Jump to content
Noriega

Sfaturi de om batran pentru ai nostri hackeri tineri 2024 (tot Nemessis doar ca folosesc alt nickname)

Recommended Posts

@sefu9581  e destul să rămâi fără curent, aia cu "pă viață" și cu lumea ailaltă o zici tu acu sigur dar cine îți ia ție dreptul de a te răzgândi?, nu am fost hacer, un bețivan internaut în schimb da, nici corporatist și nici bugetar, aia cu involuția m-a zgâriat, dar asta e,  fiecare consideră cum vrea, banii nu sunt cel mai important lucru pentru toți și nici pensia nu te ține în viață, ești cam aprins pentru treijdă-ani dar oricum ai vreme :)

 

ps: simplu sau nu, parcă îmi era dor de o mică discuție de genu.

Edited by virusz
Link to comment
Share on other sites

In loc sa vorbiti de afacerile cu albine, mai bine vorbiti dracului si voi lucruri interesante de scheme de facut bani, scheme de spalat bani, tehnologii pe care le au gaborii ( stickul USB ca sa acceseze hard diskul si RAM-ul cand aveti parola la login si FDE etc. ). Ajutati si voi generatiile viitoare de hackerasi sa se protejeze si sa nu faca coada la puscariile altora. Nu trebuie sa vorbiti despre afacerile voastre sau despre rechizitoriile voastre, puteti vorbii despre ce a-ti mai auzit.

Edited by sefu9581
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sefu9581 said:

In loc sa vorbiti de afaceri cu albine, mai bine vorbiti dracului si voi lucruri interesante de scheme de facut bani, scheme de spalat bani, tehnologii pe care le au gabori ( stickul USB ca sa acceseze hard diskul si RAM-ul cand aveti parola la login si FDE etc. ). Ajutati si voi generatiile viitoare de hackerasi sa se protejeze si sa nu faca coada la puscariile altora.

Uite @virusz, daca te uiti cu atentie la ce posteaza @sefu9581 ai sa observi ca indiferent cat as jigni-o pe ma-sa aia grasa el nu ma jigneste in mod direct. Asta se datoreaza urmatoarelor "temeri":

- posibil ca Nemessis sa aiba in continuare acces de admin sau de mod si sa ma baneze - nu este cazul
- posibil ca adminii sau moderatorii sa ma baneze daca ii roaga Nemessis - nu este cazul

"Teama" respectiva (nu este o teama in adevaratul sens al cuvantului), probabil ca vine din lenea lui de a cauta un proxy cu care sa intre din nou pe forum. "Teama" respectiva este mai mult comoditate. Nu ar investi destul timp ca sa isi faca alt cont, dar nici nu ar vrea sa o lase balta.

Aceasta subspecie de persoane poarta termenul stiintific ratat cu mama grasa. Este cea mai intalnita forma de viata in ecosistemul ratatilor. Peste 79% din ratati au mame grase. Tinand cont de faptul ca este troll, deci oarecum superior celorlalti ratati, probabil ca mama lui nu este extrem de grasa, ci are doar 90-100 de kg. In schimb pot afirma cu certitudine ca este pitica, ceea ce o face sa para si mai grasa.

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

Uite am o intrebare pt virusica. In pagina precedenta am scris eronat ca ti-e ti-au spart usa. Dupa ce mi-am recules amintirile din tinerete mi-am adus aminte mai bine datacenter-ul respectiv a fost defapt a lui TeX. Tu basically ofereai serviciu de offshore hosting. Insa cred ca aveai hostat la el sau undeva adminpanel

 

Intrebarea mea desigur daca vrei sa ne spui cum au putut cei din Ro sa stie username-ul si parola de la adminpanel.ro

 

Ar exista 3 posibilitati:

 

1. Nu aveai SSL dar totusi telefoanele mobile pe vremea aceea deja foloseau https

2. Ti-au facut MiTM DNS dandu-ti alte certificate SSL

3. Au copiat certificatele ssl de pe server inainte si au decriptat comunicatia dintre telefonul tau si serverul respectiv.

 

Eu as zice mai mult versiunea 3. Ca in urmatoarea pagina (13) zice ca "domeniu" ce a fost hostat la IP-ul respecting a fost "verificat" (presupun eu o descinddere in data de Mai 7 2012 unde imaginea serverului a fost copiata) si tu in Iunie 2012 inca te te logai pe platforma.

