Jump to content
Noriega

Sfaturi de om batran pentru ai nostri hackeri tineri 2024 (tot Nemessis doar ca folosesc alt nickname)

Recommended Posts

3 minutes ago, Noriega said:

🥱

Atat s-a putut , cand mai ai chef sa faci pula mare ... ca tot suntem din Bucuresti , hai face to face ma coae  , sa fie baietie sa nu fie rau , cand a fost greu nu cred ca ai ajutat pe unul de aici , din comunitatea asta , asa ca nu mai venii sa dai sfaturi aiurea .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mannnu said:

Atat s-a putut , cand mai ai chef sa faci pula mare ... ca tot suntem din Bucuresti , hai face to face ma coae  , sa fie baietie sa nu fie rau , cand a fost greu nu cred ca ai ajutat pe unul de aici , din comunitatea asta , asa ca nu mai venii sa dai sfaturi aiurea .

Hai ma, te-ai suparat si tu aiurea pe mine. Linisteste-te. E ok. Nu sunt dusmanul tau. Totul va fi bine.

Uite, decat sa ma inviti pe mine sa ne batem mai bine il inviti pe @sefu9581 la o partida de frotting ca sa va eliberati de excesul asta de testosteron pe care l-ati acumulat. Nu ar fi mai bine asa decat sa apelezi la violenta?

Deci relax. Eu ma bag la somn. Fa si tu nani, ca e tarziu si devii morocanos.

Link to comment
Share on other sites

SirVic facea bruteforce la ipuri random si a prins jpl.nasa.gov si a intrat pe #bnc de pe undernet cu acel hostname. Inca imi amintesc acel scanner ssh cu "dragostea mea pentru" parca. 

 

Nemesis, tex, kw3rln, Nytro si multe alte persoane: au rupt pe cunoștințe tehnice, am invatat multe de la ei si le mulțumesc. 

 

Usor cu șmecheria ca suntem in 2024 și pumnul e scump, asta se practica in 2000.

 

Eu foloseam pseudonim recoder, nu știu daca isi amintește cineva vechi de mine, eram prin categoria privata vip. 

 

Va zic o schema foarte smechera de facut bani: munca. 

 

Pana si Kevin Mitnick practica aceasta schema, iar el pune in cur orice membru al comunității. 

 

Au fost prinsi oameni foarte mari si buni, încetați cu prostiile blackhat. 

 

 

Edited by emsici
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mannnu said:

Vere , nu cred ca ti-ai luat pula niciodata cu tine , ca te vad zmeu userii de aici e una , dar ce faci in viata reala e alta . O dai ca vi la 5-10-15 ani sa transmiti un mesaj , probabil cei vechi au un respect si nu-ti zic ...... dar pe forumul asta sunt maxim 10 persoane de respectat ...... e Aelius , nitro ,mgs,nedo ........... au dat dovada de caracter si constanta intr-o perioada moarta , nu ne pasa noua ce ai facut sau ce o sa faci ... esti 0 pentru 99% din participanti . 

O dai de mame si pula mea , stai ma vere pe pula ta acolo si nu mai cauta atentie , zici ca o arzi psihologic si incerci sa o arzi la un alt nivel .......... esti penal , pe bune

Gata, te recunosc, tu ești prostul care nu știe sa pună virgulele in scrisorile din mass-mailerul pe care il trimiti. Acel autosuficient insuficient care vrea sa para destept, dar nu a fost la scoala. Stai liniștit, stiu mulți ca tine, dar toți au ajuns legați - într-un sfarsit. 

 

Mars in mortii tai de analfabet functional care esti. Invață sa respecți oamenii care au pus baza acestui domeniu de care tu iti bati joc. Candva eram prost ca tine, acum iti garantez ca folosești cel puțin un serviciu pus la dispoziție de mine. Mi-am folosit cunoștințele de aici si am trecut pe automatizări in agricultura, plăti electronice si logistica. Din cauza idiotilor ca tine am parasit forumul. Ce fac in viata reala? Am oficializat sportul electronic si a ajuns proiect de lege, fac aplicații web care mi-au adus un apartament pe malul unui lac, ma trezesc cand vreau si ofer consultanta si dorm linistit deoarece maine este jurământul Hipocrate la UMF. Am fost editor regional dmoz (google it daca nu stii ce e, ah, fk, a fost chiar Google). Iti garantez ca ai platit cel puțin 100 de euro folosind serviciile la care am avut mult de contribuit, sigur ai plătit - taxe sau impozite, un bilet in autobuz, etc. Esti un wannabe, te crezi mare sef si pirat cibernetic, cauta si de Kim Dotcom care si el credea ca nu au nimic serviciile despre el. 

