Jump to content
altul

21.12.2012

Recommended Posts

nu stiu daca se va intampla ceva in 2012, dar sper sa se termine procesul meu interior de "spiritual awakening" pana atunci.

Din cauza eclipsei totale, in acele 10 minute energia spirituala si nu numai, se va resimtii mult mai amplificat, asa ca nu prea e de glumit...Ma refer la invocari, exvocari, etc.

De aici putem incepe a discuta multe teorii legate de venirea Anti-Christului pe pamant, dar nu are rost sa deviam subiect.

2012 va fi un an cu schimbari importante, sincer nu ma intereseaza atata timp cat nu mor.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt adeptul stintei, din cate am citit, (nu iau 100% de bun pentru ca nu am putut consulta suficiente surse credibile), datorita diverselor schimbari firesti, ciclice, planete si implicit rasa umana va suferi schimbari majore, uni sustin ca se va ajunge pana la modificari majore in ADN, care ar da capacitati noi oamenilor, altii the end, holy shit.

Eu zic ca vom evolua, din cate stiu pamantul are ~18 mii de ani (aprox nu mai tin minte exact), dar se presupune ca calea lactee s-a format in urma cu 26.000 ani, si apoi dupa formarea si reglarea axelor planetelor, s-au format cicluri ex: pamantul face un ciclu complet in jurul soarelui in ~1 an, luna in ~28 zile, asa cum sistemul nostru solar are un ciclu de 26.000 ani in mersul ei in calea lactee. In 2012 vom ajunge in centru acesteia, efectele nu se pot dc presupune. Alt factor din 2012 este acela cum ca se va apropia de noi a 12-a planeta, cunoscuta sum numele de Paneta-x sau Nibiru, daca tineti minte de prin 2003 cand nasa a descoperit inca o planeta dupa Pluto, dar mai mare, eh, aceasta planeta s-a descoperit ca are o axa de rotatie in jurul soarelui foarte ciudat, de indeparteaza enorm in ciclul ei de 3600 ani, se sune ca civilizatiile stravechi au scris despre aceasta planeta, unii o numeau distrugatoarea de planete, altii planeta zeilor, e religie locala, dar nasa confirma ca a mai fost in trecut o planeta in sistemul nostru solar care s-a lovit de ceva (cel mai mai probabil de nibiru asta) si a format centra de asteroizi.

In rest as mai putea adauga si asteroidul de care s-a mai vorbit in special prin 98 parq, (puteti vedea pe siteul nasa traiectoia) e posibil daca isi mentine traiectoria actuala sa loveasca pamantul, am vazut un documentar pe National Geografic in care se vorbea de efectele unui asteroid ceva mai mare ca luna (cum e asta) in contact cu pamantul, nu mi-a placut, oricum, consider ca avem destula tehnologie sa ne purtam de grija in fata unui asteroid...cu atata apetit pentru razboaie.

Uni oameni de sitnta mai sustin ca in 2012 pamantul isi va inversa poli si implicit miscarea de rotatie argumentele sunt logice si plauzibile, nu o sa intru in detalii, cautati si voi.

Pare un post desprins dintr-o revista cu 'ozn-uri'(fiind un mare shit), but daca luati fiecare argumentin parte si il analizati pare o versiune plauzibila.

Cat despre religii si alte nebunii va fi la fel ca in 2000, sau pe 6.6.2006, ;))

In concluzie ca o teorie a mea consider ca acest cumul de factori va impinge omenirea catre next stepp! EVOLUTIE!

PS:sorry pentru greseli dar sunt ff obosit si 'ími fug degetele pe taste'

Link to comment
Share on other sites

Despre ce vorbesti tu este Sci-Fi tu mai dai sperante omeniri??? prin schimbarea ADN-ului vom avea noi calitati???:( e penal rau stirea asta(stiu ca nu tu esti autorul)...eu zic ca satana va planta scula in cetateni si asa vor cashiga ceva(daca o rozeta sparta e un cahtig cuiva:D).

Vom arde ca sobolanii cu sfanta scripura in maini! si ozn-uri nu exista aia sunt esecuri genetice ale statului american:D (dovedeste-mi ca nu am dreptate:D)

Salut. si Condoleante pe de acuma.

Link to comment
Share on other sites

EU am facut comparatie cu conceptul de ozn, de care am mentionat ca il consider o prostie, de cele mai multe ori 'seful de ca departamentul de cercatari in domeniu ' e seful de la 'cia' departamentul dezinformare. Povesti oricum, eu facusem o antiteza daia am mentionat asta.

