Jump to content
Noriega

Sfaturi de om batran pentru ai nostri hackeri tineri 2024 (tot Nemessis doar ca folosesc alt nickname)

Recommended Posts

3 hours ago, vatman322 said:

Rusii si ucrainienii tai de top, s-au trezit cu temele facute gata pe github, cu AI si cu toate scurtaturile. Eu cand m-am apucat de invatat PHP nu gaseam un rahat de tutorial despre cum sa fac macar un sistem de logare, era vremea cand trebuia 'sa te descurci' si nici nu aveai pe cine intreba la un click distanta. Cand faceau ai nostri malware, aia isi asezau cabluri LAN pe blocuri fara apa calda, ia-o mai incet ca ti se rupe dresul.

 

Mor de ras. Cam toti care au facut bani in Romania au facut in anii aia 2000-2010 din cardeala si malware (CCs, bank logs). Ailalti au ramas cu dinti nefacuti ca marele Ice Man - hackerul care a facut brute force scanand toate ipurile in anii 98. Pe urma a vazut ca IP-urile au hostname de nasa.gov si a iesit pe irc cu ele sa se laude. Ceilalti s-au angajat pe ici si pe colo.

 

3 hours ago, vatman322 said:

Am urmarit cu atentie ce ai scris, as fi avut asteptari de la tine sa-mi spui de noile sisteme anti-frauda / anti-spam sporite de corporatisti (poate unii si de aici? :) ), de intri pe Yahoo si te detecteaza mai tarziu pe Amazon cum ca esti cam dubios. Fa bypass la astea si dupa vorbim de altele. Mai si zici de proxy.. caca-te in el de IP, uite, sa nu pleci cu mana goala de aici, iti spun eu sigur ca a devenit de mult un detaliu infim vizavi de privacy & shit.

Vrei sa iti arat cat de prost esti ? Se vede de la o posta ca nu le ai cu cyber security. Proxy-urile mobile (4G - 5G) sunt imposibil de banat. Costa cam $50 pe luna. Daca faci spam folosind IP-uri de proxy 5G nici facebook nu ti le baneaza !! Stii de ce? Ca sunt sute de persoane reale carora li se assigneaza acelasi IP de la providerul de telefonie mobila. Plus daca te uiti pe niste statistici in Franta, o sa vezi ca Vodafone are mai putine IP-uri proprii decat are abonati. Oare de ce dracu vor astia sa dea cartele SIM doar cu buletinul? Cum se da in India sau in Pakistan. Proxyurile 4G-5G nu pot nici o data sa fie raportate. Pe acelasi IP ai sute de utilizatori reali intr-o ora. Intr-o zi poate ai mii de utilizatori reali. IP-urile de TOR si VPN-urile vor fi totdeauna raportate. Iti zic de ce? Facebook isi cumpara si el access la providerii de VPN. Implementeaza un mic scanner si detecteaza si blacklisteaza toate IP-urile VPN-ului. Asa sunt banate toate IP-urile de Tor. Asa a banat China toate entry node-urile de Tor si I2P la nivel de ISP. As preciza faptul ca nu facebook face blacklistarea. Sunt firme de cyber security care fac asta si vand serviciul acesta catre mai multe companii / corporatii.

 

Fratilor, nu mai merge sa dati tzepe online pe ebay de pe calculatorul din apartamentul bunicilor. Va trebuie setup dedicat si niste cunostiinte solide. Mai intai invatati vreo 5 ani black hat si criminalitate cibernetica pana va bagati in chestii ilegale. Altfel o sa fiti urmatorii fraieri care veti infunda puscariile din Romania sau din state daca faceti absolvirea de 1 milion de verzisori.

 

3 hours ago, vatman322 said:

Nu lipseste nimanui capabilitatea pe cat a disparut interesul intrucat pe baza legilor europene iti cam sare usa-n perete la 5 dimineata si nici cruce cu limba-n gura nu mai stii sa faci in momentul ala, cine stie cunoaste. Hai mai du-te dracu :* .

