Jump to content
Kestor

Cum sa aflii parolele oamenilor care folosesc Firefox

Recommended Posts

datorita unei erori de la decodorul de parola nu arata tot punctul "9) GATA ! Ar trebui sa va apara un ecran unde se afla siteurile pe care a umblat victima, cat si usernameurile si parolele folosite."

eu vad doar siturile pe care a umblat victima.. parolele nu sunt :-??

Link to comment
Share on other sites

Deci am intrat pe DC++.. am gasit signons2.txt si am downloadat tot folderu care se numeste "zptn7n11.default"! Intru in MPR dau manually firefox, imi gaseste unde este firefox dupa dau "browse" si aleg folderu zptn7n11.default si din folder dau signons2.txt si dau next:! Imi da eroarea asta: Error initializing Firefox context. Last error: failed to load the program context.! Atat..... am incercat sa pun zptn7n11.deafult la mine in application data/firefox/profiles..... si tot aia...! Va rog ajutor! Multumesc

Link to comment
Share on other sites

''am incercat sa pun zptn7n11.deafult la mine in application data/firefox/profiles..... si tot aia...! Va rog ajutor!'' ...

Ok. Vad ca nici voua nu va merge. La mine prima oara nu a mers ca m-am gafat si nu am pus crackul la MPR, apoi a mers doar daca pun continutul acelui folder (cum ar fi zptn7n11.deafult ) peste ce am eu in folderul mozilla unde e instalat. Dar am un backup totusi si mereu dupa ce inlocuiesc fisierele mele pun backupul sa ramana ca un "fresh install". Unele am observat ca merg, altele nu... banuiesc ca poate fi ceva legat si de remember password...

Link to comment
Share on other sites

eu nu gasesc in calc victimei decat signons3.txt si key3.db. E problema daca e signons3.txt si nu signons2.txt? deorece cand fac procedura cu MPR _Firefox password imi da o areoare cand incearca sa decodeze. Eroarea care o arata chiari aici mai sus.

pai signons 3 este de la mozilla 3.x si signons 2 e de la mozila 2.x deci sper ca tiai dat seama

Link to comment
Share on other sites

bun deci trebuie sa mearga si asta de la mozila 3. Am copiat ecel 2 fisiere separat in calcul meu deoarece am intrat in calc victimei cu UVNC. Si am incercat sa il decodez cu progamu "Mozilla Password Recovery" apoi cand dau next imi apare eroarea mentionata de "

no_id_online " , mai sus.

Link to comment
Share on other sites

Uite-te si tu de cand e postarea. Foarte probabil ca Mozilla a adaugat niste protectii si/sau programul e long-outdated (cel mai posibil)

E atat de greu sa cititi ?

Si cu signons2 si cu 3 tot branza aia e pentru ca folosirea key3.db in Passcape-ul vechi este mult mai complicata acum, tocmai pentru a preveni astfel de atacuri.

Probabil ca metoda old-school de 'drag and replace' la <nume aleatoriu> inca merge. NU stiu sigur si NU o sa testez pentru ca nu ma mai intereseaza subiectul de ceva vreme.

Fiti bineveniti sa continuati munca in domeniul asta, daca n-aveti ce face altceva.

- K

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...