In plus le-am postat sub forma unor teorii adunate de pe net, cu scopul de a continua subientul ontopic.

Si nu mai fi asa tragic, nu o sa moara nimeni, daca va fi ceva in sensul asta va fi doar selectie naturala..

Om trai si om vedea, tot raul spre bine;))

PS: faceti-va provizii de bautura si tigairi de pe acu' in caz de vreo calamitate;))

>Si ma asteptam sa fie mai putin incriminata religia in topicul asta si mai mult teorii cu argumente stintifice...

Link to comment
Share on other sites

@Cheater, foarte interesant postul, de?i nu mul?i accept? ideea. Rasa uman? va evolua spiritual. Dar tu ai spus c?:

Cat despre religii si alte nebunii va fi la fel ca in 2000, sau pe 6.6.2006
Unele religii ÎNCURAJEAZ? ?i sus?in ?tiin?a la maxim, ?i sunt de acord cu ceea ce spune aceasta.

6.06.2006? Asta e un rahat r?spândit de cre?tini, massmedia, biseric? etc. ca s? fac? haos. 666 nu e num?rul vreunei fiare, e o vârst? simbolic?. Nu are treab? cu niciun cip, nicio moarte etc.

@alex, tu crezi c? e?ti singur într-un univers enorm? WRONG.

Link to comment
Share on other sites

Offf,

1 st e irelevanta credinta in acest topic, cel putin din perspectiva mea, consider corect sa o aducem in discutia ca pe un fapt social, si atat!

2 nd eu nu sunt adeptul nici unei religii, am propria viziune, si am mai vorbit despre asta.

3 rd fiecare isi spune punctul de vedere, nu mai criticati asta, ci spunetivi-l si voi spuneti ca nu sunteti de acord, e o parere, apoi spuneti cum stau lucrurile in viziunea voastra.

@nullbyte - eu nu am spus cum va evolua, am lasat sa se inteleaga, apoi cu 6.6.2006 si 2000, m-am referit la religile bau-bau, care au un dumnezei bau-bau si adeptilor le e frica de bau-bau. (pana si intr-o religie, adeptii au propriile viziuni despre credinta, iar la biserica se predica niste lucruri relative)

In rest ma bucur sa aud ca sunt si religii pro stinta, crestinismul greseste f mult in sensul asta cum a mai gresit, nu vreau sa deschid o discutie pe tema asta, dau doar cateva exemple: Plecand de la inventarea motoarelor and etc, cand biserica crestina spunea ca sunt operele celui rau, (in sensul de oponentul centrului de credinta crestin), pana la interzicerea clonarii, care ar putea salva milioane de vieti prin creerea de organe si tesuturi, clonarea dupa mine este next step in medicita, e aceeasi mare evolutie care a fost la descoperirea antibioticelor. Si exemplele pot continua.

PS: sunt curios cum se va termina acest topic ;)))

Link to comment
Share on other sites

Nu ave?i voie cu magie, nu ave?i voie deloc s? v? amesteca?i cu ocultul deoarece e considerat "satanic". Contrazice?i multe chestii din ce face ?i spune ?tiin?a. Când a fost vorba s? se fac? o biseric? satanic?, iar adminul de pe BSR f?cuse tot ce era legal, BOR f?cea spume. Patriarhul vostru este mason. Biblia e plin? de contradic?ii ?i minciuni.

@xZu, e?ti un jegos ignorant ?i ratat, a?a c? o s? î?i ignor mesajele stupide de pe acest forum.

Link to comment
Share on other sites

Asta cu magia e un lucru interesant, intrebarea e ce sunt exorcizarile cu adevarat?! si daca biserica le pracitica, inseamna ca practica magia, dar nu o accepta, e ca si cum ai vrea sa mananci fara sa faci o omleta fara sa dai drumu la foc;)), as mai putea adauga si eu zeci de argumente anti-crestinism, but nu are sens, am convins vreo 4 oameni sa devina atei, si apoi m-am lasat, fiecare este ce se vrea a fi.

PS: nu tin partea vrenei religii, dar nici aceea de a fi ateu, trebuie sa crezi in tine si in ce iti da speranta (=putere, motivul de a continua), iti ridica un standard te face sa evoluezi! (nu intru in detalii psihilogice dar ajuta f mult psihicul credinta, speranta, chiar daca de multe ori 'speranta e primul pas spre deziluzie')...

