Jump to content
rotube

Server dedicat Home

Recommended Posts

Tocmai din cauza costurile as dorii sa fac home, ptr. doresc sa revin la marketing afliliat prin profit share si ca script vreau sa folosesc wordpress si cand o sa adaug peste 2000 de produse wordpress devine putin greoi, o sa consume multe resurse nu cred ca mi-ar ajunge un hostin, u cezici ?

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members

Eu am un server dedicat cu 64GB Ram la Hetzner, hostat in Germania. Se misca foarte bine, am 1GB/s viteza, aproape garantata. Uptime-ul este de 100% de cand il am, adica cam 3 luni si jumatate. Stiu asta pentru ca am un soft de monitorizare de la Solarwinds pinguit catre server, si am 0% loss. Cu exceptia update-urilor cand trebuie restart, evident.

 

Partea proasta la Hetzner este partea de support. De exemplu, eu am creat niste masini virtuale cu niste routere emulate in ESXI care imi scoteau vreo 12 adrese IP in internet, extra. Ceea ce nu e ok. Tot ce am primit de la ei este ca trebuie sa rezolv problema si la revedere. Te someaza ca iti inchid serveru si nu primesti raspuns la mailul lor, asa ca... na. Ai grija ce alegi. Dar Hetzner este cel mai ieftin. Daca nu ai nevoie de support. go for it.

Edited by SynTAX
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Incearca ovh , sau soyoustart.

OVH sunt ok doar ca e putin piperat la taxa de instalare.

 

Ca panel de administrare iti recomand Cyberpanel, usor de instalat si chiar super ok de administrat.

Are chestii speciale pentru wordpress.

Eu cu un server de 40 de euro tin site-uri multiple cu un total de 100k pe zi.

 

@aelius Se mai intampla.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...