 

virus.jpg

Edited by sefu9581
Link to comment
Share on other sites

aia e dacă nu m-am făcut hacer să fac bani la imprimeu, acu îmi zice șefu la internet despre ce să scriu la offtopic, și mai sus scriam ceva despre limbaj, parcă îmi vine să mă răzgândesc :), eu mi-am luat deja doza, nu vreu supra :) 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum, dupa cum observi @virusz, asistam cu totii la ceea ce preconizam mai devreme. @sefu9581 nu mai spune nimic pentru a nu lasa impresia ca este disperat dupa atentie, si nu vrea sa arate ca l-am agitat eu prea mult. O sa astepte sa mai postam noi cate ceva pana la urmatoarea miscare.

In mod normal un ratat a carui mama este pitica si grasa nu mi-ar mai fi zis nimic mie pentru o zi, maxim doua, dupa care m-ar fi bagat in seama. In schimb, in mod normal, un ratat cu mama pitica si grasa ar incepe sa comenteze la ce vor scrie alti membri ai RST, ca sa arate ca nu verifica forumul doar ca sa ma ia pe mine in gura, ci ca il verifica periodic pentru ca asa vrea el. 

 

Acum ca stie ca eu stiu care era planul lui, iar asta il bulverseaza la fel de mult cum a bulversat-o pe ma-sa pula mea, probabil ca va actiona diferit. O sa deschida pagina forumului ceva mai rar si va mai lasa timpul sa treaca pana va comenta. Sau va zice "fuck it" si o sa mearga pe modul full retard, pentru ca oricum nu mai are nimic de pierdut.

 

Indiferent care va fi alegerea lui, ii recomand mamei sale sa tina intermittent fasting, cu o fereastra pentru refeeding de doar 3-4 ore. Greutatea mare necesita solutii extreme. In privinta inaltimii nu prea are ce face, dar macar incape usor sub biroul meu.

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Noriega said:

Acum, dupa cum observi @virusz, asistam cu totii la ceea ce preconizam mai devreme. @sefu9581 nu mai spune nimic pentru a nu lasa impresia ca este disperat dupa atentie, si nu vrea sa arate ca l-am agitat eu prea mult. O sa astepte sa mai postam noi cate ceva pana la urmatoarea miscare.

In mod normal un ratat a carui mama este pitica si grasa nu mi-ar mai fi zis nimic mie pentru o zi, maxim doua, dupa care m-ar fi bagat in seama. In schimb, in mod normal, un ratat cu mama pitica si grasa ar incepe sa comenteze la ce vor scrie alti membri ai RST, ca sa arate ca nu verifica forumul doar ca sa ma ia pe mine in gura, ci ca il verifica periodic pentru ca asa vrea el. 

 

Acum ca stie ca eu stiu care era planul lui, iar asta il bulverseaza la fel de mult cum a bulversat-o pe ma-sa pula mea, probabil ca va actiona diferit. O sa deschida pagina forumului ceva mai rar si va mai lasa timpul sa treaca pana va comenta. Sau va zice "fuck it" si o sa mearga pe modul full retard, pentru ca oricum nu mai are nimic de pierdut.

 

Indiferent care va fi alegerea lui, ii recomand mamei sale sa tina intermittent fasting, cu o fereastra pentru refeeding de doar 3-4 ore. Greutatea mare necesita solutii extreme. In privinta inaltimii nu prea are ce face, dar macar incape usor sub biroul meu.

cum ii trimiti subliminal imi place dar imi permit sa inteleg ca deja ai ceva informatii personale despre el din ce observ sau doar mi se pare ? :)) clipeste de 2 ori daca da :)))

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, FaNt0maX said:

cum ii trimiti subliminal imi place dar imi permit sa inteleg ca deja ai ceva informatii personale despre el din ce observ sau doar mi se pare ? :)) clipeste de 2 ori daca da :)))

 

Despre el nu am informatii, dar imi pot da cu usurinta seama ca ma-sa e grasa. Si pitica.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, FaNt0maX said:

deja ai ceva informatii personale despre el din ce observ sau doar mi se pare ? :)) clipeste de 2 ori daca da :)))

 

 

Are o pwla. Nu are FBI, Europol, Interpol nimic despre mine de 10 ani si are nemessis pensionaru de pe rstcenter, cel ne da lectii sa nu fumam ca iarba e mai rea decat heroina.

 

2 hours ago, Noriega said:

Despre el nu am informatii, dar imi pot da cu usurinta seama ca ma-sa e grasa. Si pitica.

 

Ai gresit baiatul meu. Maica mea e moarta de 4 ani de zile (cancer la san).

