa.... Programul din serverul respectiv acasa la "Vasile" din Germania sau Elvetia, prieten cu angajatul din Apple Complex "Lyly chinezoaica (nume fictiv)", ii da share lui Vasile, cu baza de date".. el extrage din baza de date APPLE... mailul si parola contului respectiv... probabil, restu sunt de 25% sanse sa nu il gaseasca in baza de date pentru ca internetul nu este asa bun :)... Nu stiu daca ati auzit dar la sediul apple in China.. se sta cu arma la poarta, dar in plus de asta au garduri de 10 metrii cu sarma ghimpata.. ii controleaza pe toti angajatii la intrarea/iesirea din unitate... La TV totul se vede roz :) dar nu este asa... Acum sa stie tot Romanul cum sta treaba cu aceste "ICLOADE removing servere"! Si probabil de asta este asa scump... pentru ca femeia "Lyly (nume fictiv)" sta cu frica sa nu o prinda, pentru ca pedepsele sunt cu moartea ;) asa ca ...... toata lumea intreaba bai dc este asa scump sa scoti un ICLOAD :) pentru ca deasta...

secimg_php.jpg

Chinese worker, 26, making Apple iPhones died after enduring 12 hour shifts, seven days a week, family claim

26584A9200000578-2979531-image-a-39_1425557671161.jpg

26584A8D00000578-2979531-image-a-40_1425557683792.jpg

2660C97F00000578-2979531-image-a-6_1425643040100.jpg

Edited by albastrel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...