 

Generația se duce pe pula caci nu știți sa respectați istoria. 

 

Noi furam cunoștințe, voi cersiti. 

 

O sa fiu banat, mari sanse, sunt măcar mulțumit ca am putut sa mulțumesc celor care m-au format si mi-au format cariera. 

 

 

Edited by emsici
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

fight fight fight fight. e dragut sa vezi ca nici in 2024 n-au disparut razbonicii de tastatura care, in lipsa de tehnica verbala, recurg la me grog me beat iu. shain brait laica diamans kids ... shain brait.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, emsici said:

Ce fac in viata reala? Am oficializat sportul electronic si a ajuns proiect de lege, fac aplicații web care mi-au adus un apartament pe malul unui lac, ma trezesc cand vreau si ofer consultanta si dorm linistit deoarece maine este jurământul Hipocrate la UMF. Am fost editor regional dmoz (google it daca nu stii ce e, ah, fk, a fost chiar Google). Iti garantez ca ai platit cel puțin 100 de euro folosind serviciile la care am avut mult de contribuit, sigur ai plătit - taxe sau impozite, un bilet in autobuz, etc. Esti un wannabe, te crezi mare sef si pirat cibernetic, cauta si de Kim Dotcom care si el credea ca nu au nimic serviciile despre el.

 

hackerul care e "promagramator" si traieste din salar

 

Tot astept sa mi se aprobe un mesaj dar vad ca nu e nici un moderator online.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sefu9581 said:

 

hackerul care e "promagramator" si traieste din salar

 

Tot astept sa mi se aprobe un mesaj dar vad ca nu e nici un moderator online.

stai viata mea ca am pile, te rezolv eu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sefu9581 said:

 

hackerul care e "promagramator" si traieste din salar

 

Tot astept sa mi se aprobe un mesaj dar vad ca nu e nici un moderator online.

Am mai spus: ești analfabet functional. 

 

Da, trăiesc din salariul pe care mi-l dau eu. Nu stau sa imi recitesc mesajul, poate am facut un typo. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, sefu9581 said:

 

hackerul care e "promagramator" si traieste din salar

 

Tot astept sa mi se aprobe un mesaj dar vad ca nu e nici un moderator online.

 

bah pulea, cum se scrie, ati sau a-ti 😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, emsici said:

Am mai spus: ești analfabet functional. 

 

Da, trăiesc din salariul pe care mi-l dau eu. Nu stau sa imi recitesc mesajul, poate am facut un typo. 

 

 

 

Ma doare in pwla. Intermediez vanzarea a 50-80 de kilograme de marfa "buna" in fiecare luna online. Risc puscarie pe viata sa ma ia fbi-ul dar am Urus. Ma doare in pwla de jobul tau. Sa iti faca Ciolacu statuie ca ai salaru.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, sefu9581 said:

 

Ma doare in pwla. Intermediez vanzarea a 50-80 de kilograme de marfa "buna" in fiecare luna online. Risc puscarie pe viata sa ma ia fbi-ul dar am Urus. Ma doare in pwla de jobul tau. Sa iti faca Ciolacu statuie ca ai salaru.

Bravo, nu imi pasa, tot prin ferentari stai? 

 

Esti prea dobitoc sa intelegi ce iti explic. 

 

Ma doare in pula de Urus-ul tau, o sa ti-l cumpar de la anaf. 

 

Maine imi iau Urus, stai jos catelule ca nu ti-ai găsit persoana. Când aveam eu slk 320 tu erai vai mortii tai. Am sofer, scuza-ma ca am ramas fara carnet. 

 

Ma retrag, prefer sa nu risc nimic, sa pot sa imi cumpăr ce vreau eu, cand vreau, unde vreau. Daca imi dau singur salariu, oare ce sunt? Mai niște dividende, mai o familie, dar ce sa stii tu. Prefer sa nu stau cu morcovul in cur si sa imi futa altul nevasta cand ma duc la pușcărie. Repet: Kevin Mitnick, Kim Dotcom. La fel de siguri ca tine au fost. 

 

Ma pis pe tine si pe marfa ta. 

 

Cu toti banii din lume nu ajungi in locurile in care pot sa intru, iar acolo banii nu contează chiar deloc. Poti sa dai și 300.000 euro, ghici ce? Ești ignorat. Mușchii si banii nu fac nimic in societatea selecta. Ma mai cobor sa vad prosti ca tine, plec capul in fata celor care m-au invatat. 

 

Edited by emsici
  • Haha 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sefu9581 said:

 

Ma doare in pwla. Intermediez vanzarea a 50-80 de kilograme de marfa "buna" in fiecare luna online. Risc puscarie pe viata sa ma ia fbi-ul dar am Urus. Ma doare in pwla de jobul tau. Sa iti faca Ciolacu statuie ca ai salaru.

