Jump to content
begood

Gym

Recommended Posts

Eu fac la piept:

Inclinat

-cu 80 kg (fac 5 singur.)

Orizontal

-cu 100 kg (fac 4 singur.)

Gantere 40

La biceps fac cu 60 kg haltere si cu 74 la scripete (74 este maximul ca daca era mai mult faceam cu mai mult)

La spate:

Tractiuni la bara cu o greutate de 10 kg intre picioare (in jur de 5 repetari)

Picioare (presa) 300 kg (5 repetari)

Eu spun ca ma mentin. Am 73 kg, 1.78 inaltime si am 11 luni de sala (fara steroizi sau proteine... doar natural.)

Link to comment
Share on other sites

Eu fac la piept:

Inclinat

-cu 80 kg (fac 5 singur.)

Orizontal

-cu 100 kg (fac 4 singur.)

Gantere 40

La biceps fac cu 60 kg haltere si cu 74 la scripete (74 este maximul ca daca era mai mult faceam cu mai mult)

La spate:

Tractiuni la bara cu o greutate de 10 kg intre picioare (in jur de 5 repetari)

Picioare (presa) 300 kg (5 repetari)

Eu spun ca ma mentin. Am 73 kg, 1.78 inaltime si am 11 luni de sala (fara steroizi sau proteine... doar natural.)

nu stiu de ce nu te cred, ah ba da dupa posturile tale esti un mincinos care habar nu are sa minta. ah si mai ai doar 16-17 ani ('92)

Link to comment
Share on other sites

ROFL: Fac cam 8 repetari, depinde cate serii fac, depinde de stare.

begood: Cati ani ai? Oricum, bicicleta e pentru cei cu probleme, pentru cei grasi sau altele. Dute afara si alearga e mult mai sanatos. Am dat de exemplu acum 2 zile 10 ture de stadion, si ma simteam bine dupa. A, am scos si 3:23 la 1000 de metri, pentru Academia de Politie imi trebuie 3:45. Si la 50 de metri am scos 5,7, dar nu cred ca am fost cronometrat bine :D

PS: Vrei cumva sa slabesti? Ca sa slabesti trebuie sa transpiri. Sfatul meu pentru cei care vor sa slabeasca la sala ( a, daca esti gras nu te duce sa faci muschi, dute mai intai si slabeste ): faci muuuulte exercitii cu greutate mica si folosesti toti muschii ca sa consumi cat mai multe calorii. De exemplu faci multe abdomene, apoi treci imediat la piept, faci multe ridicari cu greutate mica apoi treci la picioare si asa mai departe.

La 50 de metri ai scos 5,7 =))))))???

Lasa-ma frate

Link to comment
Share on other sites

"Si la 50 de metri am scos 5,7, dar nu cred ca am fost cronometrat bine"

In primul rand nu cred ca erau 50 de metri, cred ca erau vreo 40-45. Si am fost cronometrat cu telefonul, deci e foarte posibil sa nu fie bine cum am spus. A, spunea cineva care a fost campion national la ateltism ca a scos 5,5 la 50 de metrii, deci slabe sanse sa fi scos eu atat. Anul trecut am scos 6,5, cred ca un 6,3 pot scoate totusi :)

Link to comment
Share on other sites

lil' update :

Incerc sa-mi fac rezistenta la alergat dar merge foarte greu...abia rezist 2 km.

1.acum alerg 10km pe zi (6miles=9.6km)

2.se pare ca e cel mai eficient mod de a slabi : cate 2km/sapt. am dat jos deja 8 km !

3.am ajuns la concluzia ca dupa juma de litru de lapte seara, a doua zi chiar daca nu se simte energie dimineata, dupa un mic dejun bun, pe la ora 15 daca merg la sala, am o energie de pusc :)) practic nici nu transpir dupa 10km cu 13km/h .

4. 4-5 zile pe sapt sala.

Link to comment
Share on other sites

:D..nu radeati

desi nu am nici o tangenta cu sala

mi-am facut abonament(bine,acum vr-o 2 sapt)

si ii misto,adica...