 

@virusz  nu stiu daca ai vazut mesajul meu

Link to comment
Share on other sites

  • Moderators
5 hours ago, sefu9581 said:

Uite am o intrebare pt virusica. In pagina precedenta am scris eronat ca ti-e ti-au spart usa. Dupa ce mi-am recules amintirile din tinerete mi-am adus aminte mai bine datacenter-ul respectiv a fost defapt a lui TeX. Tu basically ofereai serviciu de offshore hosting. Insa cred ca aveai hostat la el sau undeva adminpanel

 

Intrebarea mea desigur daca vrei sa ne spui cum au putut cei din Ro sa stie username-ul si parola de la adminpanel.ro

 

Ar exista 3 posibilitati:

 

1. Nu aveai SSL dar totusi telefoanele mobile pe vremea aceea deja foloseau https

2. Ti-au facut MiTM DNS dandu-ti alte certificate SSL

3. Au copiat certificatele ssl de pe server inainte si au decriptat comunicatia dintre telefonul tau si serverul respectiv.

 

Eu as zice mai mult versiunea 3. Ca in urmatoarea pagina (13) zice ca "domeniu" ce a fost hostat la IP-ul respecting a fost "verificat" (presupun eu o descinddere in data de Mai 7 2012 unde imaginea serverului a fost copiata) si tu in Iunie 2012 inca te te logai pe platforma.

 

virus.jpg

 

Ai asteptari mari ca serviciul roman sau politia sa fi stiut sa faca mitm pe vremea aia. :))

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Dragos said:

 

Ai asteptari mari ca serviciul roman sau politia sa fi stiut sa faca mitm pe vremea aia. :))

 

Stiu ce zici. Ideea e ca din zeci de cazuri  citite am sesizat acest "wording" dubios in doua cazuri. In cazul cypherbunker din 2013 si in cazul romanasului nostru ce a speriat america. Ma gandeam ca poate ne ajuta chiar el in persoana sa elucidam acest metod. Dar cel mai probabil in cazul el e nr 3.

 

cypher.jpg

 

Suspectez ca in cazul cyberbunker "taping its internet traffic" a ajutat la cercetari (documentarea) pentru a justifica ca serverele din buncar se conectau si unele faceau parte la nu stiu ce infrastructura de malware, dnm etc. Astfel taping its internet traffic era pentru a vedea unde se conecteaza, cine se conecteaza, etc. Deci fara sa faca MiTM la DNS facand spoofing la certificatele SSL de la vreun certificate authority.

 

Baieti eu v-am zis. Cybercrime world bubuie si asta e viitorul. Daca nu ma credeti treaba voastra. De asta sunt angajati zeci de mii de "promagramatori" in cyber security. De asta nytro isi primeste salariu in fiecare luna. Daca nu bubuia domeniul, il dadea afara de nyto ca nu aveau nevoie de el. Locul de munca a lui Nytro se datoreaza criminalilor cibernetici ca mine si altii.

Edited by sefu9581
Link to comment
Share on other sites

SO MUCH DRAMA ... bitches please get married have kids, they will not replace us.

Femeile sunt femei, barbatii sunt barbati. Neme are tente gay se stie. Sefu9581 mai taci in plm ca n-ai fost tu cu noi pe camera sa-ti dai cu parerea ce-am facut si ce n-am facut.

 

Get a fucking life you cock suckers.

Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

@virusz in acest moment specimenul pe care facem practica a ajuns la un alt nivel de frustrare. A fost nevoit sa raspunda la provocari si in acelasi timp a simtit ca este nevoie sa arate din nou ca este o persoana informata, cu vaste cunostinte in ceea ce priveste combinatorii de care a auzit doar in presa, ca de apropiat de ei slabe sperante sa se apropie vreodata.
De aceea @sefu9581 nu s-a gandit nici macar o clipa ca tu nu esti persoana careia i-a fost aruncata usa in aer si ca este doar o coincidenta ca nickname-ul tau contine "virus". Tu o stii, eu o stiu, majoritatea membrilor vechi stiu asta, in schimb @sefu9581 nu stie, probabil din cauza ca ma-sa e grasa. Si pitica. Pe langa faptul ca te-a confundat cu virusica mai luam in calcul si faptul ca pe virusica l-a botezat "virusez" cu cateva zile in urma.

In momentul de fata stim deja cu certitudine ca @sefu9581 este un ratat care vorbeste non-stop despre smecheri dar care nu a stat si nu va sta niciodata la masa cu ei. Incearca sa imite un comportament despre care crede el ca ii va creste statutul social, arunca cu nume in stanga si in dreapta, dar de fapt e doar fiul sarac si ratat al unei femei grase. Si pitice. Ce putem face noi in momentul de fata este sa aprindem o lumanare pentru ma-sa moarta si sa ne rugam pentru iertarea ei ca a dat nastere unui asemenea nătâng.

