Jump to content
Pastilatu'

IP-ul celui care vorbesti pe mess

Recommended Posts

SpiridusuCaddy, puteai sa pui direct ce era scris in textul ala.Si nu merge sa afli oric IP cu netstat -n din cmd Prompt.Daca nu ma crezi vino sa incerci sa il afli pe al meu.

Nemessis, programelul tau pare destul de interesant dar nu prea face nimik.Cel putin la mine probabil este si conexiunea de vina din cate am citit eu despre el.

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Este vorba de felul in care este configurata reteaua. La mine in retea merge de exemplu. In alte parti nu. Dar ip-ul celor cu care vorbesti apare intotdeauna, exceptand cazurile in care acestia folosesc proxy-uri sau au bifat "firewall with no proxy" la preferintele de messenger si atunci apare ip-ul serverului de Yahoo. Plus ca la SP2 pe Xp cea mai buna comanda este netstat -b deoarece arata si aplicatia care are conexiunea catre ip-ul respectiv (in cazul Yahoo messenger de ex. aplicatia se numeste YPager.exe).

Link to comment
Share on other sites

<div class='quotetop'>QUOTE("in10s")</div>

merge si la mine...numai ca primesc doar ce primeste si persoana de la mine din reea...adica ce vb el nu primesc :( oricum e bine si asa...thx Nemessis!

Si cum te multumeste asta?Tu chiar iti dai seama ce spui?Din moment ce vb cu el ce te interseaza sa primesti convorbirea din nou?Ca eu asta am inteles.....Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Se referea ca nu poate urmari discutia completa a celor din retea. Iti apare mai mereu doar una din partile care chatuiesc. Depinde de cum capturezi pachetele din retea.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...