Inainte ziceam ca ce rost are sa merg,ca pot sa fac exercitii si acasa...

dar la sala,e altfel...Ai un anumit program,ai mai toate resursele etc..

Pot sa zic ca se observa ceva dupa 2 saptamani.Partea nasoala la mine este ca tipul meu somatic e ectomorfu si nu prea se prind proteine/mancarea alea alea de mine,ca le bag repede ca energi...Infine,

Azi am fost fericit....Am facut si o serie de 10 cu haltera la piept de 40 kile:)),da cu oleaca de ajutor de la Liviu.Record personal!

Asa.La ce is bun...

Pai imi place mult tricepsu,mai ales asta:

Flotari la paralele

Flot?ri la paralele - Exerci?ii - getfit.ro Dac? vrei s? ar??i bine!

Flotari intre doua banci

Flot?ri între dou? b?nci - Exerci?ii - getfit.ro Dac? vrei s? ar??i bine!

Antebrat:

Flexorii pumnnului

Flexia antebra?ului - Exerci?ii - getfit.ro Dac? vrei s? ar??i bine!

Extensorii pumnului

Extensia antebra?ului - Exerci?ii - getfit.ro Dac? vrei s? ar??i bine!

Si bine inteles...presa.Imi place sa imi "frec" picioarele>:)

A da,si abdomen.Cool

Cred ca prind gustu si de haltere,da mai trebe sa ma ajute cineva,uneori,e logic.

Eu,ca fizic...well,nu va asteptati sa fiu mare vedeta:))

Nu vreau sa devin culturist sau ceva,vreau doar sa fiu balansat in orice(fizic/psihic etc..totusi la psihoc,poate oleaca dus:laugh:)

na,alte poze,nu prea...

DTmq5o553095-02.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nici pe mine nu se vede cine stie ce, daca imi dau jos tricoul se cunoste, dar eu fac exercitii pentru forta, nu pentru masa musculara.

O sa iti placa la inceput, si mie mi-a placut. De fapt si acum imi place mult, dar nu la feld e mult ca la inceput, intervine plictiseala.

E bine ca lucrezi antebratul, ajuta mult la skanderberg. Si vad ca iti place tricepsul, e bine, cred ca treicepsul face de fapt mana mare, nu bicepsul.

A, da, eu fac flotari la paralele cu 40 de kg legate de mine. :)

Link to comment
Share on other sites

Nici pe mine nu se vede cine stie ce, daca imi dau jos tricoul se cunoste, dar eu fac exercitii pentru forta, nu pentru masa musculara.

O sa iti placa la inceput, si mie mi-a placut. De fapt si acum imi place mult, dar nu la feld e mult ca la inceput, intervine plictiseala.

E bine ca lucrezi antebratul, ajuta mult la skanderberg. Si vad ca iti place tricepsul, e bine, cred ca treicepsul face de fapt mana mare, nu bicepsul.

A, da, eu fac flotari la paralele cu 40 de kg legate de mine. :)

cate kg zici ca ai ?

pe mine ma bantuie vreo 3 fete :-S nu ma pot concentra pe antrenament, unde ma duc, se baga si ele 'preferabil' in fata si incep sa se indoaie sau eu stiu ce :|

avem 6 benzi si ma pun in mijloc, hop si una in dreapta, ailalta vine, ii trage o privire de vipera la asta si se pune in stanga mea. si dai si dai si dai, faceau curse intre ele sa demonstreze care'i mai cu mot :))

Link to comment
Share on other sites

eu am in bratz 35 si nu`s multzumit... 74 kg...

Imi place sa lucrez mult la piept si chiar imi place pieptul cum arata:).. la abdomen nush ce sa fac deoarece nu se formeaza *(cu toate ca fac abdomen zi de zi cate 15 minute)

Cel mai mult imi place spatele si pieptu.. eu spun ca pentru varsta mea ma mentin destul de bine:)

uitati o poza cu spatele

http://img188.imageshack.us/img188/2738/dsc01504f.jpg

.