 

Descinderile nu se fac la in intervalul 20-6 dimineata, exceptand flaganturile in spatiile publice. Prosti rau de tot sunt unii.

 

(3) Percheziţia domiciliară nu poate fi începută înainte de ora 6,00 sau după ora 20,00, cu excepţia infracţiunii flagrante sau când percheziţia urmează să se efectueze într-un local deschis publicului la acea oră.

 

3 hours ago, vatman322 said:

sare usa-n perete la 5 dimineata si nici cruce cu limba-n gura nu mai stii sa faci in momentul ala, cine stie cunoaste.

 

Am senzori si am o usa speciala de am dat EUR 50,000. Probabil daca vor venii cu tancul si ar trage cu cateva obuze in usa ar avea ceva sanse sa o descinda in 10 minute. Astept sa incerce cu explozibilul ca in cazul lui TeX si sa filmez descinderea sa o pun pe tiktok.

 

Trebuie sa acceptati ca exista si unii mult mai bine pregatiti decat voi. Unii care si-au dedicat toata viata CRIMEI PE NET. Criminalitatea cibernetica este viitorul. BAFTA.

Edited by RomanianSecurityAgency
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, vatman322 said:

@RomanianSecurityAgency ajunge internetul la tine in grajd si dupa mai discutam. 

 

Prin unde radio. IMEI-ul se schimba la 28 de zile si de aia a trebuit sa schimb si contul :rolleyes: Dar ce dracu sa stie fane carare care are crescatorie de porci si sta calare de pentium 2 sa curete porumbul. Mai bine lasa-te de cardeala si apuca-te de strans pet-uri. Am auzit ca poti strange pana la 200 de dolari pe luna. Nu prea vorbesti "hackereza". Dar ce sa cer la vatmanul  de pe prelungirea ferentari.

 

  

1 hour ago, Nytro said:

Sa ma bata mama, nici drogurile nu mai sunt ce au fost, nu mai bagati toate mizeriile. 

Ai dreptate boss. Inainte veneau de la Afghani. Acum vine si de la iraneni.

 

V-am pupat pe portofel baieti. Eu nu ma intru sa comentez. Poate peste un an sau peste zece ani ma mai intorc cand posteaza nemesissul urmatoarele tutoriale de hachereala la punctele de pensie.

Edited by RomanianSecurityAgency
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
8 minutes ago, RomanianSecurityAgency said:

 

Prin unde radio. IMEI-ul se schimba la 28 de zile si de aia a trebuit sa schimb si contul :rolleyes: Dar ce dracu sa stie fane carare care are crescatorie de porci si sta calare de pentium 2 sa curete porumbul. Mai bine lasa-te de cardeala si apuca-te de strans pet-uri. Am auzit ca poti strange pana la 200 de dolari pe luna. Nu prea vorbesti "hackereza". Dar ce sa cer la vatmanul  de pe prelungirea ferentari.

 

V-am pupat pe portofel baieti. Eu nu ma intru sa comentez. Poate peste un an sau peste zece ani ma mai intorc cand posteaza nemesissul urmatoarele tutoriale de hachereala la punctele de pensie.

 

 

Protofelele de obicei le tinem la p**** in caz de pupaciosi asa ca tine, dar e ok , poti sa ii dai inainte :)) . Cred ca peste zece te intorci, depinde cat chef are DIICOT-ul sa te bage-n seama de aici incolo =)) 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nytro said:

Vrei sa zici IMSI? 

sefu ai dat spaga pt a obtine certificatele alea cisco?

 

IMSI nr unic al sim-ului

IMEI nr unic al dispozituvui

 

Cauta pe net tutorial de cum sa hackuesti firmware-ul unui router 4g/5g si poti schimba imei-ul la un click. Bafta hacherasii mei care nu stiu diferenta dintre IMEI si IMSI. Pup dulce.

Edited by RomanianSecurityAgency
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RomanianSecurityAgency said:

sefu ai dat spaga pt a obtine certificatele alea cisco?

