E o zona protejata a telefonului/sim-ului,unde userul nu are acces si in care se afla numerele de urgenta care sunt gratuite .Orice numar adaugi in locul numarului de urgenta ,teoretic,vei putea sa suni la el gratuit pentru ca operatorul de telefonie crede ca e numar de urgenta si nu il taxeaza.Imi pare rau ,nu gasesc nimic sa va dau de pe google ,am citit acum ceva timp despre asta intr-o revista ,erau niste "baieti destepti" care vorbeau despre asta .Sunt niste termeni de specialitate ..plm ..probabil cine se pricepe la telefoane stie despre ce e vorba ..