@Amalf sa te futa ungurii

Edited by Noriega
Link to comment
Share on other sites

Pentru unu cu un picior in groapa esti cam irascibil mai ales la adresa sefului. Omu clar are ceva intre urechi dar nah daca n-a fost acolo n-are de unde sa aibe info cum trebuie mai ales ca astia in presa au dat numai balarii mai ales in sezonu 2 medelin au luat-o pe aratura dar si in sezonul 1 cand a fost cu noi au arat campurile bine. Lasa omu in pace nu-l mai ad hominema atata. Sefule da viata mea ne-au interceptat cu mitm ca bcco numai mitm-uri facea pe vremea aia nu doar asculta telefoane si citeau mesaje si uniii .... nu dau nume ... trimiteau ipuri si parole prin sms de parca ei erau sefii la telefonia mobila in romania si nu-i putea intercepta nimeni. A fost o combinatie intre swordfish, hackers si las fierbinti atunci.

Edited by Amalf
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Bun. Am aflat cine este @sefu9581. Il cheama Laviniu si are 19 ani. Este din Giurgiu, dar de doi ani locuieste in Radauti impreuna cu tatal lui, pentru ca este chiria mai ieftina.
 

@Amalf daca afla Laviniu cine esti o sa se masturbeze violent cu gandul la tine si la virusica. Si mai zici de mine ca sunt gay, fute-te-ar ungurii.

 

Quote

 Omu clar are ceva intre urechi dar nah daca n-a fost acolo n-are de unde sa aibe info

Aiba, boss

Edited by Noriega
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Noriega said:

@Amalf daca afla Laviniu cine esti o sa se masturbeze violent cu gandul la tine si la virusica. Si mai zici de mine ca sunt gay, fute-te-ar ungurii.

 

"Virusez" te rog ... nu-i strica numele de scena.

 

Edit: Regionalisme cocksucker, nu uita ca sunt oltean.

Edited by Amalf
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Amalf said:

 

"Virusez" te rog ... nu-i strica numele de scena.

 

30 minutes ago, Noriega said:

in calcul si faptul ca pe virusica l-a botezat "virusez" cu cateva zile in urma.
 

 

Eu stiam ca virusica avea ca alias si virusez. PLM https://stirileprotv.ro/stiri/actualitate/16-hackeri-au-fost-retinuti-de-diicot-prejudiciu-de-peste-25-milioane-de-dolari-500-000-carduri.html  In document-ul oficial zice de "virus". Eu stiam ca i se mai zicea si virusica si virusez. PLM. Crezi ca stiu toti membri de pe rstcenter tinand cont ca eu sunt o persoana care in principiu nu activa (posta) pe forum ci doar citea. Urmaresc scena de hacking din 2007 incoace decand eram student la poli.  Insa in 2007 imi spargeam mai mult creierii cu examenele.

 

19 minutes ago, Amalf said:

nu doar asculta telefoane si citeau mesaje si uniii .... nu dau nume ... trimiteau ipuri si parole prin sms de parca ei erau sefii la telefonia mobila in romania si nu-i putea intercepta nimeni. A fost o combinatie intre swordfish, hackers si las fierbinti atunci.

 

ma gandeam eu ca parola aia putea sa fie si plain text in baza de date de la adminpanel sau ma gandeam ca accesa site-ul pe http sau pe IP direct. Oricum cam asta e ce vroiam sa aflu.

Edited by sefu9581
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Amalf said:

 

"Virusez" te rog ... nu-i strica numele de scena.

 

Edit: Regionalisme cocksucker, nu uita ca sunt oltean.

Pe taran il mai scoti din sat, dar satul din taran nu il poate scoate nimeni

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Noriega said:

Pe taran il mai scoti din sat, dar satul din taran nu il poate scoate nimeni

 

Trage o linie de marijuana si mai zi-ne niste vorbe batranesti. Mai traiesti cu 2 femei 1 sex vaginal 1 sex anal ?  =)))

Edited by Amalf
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Noriega said:

De cand sunt corporatist nu-mi mai iau pula cu mine cand ies din casa

Vere , nu cred ca ti-ai luat pula niciodata cu tine , ca te vad zmeu userii de aici e una , dar ce faci in viata reala e alta . O dai ca vi la 5-10-15 ani sa transmiti un mesaj , probabil cei vechi au un respect si nu-ti zic ...... dar pe forumul asta sunt maxim 10 persoane de respectat ...... e Aelius , nitro ,mgs,nedo ........... au dat dovada de caracter si constanta intr-o perioada moarta , nu ne pasa noua ce ai facut sau ce o sa faci ... esti 0 pentru 99% din participanti . 

O dai de mame si pula mea , stai ma vere pe pula ta acolo si nu mai cauta atentie , zici ca o arzi psihologic si incerci sa o arzi la un alt nivel .......... esti penal , pe bune

Edited by mannnu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...