Jump to content
dragosh1904

"Sistem de operare" pe internet

Recommended Posts

SO-urile online de obicei sunt facute sa mearga pe javascript... iar asta (si nu numai )manca la memorie de te tampeste... la 512 mb ram nu merita incercat.

pai eu am chiar 512 si merge perfect nu mananca nici jumate din ram si in video sunt toate 3:) probail daca incarci multe aplicatii pe ele ..

aa si pentru cei ce nu intelegeti

Acolo sunt prezentate 3 siteuri pe care puteti avea SO de ex la munca si vreti o muzica, poate sa scrieti cva sa uploadati din PC repsectiv..sau gasiti voi alte intrebuintari o sa revin cu tutorialul video cat de curand..

Cele 3 site-uri sunt

Cloudo

Online Operating System

Welcome to eyeOS Public Server >>> il recomand

si va faceti account si va descurcati voi :)

Link to comment
Share on other sites

:D pai ca tot mi ai atras atentia:)) :P

app sti vreun "tool" care amplifica sunetul la video ca nu gasesc decat trialuri:|

Virtualdub. Nu stiu daca si amplifica dar editeaza filmele simplu de tot. La XP poti extrage sunetul din film ca wav (winamp), il amplifici in sound recorder (poate si winamp) si il readaugi in virtual dub (setezi "direct stream copy" pe video ca sa nu afectezi imaginea originala, si "wav audio"). Zic "XP" ca la vista mi-am prins urechile in sound recorder.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu e nicio chestie de "hack" sau programare dar mi se pare o chestie super tare :)

Tutorial facut de mine.Daca e cu greseli(mai ma balbai:D) va rog sa ma scuzati este primul tutorial. O sa incerc si mai bine. (are un mic decalaj sunet/imagine:D)

video :

Multumesc, Dragos.

si ce vrei sa-ti fac daca te mai balbai :)) e bn si asa ;)

Link to comment
Share on other sites

Acum un an sau 2 ,inspirandu-ma de la acele calculatoare conectate la un server , sistemul de operare fiind doar pe server (nu imi amintesc cum se cheama) Am venit cu ideea unui calculator simplu ,doar cu un bios modificat care legat la internet sa poata rula sistemul de operare de pe un server ,el neavand nevoie de nici un procesor mare ,nici hardsik nici nimic . Un calculator din asta ar fi mult mai ieftin (estimez eu cateva milioane )Avand in vedere ca in general nu sunt folosite in simultan mai mult de jumatate din calculatoarele existente costul /calculator s-ar diminua ajungand aproape pana la jumatate . Ori cum cum nu ma pricep aproape de loc la programare nu am prea avut cum sa incep acest proiect . In concluzie caut programatori care m-ar putea ajuta cu acest proiect . PM

De asemenea ca rog sa va dati cu parerea despre acest proiect : Va merge sau nu . Daca nu de ce ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...