 

Bre, dar ne-ai spus de 4-5 ori ca ai Urus. Suna ca textele alora cu "am gipane si am parai" :))) Da-o in ma-sa de masina frate, zici ca ai obtinut Summa cum laude la vreo universitate de prestigiu. (de ale straineze, ca ale noastre sunt in clasament pe langa universitatile din Liban, Kuveit, Mexic, Tailanda si Indonezia, conform UI GreenMetric)

 

Vrei sa o vinzi, sau ne spui sa o faci de ras in sat? 

 

Si pe langa troleala, nu ai spus nimic concret cu ce ai dori sa vezi pe aici? (am vazut ca ai deschis un topic nou)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, emsici said:

Ma retrag, prefer sa nu risc nimic, sa pot sa imi cumpăr ce vreau eu, cand vreau, unde vreau. Daca imi dau singur salariu, oare ce sunt? Mai niște dividende, mai o familie, dar ce sa stii tu. Repet: Kevin Mitnick, Kim Dotcom. La fel de siguri ca tine au fost.

 

Esti prost de puti. Kevin Mitnick nu era cine stie ce hacker el se ocupa mai mult pe social engineering. Urmareste si tu un documentar. Kim Dotcom a facut un site centralizat de file sharing. Inaintea lui au fost sute de s-au ars? Ghici cum isi platea serverele pt file sharing. Cu transfer bancar. Tehnologiile precum: qubes, whonix, tor (sigur nu era pe vremea lui Kevin Mitnick), cryptocurrency nu existau. Compari mere cu struguri si pe urma zici ca acri sunt strugurii.

 

Concluzia mea ramane aceeasi. Comunitatea autohtona de hackerasi era foarte slab pregatita si it was too ahead of its time. Inafara de asta majoritatea se ocupau cu cardeala. Gruparile care se ocupau cu cardeala sunt si cele mai usor de prins ca au un calcai a lui Ahile (blankurile si pisicutele - filaje ) si necesita foarte multi participanti in organizatie pt a scoate banii de la ATM-uri. Iar aia care faceau chestii online fictive sau dump-uri cu CC-uri si banks logs nu prea stiau de spalarea de bani si foloseau WU sau interpusi pt conturi bancare. Posibil or fi si cativa care au stiut si nu am auzit de ei. Noi am auzit doar de aia prosti si prinsi.

Edited by sefu9581
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sefu9581 said:

 

Esti prost de puti. Kevin Mitnick nu era cine stie ce hacker el se ocupa mai mult pe social engineering. Urmareste si tu un documentar. Kim Dotcom a facut un site centralizat de file sharing. Inaintea lui au fost sute de s-au ars? Ghici cum isi platea serverele pt file sharing. Cu transfer bancar. Tehnologiile precum: qubes, whonix, tor (sigur nu era pe vremea lui Kevin Mitnick), cryptocurrency nu existau. Compari mere cu pere.

Prost e cel care a ieșit din curva de ma-ta. Carderul platea cu cartile sale de credit, got it. 

 

Hai sa te învăț o chestie, copilas: poti sa ai cate un Urus in fiecare zi a săptămânii, exista o clasa sociala unde tu nu poți ajunge, cocalare. Poti sa produci 5.000.000 pe luna și nu poți ajunge, il vazusem pe un plod tiktoker american (am lapsus, asa important a fost pentru toti) cum voia sa plătească doar intrarea cu 100.000 usd, ghici ce? A stat la usa in timp ce imi discutam procentul pentru gatewayul de plata la care am participat. Stii ce ești prin Monaco? Săracul cu Dacia din România. 

 

Mars in mortii tai la munca si lasa filmele de montana - poate cândva o sa poti ajunge și tu prin aceste cercuri. 

 

Nici loc de parcare nu iti oferă in fata hotelului, ce sa mai spun de camera. Te crezi smecher in Romania, treci granița, esti vai morții tai. 

 

Ma duc la somn, am mai spus, maine am de participat la un eveniment social important pentru cineva drag mie, hai înjura persoana respectiva care are te domina intelectual. 

 

O banca si un polițist, ma retrag, cauta sensul pe Google. 

 

Am nevoie de 300.000 tranzacții sa imi iau un Urus, astazi au fost cumpărate in București peste 10.000 bilete de transport. Prefer sa am sofer, nu Urus. România nu are doar un oras. 

Edited by emsici
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, emsici said:

Carderul platea cu cartile sale de credit, got it. 