Link to comment
Share on other sites

@v1c, eu sunt satanist spiritual. Poti citi despre acesta pe http://joyofsatan.org :) Sunt 3 secte majore de satanism:

  • modern - singurul zeu e propria persoana
  • rebel - cel mediatizat de biserica, mass-media etc., ei sunt jegosii ce ne-au facut de cacat cu profanari, sacrificii etc.
  • spiritual/traditional - Satan e o divinitate, nu creata, un extraterestru la fel ca Yahve si ceilalti, iar demonii sunt de fapt veii zechi antici din religiile pagane (egipteni, sumerieni etc.).

Consider rebelul cea mai mare panarama, cat despre modern, IMHO e o forma mai intensa de ateism.

@Cheater

Daca e sa-ti spun dpdv religios, mai exact satanic, posedarile sunt realizate de ingerii lui Yahve pentru a intoarce oamenii impotriva lui Satan si a demonilor. Zici de evolutie? Satanismul spiritual asta urmareste: perfectionarea spiritului, Godhead, scopul lui Lucifer.

Daca e sa-ti spun dpdv stiintific, posedarile sunt boli psihiatrice.

Link to comment
Share on other sites

1. Crezi in ceva ce n-ai vazut si crezi datorita faptului ca cineva din anturaj te-a impins in treaba asta.

Parintii nostri(anturajul) ce au facut??? ne-au bagat in cap ideiia lui Dumnezeu...si nu prea cred ca ei au vazut cum arata "domnul" in persoana.

2. Oare cum ar proceda familia / amicii / colegii / vecinii tai cand ar auzii ca esti adeptu lu' al' mai negru ?

Hai sa privim altfel lucrurile...sa zicem ca de mic citim biblia si toata povestea nu-i despre Iisus ci de Scufita Rosie...daca ar fii asa atunci teoretic Vanatorul = Dumnezeu ,Scufita Rosie = Isus ,bunica = Sfantul Spirit ,Lupul = Bau Bau aka Satan.

Poftim gata ti-am dat ceva in care sa crezi!

Si mai da-i dracu de aia care...zic asa"vecinii tai cand ar auzii ca esti adeptu lu' al' mai negru ?" comportament tipic de crestini care frecventeaza biserica in mod exces ruganduse pt. bani cu lacrimi false pt. ochi lumii ,invelit uneori in chinuri si crize de comportament(ex. inmormantari la romii)...esti mai putin naspa imbracat poti fii tu drag in fata lui Dumnezeu dar adeptii lui oricum te numesc boschetar!

Trezeste-te omule la realitate ca e si pacat de tine..

Asta cred ca ti se potriveste TIE! perfect! fiinca realitatea este relativa...am trecut de evul mediu de mult deci incearca sa tii pasul cu noi! ca e chiar pacat pentru tine. :(

@xZu, e?ti un jegos ignorant ?i ratat.

@Pt.nullbyte:http://rstcenter.com/forum/showthread.php?p=98920#post98920

Edited by -=(Alex.sm26)=-
Link to comment
Share on other sites

Deci in concluzie, nullbyte e un rebel care nu vrea sa inghita porcariile aruncate (si bagate cu forta pe gat la orele de religie) de biserica.

@NeiSep : faza cu " Ma baiatule, sincer.. tu esti sanatos din punct de vedere mintal ?" a fost cam dura, nu crezi??

Link to comment
Share on other sites

Deci in concluzie, nullbyte e un rebel care nu vrea sa inghita porcariile aruncate (si bagate cu forta pe gat la orele de religie) de biserica.

@NeiSep : faza cu " Ma baiatule, sincer.. tu esti sanatos din punct de vedere mintal ?" a fost cam dura, nu crezi??

Nu-s rebel m? sunt satanist spiritual, sunt împotriva satanismului rebel ?i modern! :mad:

Link to comment
Share on other sites

nullbyte cu parere de rau ai mari probleme si nu te supara da nu sti ce vrei de la viata ,relige ,credinta ,etc

si back on topic : cu 2012 sincer eu cred ca o sa se treca la o tinuta obligatorie topless si nullbyte va face tratament psihologic de specialitate eu voi fii presedinte si sotie imi va fii Ana Lesko . Va multumesc

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...