 

IMSI nr unic al sim-ului

IMEI nr unic al dispozituvui

 

Cauta pe net tutorial de cum sa hackuesti firmware-ul unui router 4g/5g si poti schimba imei-ul la un click. Bafta hacherasii mei care nu stiu diferenta dintre IMEI si IMSI. Pup dulce.

 

ICCID este numarul unic al unui SIM. De asemenea, exista si IMSI catcher, daca tot vorbeai de tehnologii noi folosite de tinerii din ziua de azi. Desi ma indoiesc. In afara de ping pe localhost, ceva ce parea banal acum 25 de ani, pentru ei tine de domeniul SF-ului. In trecut, manualele masinilor iti aratau cum sa reglezi singur culbutorii si cum sa segmentezi un motor. Acum, scrie sa nu bei lichidul de frana sau acidul din baterie.

 

Evolutie ma nene.

  • Thanks 1
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, aelius said:

 

ICCID este numarul unic al unui SIM. De asemenea, exista si IMSI catcher, daca tot vorbeai de tehnologii noi folosite de tinerii din ziua de azi. Desi ma indoiesc. In afara de ping pe localhost, ceva ce parea banal acum 25 de ani, pentru ei tine de domeniul SF-ului. In trecut, manualele masinilor iti aratau cum sa reglezi singur culbutorii si cum sa segmentezi un motor. Acum, scrie sa nu bei lichidul de frana sau acidul din baterie.

 

Evolutie ma nene.

Se vindea un IMSI Catcher la Car Hacking Village pe grup, acum vreo 2 luni :)) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2024 at 11:56 PM, aelius said:

 

Bre, dar ne-ai spus de 4-5 ori ca ai Urus. Suna ca textele alora cu "am gipane si am parai" :)))

 

Nicolae Guta - Smecherii si mafia

Imi era dor sa citesc un topic cu asa interes la cafea.

Am asa un feeling ca e un fight intre generatii dupa anumite comentarii. #şailaicădaimăZindăScai

Edited by p3tru
  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/27/2024 at 10:58 PM, RomanianSecurityAgency said:

 

Prin unde radio. IMEI-ul se schimba la 28 de zile si de aia a trebuit sa schimb si contul :rolleyes: Dar ce dracu sa stie fane carare care are crescatorie de porci si sta calare de pentium 2 sa curete porumbul. Mai bine lasa-te de cardeala si apuca-te de strans pet-uri. Am auzit ca poti strange pana la 200 de dolari pe luna. Nu prea vorbesti "hackereza". Dar ce sa cer la vatmanul  de pe prelungirea ferentari.

 

  

Ai dreptate boss. Inainte veneau de la Afghani. Acum vine si de la iraneni.

 

V-am pupat pe portofel baieti. Eu nu ma intru sa comentez. Poate peste un an sau peste zece ani ma mai intorc cand posteaza nemesissul urmatoarele tutoriale de hachereala la punctele de pensie.

Ba tu cred ca faci voodoo nu hacking daca spui ca imei-ul se schimba la 28 de zile :))) sa nu uiti sa cumperi si ceva absorbante ( cum a zis @Nytro ca de e ciclu la femei ) :)) in mintea ta si CNP se schimba la ce numar de zile ? :)) daca tot schimbam imei hai baga si pentru cnp ceva :))

 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Nytro said:

Nu prea exista o "generatie noua" :( 

Exista, doar ca nu ca si o comunitate din ro, conceptul asta s-a cam dus pe la noi, cum a spus cineva mai sus, marea majoritate o ard prin corporatii, bounty, sau pe alte forumuri.

Edited by bio.sh
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, bio.sh said:

Exista, doar ca nu ca si o comunitate din ro, conceptul asta s-a cam dus pe la noi, cum a spus cineva mai sus, marea majoritate o ard prin corporatii, bounty, sau pe alte forumuri.

