Jump to content
sosetutza

Tutorial keylogger

Recommended Posts

Cum reusesc sa il raspandesc in retea?? Se poate sa il fac cumva sa treaca de deepfreeze??

Nu,nu poti sa-l faci sa treaca de deepfreeze pentru ca dupa cum stiim acesta ingheata sistemul la pozitia la care a fost instalat si activat si dupa restartare revine la acea pozitie (deci sterge tot ce sa copiat,instalat....).Deci daca poti convinge victima sa opreasca putin deepfreez-ul si sa si instaleze ce ii trimiti tu, totul e ok.

Link to comment
Share on other sites

De ce imi dispare de pe desktop cand il downloadez?

Opreste antivirusul pana il downloadezi si apoi baga-l la excluderi,sau arhiveaza-l si pune parola la arhiva daca vrei sa il ai la tine in calculator(kitul de instalare) si la fel trebuie sa faci si cand il instalezi(adica sa opresti antivirusul), pentru ca o sa ti-l vada ca troian

Link to comment
Share on other sites

am facut si eu toate astea dar tot nu inteleg, trebuie sa trimit acel .exe ce mi-a aparut in HTV?sau cum il pot pune in functiune?

Da trebuie sa trimiti acel exe , dar sa ii schimbi si tu numele, dar......... roaga-te sa nu aiba antivirus sau sa il bindezi cu un binder foarte bun

Link to comment
Share on other sites

Sper sa nu fie cineva asa de naiv sa-si instaleze pe Windows-ul lui programul. Ce-l care-l instaleaza pentru a-l trimite apoi la prieteni habar n-are ca asa cum fura el pretenarului parolele asa ii sunt furate si lui :) . Poate n-o fi cazul programului asta, desi ma indoiesc.

La scoala da, merge instalat ca stim sa nu punem parolele pe acolo dar acasa trebuie atentie. Fie il punem pe un calculator pe care stim ca nu ne scriem parolele fie folosim o masina virtuala special pentru programele astea. Bafta

Link to comment
Share on other sites

nu e vorba ca ma deranjeaza, e vorba de un management internt. Daca dau la 2 persoane, vreau sa primesc logourile separat,sa stiu care de la cine e. Am incercat simerge,acum ca am rezolvat problema cu managementul,pot sa ma pun pe supravegheat persoane.

Cum ai reusit sa il bagi in poza? cu binder? isi mai pastreaza extensia .exe? Ahh....si cum ai reusit sa il trimiti fara sa fie detetat de antivirus?

Link to comment
Share on other sites

@ casian11art

pai ca sa l scoti din start up dai run si scrii acolo msconfig apoi la tabul startup debifezi (vezi ca are un alt nume stiu ca parca POL sau ceva de fenu)

2 la intrbarea cu binder uite aici http://rstcenter.com/forum/11517-cum-schimbi-exe-jpg-mp3-txt-etc.rst

+ mai gasesti o groaza daca dai search.

a si daca faci cu poza o sa ai extenisa .scr

LE si daca il vrei nedectabil foloseste un crypter:)

Link to comment
Share on other sites

@ casian11art

pai ca sa l scoti din start up dai run si scrii acolo msconfig apoi la tabul startup debifezi (vezi ca are un alt nume stiu ca parca POL sau ceva de fenu)

2 la intrbarea cu binder uite aici http://rstcenter.com/forum/11517-cum-schimbi-exe-jpg-mp3-txt-etc.rst

+ mai gasesti o groaza daca dai search.

a si daca faci cu poza o sa ai extenisa .scr

LE si daca il vrei nedectabil foloseste un crypter:)

Ciudat. Aia cu POL am primit-o cand am instalat keylogger-u care era sus la tutorial :)) noroc ca am debifat :)) Dar daca creez eu "virusu" asa cum arata in tutorial si ii dau drumu, nu gasesc cum sa il opresc. Dar am dat restore system si so oprit din captare. Oricum merci de raspuns. Sper sa ma descurc :)

Link to comment
Share on other sites

Ardamax fura informatiile de pe calculatorul victimei si ti le trimite tie sub forma de log-uri. Pentru mai multe informatii: log files - Cautare Google

Uite aici.

Mai, voi vreti sa fiti mari spioni dar nu stiti cu ce se mananca asta, ce face programul, ce fisiere, unde si cum le trimite. Pana la urma un program poate sa trimita virusi si iei de bun ce primesti dar in fond esti doar o alta "victima". Recomand sa cautati si studiati ce face un anume program sa nu aveti intrebari dupaia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...