Jump to content
CODEX

Despre Ascultatul telefoanelor si meajelor pe internet

Recommended Posts

AM o intrebare !

Stiu ca toti operatorii de telefonie mobila au dat acces sa se asculte telefoanele

iar pe net majoritatea "Chaturilor " ca Yahoo GTak etc ( ma rog nu-s chaturi...is de tip chat ) au dat si ei Keyle ca sa poata fi ascultate mesajele

Am auzit ca Skype nu a dat acces pentru a le fi citite si stocate mesajele .

E adevarat ?

* iar am greseli de exprimare doh..

Link to comment
Share on other sites

se ascultau si inainte doar ca acum e legal.

inainte te ascultau ilegal dupa care cereau mandat sa te asculte legal dupa care te puneau sub acuzare pt ca daca o faceau doar ilegal nu era valabil. acum e totul legal deci daca au "suspiciuni intemeiate si informatii din surse confidentiale" te duci la zbarna.

Patriot Act - devine incet incet o moda

Link to comment
Share on other sites

Stati calmi, nu sta nici dracu sa va asculte telefoanele/sa va intercepteze mesajele.Si inainte se facea asta, acum doar e legal..cat despre serviciile online ,gmail de mult isi "spioneaza" clientii.

Daca sunteti implicati in chestii mai "delicate", cu putina experienta si 2 neuroni reusiti sa va protejati anonimitatea pe net...

Link to comment
Share on other sites

Ideea era nu sa se asculte, ci sa se inregistreze timp de 6 luni iar daca devii un king kong infractor justitia sa accepte redarea acelor inregistrari ca proba n tribunal.

Am inteles ca s-a renuntat cumva.

Mircea Badea avea alte pareri precum ca te asculta ca asa vor ei.

Ca proba in tribunal insa nu se accepta asa usor accesarea tuturor convorbirilor cu toate neamurile si neamurile neamurilor tale. Decat in momentul in care dovezile existente nu duc la niciun rezultat iar procurorul vine cu "a stabilit el telefonic"

In materie de hacking: descoperitul se rezolva mult mai usor...

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...