Prea mulți carderi s-au ars pentru că nu erau experți în IT. Mulți o ardeau pe la internet cafe-uri. Ceilalți s-au panicat din știri. Hacking-ul profesionist nu a prea existat în România. SirVic a aruncat pe geam cele 2 laptopuri ale sale de la etajul 5. Unii au activat prea devreme, alții nu au știut să-și spele banii, iar alții au făcut parte din grupuri organizate  care  implicau  săgeți   și  money mules care au fost interceptate pentru că scriau pe Mess sau vorbeau pe telefon.

 

Frauda pe internet s-a mutat în India, Pakistan, Bangladesh, Filipine și Vietnam. Daca românii dădeau țepe pe Telegram, noua generatie de escroci din Asia de Sud-Est dau țepe pe Telegram, WhatsApp, Facebook, aplicații de dating, etc.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gerkorigno said:

Prea mulți carderi s-au ars pentru că nu erau experți în IT. Mulți o ardeau pe la internet cafe-uri. Ceilalți s-au panicat din știri. Hacking-ul profesionist nu a prea existat în România. SirVic a aruncat pe geam cele 2 laptopuri ale sale de la etajul 5. Unii au activat prea devreme, alții nu au știut să-și spele banii, iar alții au făcut parte din grupuri organizate  care  implicau  săgeți   și  money mules care au fost interceptate pentru că scriau pe Mess sau vorbeau pe telefon.

 

Frauda pe internet s-a mutat în India, Pakistan, Bangladesh, Filipine și Vietnam. Daca românii dădeau țepe pe Telegram, noua generatie de escroci din Asia de Sud-Est dau țepe pe Telegram, WhatsApp, Facebook, aplicații de dating, etc.

Eu vorbesc de hacking, nu frauda, a nu se confunda, cred ca si Nytro tot la asta se refera.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, bio.sh said:

Eu vorbesc de hacking, nu frauda, a nu se confunda, cred ca si Nytro tot la asta se refera.

Nu recomand înșelătorii pe internet. Este o muncă foarte laborioasă. Cel mult, aș recomanda crearea unei rețele de colaboratori din India și Vietnam care să lucreze pentru tine.

 

Eu recomand programarea. Dacă vrei să faci milioane de euro din hacking, învață dracului programare și fa ceva remarcabil. Nu o mai arde pe net ca arzoii încercând să înșeli o bătrânică de 2000 de euro.

 

Majoritatea asta au  făcut  pe internet.  Încă  se mai  practica.  Mai  există  grupuri  autohnote  de fraude. Acum se schimba IBAN-urilor pentru  plăți  de facturi trimise pe email  și  se mai dau  țepe  pe  OLX .

Link to comment
Share on other sites

On 8/8/2006 at 1:07 AM, Guest Nemessis said:

Sunt un baiat de sex masculin si un roman din Romania...

Hobby-uri: Sa frec menta

Specializari: Heroina, marijuana, Tetris, Puzzle Bubble, Mario Bros, Snake (pe Nokia)

Planuri de viitor: Sa invat sa scriu, sa invat sa citesc, sa ma las de droage

Hack-uri cu care ma laud: Yala de la usa vecinului, casetofonul lui tata, reparatul pc-ului folosind pumnii si picoarele

 

 

Mare  adevăr  ai  grăit   în  2006.

Edited by gerkorigno
Link to comment
Share on other sites

On 7/29/2024 at 10:11 AM, FaNt0maX said:

Ba tu cred ca faci voodoo nu hacking daca spui ca imei-ul se schimba la 28 de zile :))) sa nu uiti sa cumperi si ceva absorbante ( cum a zis @Nytro ca de e ciclu la femei ) :)) in mintea ta si CNP se schimba la ce numar de zile ? :)) daca tot schimbam imei hai baga si pentru cnp ceva :))

 

Probabil are legatura ca foloseste cartele prepay, alea au valabilitate 28 de zile.

e mai usor sa arunci o cartela decat un modem.

Dupa tine nu am mai schimba mac-ul la placa de retea am arunca laptop-ul cu totul:).

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...