 

 

Care e ba carderul din exemplul meu? Kevin Mitnick sau Kim Dot Com ca nici unu nu era carder.

 

4 minutes ago, emsici said:

Nici loc de parcare nu iti oferă in fata hotelului, ce sa mai spun de camera. Te crezi smecher in Romania, treci granița, esti vai morții tai. 

 

Suna mai degraba ca vrei sa imi vinzi tu vreun loc de parcare in Monaco sa ma simt mai bine.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sefu9581 said:

 

Care e ba carderul din exemplul meu? Kevin Mitnick sau Kim Dot Com ca nici unu nu era carder.

 

 

Suna mai degraba ca vrei sa imi vinzi tu vreun loc de parcare in Monaco sa ma simt mai bine.

N-ai bani, trebuie sa vinzi Urus. Nici de Dubai nu ai creier. 

 

Vezi in mortii tai ca ești dobitoc tare. Folosește Wikipedia si chatgpt dacă ești analfabet functional. Ma retrag drogatule, spui ca doar vinzi dar ești un drogat trist. Scrie cat vrei, ești prost de bubui. 

 

Respect celor de pe vechi si va mulțumesc, ma retrag, ne auzim peste 5 10 ani. 

Edited by emsici
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, emsici said:

N-ai bani, trebuie sa vinzi Urus. Nici de Dubai nu ai creier. 

 

 

Nu e bai. Ca imi mai ramane un Rolls-Royce Phantom alb ca am sesizat acum 2 ani ca sunt lungi drumurile prin Romanica  si ma durea curul de la gropile din asfalt. Dar nu ar fi bai sa vand si Phantom-ul ca mai are nevasta-mea un 2023 Ferrari SF90 Stradale rosu cu care se plimba si ma poate lua si pe mine. Nu imi e frica ca ma deanonimizez spunand toate astea ca sunt luate pe firme toate.

Edited by sefu9581
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sefu9581 said:

 

Nu e bai. Ca imi mai ramane un Rolls-Royce Phantom alb ca am sesizat acum 2 ani ca sunt lungi drumurile prin Romanica  si ma durea curul de la gropile din asfalt. Dar nu ar fi bai sa vand si Phantom-ul ca mai are nevasta-mea un 2023 Ferrari SF90 Stradale rosu cu care se plimba si ma poate lua si pe mine. Nu imi e frica ca ma deanonimizez spunand toate astea ca sunt luate pe firme toate.

 

 

Cornele...

  • Haha 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Noriega said:

M-am cacat si nu am cu ce sa ma sterg la cur. Stie cineva pe unde e @sefu9581?

 

Scuze, din reflex l-am mototolit pe @sefu9581 (Laviniu) si bagat in buzunar, e putin murdar, totusi a mai ramas un colt din el nepatat de rahat.

Edited by 14pe
Link to comment
Share on other sites

@sefu9581 de doua luni imi e lene sa deschid alt cont, l-oi recupera si pe cel vechi candva.

 

 

Deci daca am inteles eu bine, succesul se traduce prin criminalitate cibernetica si japca online, este? Vizavi de ce imbarligi tu acolo, bine ar fi sa te opresti sa nu dai idei si altora, unii chiar pot lua exmeplu si or sa incerce varii idiotenii in viitor pe baza acestui topic.

 

Rusii si ucrainienii tai de top, s-au trezit cu temele facute gata pe github, cu AI si cu toate scurtaturile. Eu cand m-am apucat de invatat PHP nu gaseam un rahat de tutorial despre cum sa fac macar un sistem de logare, era vremea cand trebuia 'sa te descurci' si nici nu aveai pe cine intreba la un click distanta. Cand faceau ai nostri malware, aia isi asezau cabluri LAN pe blocuri fara apa calda, ia-o mai incet ca ti se rupe dresul.

 

Am urmarit cu atentie ce ai scris, as fi avut asteptari de la tine sa-mi spui de noile sisteme anti-frauda / anti-spam sporite de corporatisti (poate unii si de aici? :) ), de intri pe Yahoo si te detecteaza mai tarziu pe Amazon cum ca esti cam dubios. Fa bypass la astea si dupa vorbim de altele. Mai si zici de proxy.. caca-te in el de IP, uite, sa nu pleci cu mana goala de aici, iti spun eu sigur ca a devenit de mult un detaliu infim vizavi de privacy & shit.

 

Nu lipseste nimanui capabilitatea pe cat a disparut interesul intrucat pe baza legilor europene iti cam sare usa-n perete la 5 dimineata si nici cruce cu limba-n gura nu mai stii sa faci in momentul ala, cine stie cunoaste. Hai mai du-te dracu :* .

Edited by vatman322
  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...