Edited by Marian
Link to comment
Share on other sites

frumos spate mariane.

cred ca cele mai mari realizari cu sala asta, ar fi, pentru mine, faptul ca mi-a crescut moralul, simtul umorului, starea de bine, pofta de mancare, increderea de sine, si nu in ultimul rand rezistenta.

inainte, dimineata, eram semi-mahmur, ma trezeam 'bine' abia dupa juma de ora sau mai mult, acum sar in picioare fresh, in fiecare zi, indiferent de cat dorm (chiar si dupa 2-3 ore de somn)

Link to comment
Share on other sites

Nici pe mine nu se vede cine stie ce, daca imi dau jos tricoul se cunoste, dar eu fac exercitii pentru forta, nu pentru masa musculara.

O sa iti placa la inceput, si mie mi-a placut. De fapt si acum imi place mult, dar nu la feld e mult ca la inceput, intervine plictiseala.

E bine ca lucrezi antebratul, ajuta mult la skanderberg. Si vad ca iti place tricepsul, e bine, cred ca treicepsul face de fapt mana mare, nu bicepsul.

A, da, eu fac flotari la paralele cu 40 de kg legate de mine. :)

daca vrei sa lucrezi pentru a avea forta cat mai mare ar trebui sa faci antrenamente de genul powerlifterilor si sa bagi multi carbohidrati , antebratul te ajuta sa te construiesti mai repede la brate si alte grupe , imi vine greu sa cred ca la 35 sau 37 cat ai zis ca ai in brat faci flotari la paralele cu 40kg legate de tine probabil nu faci exercitiul corect .... cat despre forta nustiu la ce iti foloseste , un corp armonios te face sa ai mai multa incredere in tine si sa atragi atentia mai mult , forta te ajuta doar in momentul in care sa zicem te bati cu unu cu vreo 20kg mai mult decat tine sa nu fii victima sigura sa ai si tu un cuvant de spus in aceea bataie in rest nustiu la ce ar folosi ca doar nu te duci pe santier sa cari ...

cate kg zici ca ai ?

pe mine ma bantuie vreo 3 fete :-S nu ma pot concentra pe antrenament, unde ma duc, se baga si ele 'preferabil' in fata si incep sa se indoaie sau eu stiu ce :|

avem 6 benzi si ma pun in mijloc, hop si una in dreapta, ailalta vine, ii trage o privire de vipera la asta si se pune in stanga mea. si dai si dai si dai, faceau curse intre ele sa demonstreze care'i mai cu mot :))

de obicei fetele sunt mai invidioase pe fete decat baieti pe baieti la tot ce fac , referitor la ce ai zis ca le gaseste exercitiile exact unde lucrezi asa se intampla si la mine in sala lucreaza o anumita grupa si daca te vad ca lucrezi la un aparat care li se pare mai tentant cum te-ai ridicat de acolo le apuca lucratu acolo desi sar de la o grupa la alta dar le gaseste numai cand lucrezi la acel aparat pana atunci era praful pe el de 1 m

eu am in bratz 35 si nu`s multzumit... 74 kg...

Imi place sa lucrez mult la piept si chiar imi place pieptul cum arata:).. la abdomen nush ce sa fac deoarece nu se formeaza *(cu toate ca fac abdomen zi de zi cate 15 minute)

Cel mai mult imi place spatele si pieptu.. eu spun ca pentru varsta mea ma mentin destul de bine:)

uitati o poza cu spatele

http://img188.imageshack.us/img188/2738/dsc01504f.jpg

.

cu cat ai brate mai mari cu atat te construiesti si la restul corpului mai repede , ca sa faci un abdomen care ai visat nu trebuie sa faci zilnic abdomene totul vine din odihna si alimentatie adica sa nu mai mananci grasimi decat pe cele sanatoase , carbohidrati mai putini si aceeia veniti din legume si proteine cat mai multe (renunta la sucuri , dulciuri , junk food), ar fi bine sa faci de 2-3 ori abdomen pe saptamana (daca vrei sa apara patratelele mai repede poti sa alergi si 30 min la banda la sf antrenamentelor de 4 ori pe sapt dar lucrul asta o sa duca la pierderea masei musculare) nu te consola cu ideea ca la varsta ta crezi ca arati destul de bine , gandeste pozitiv si gandeste-te ca trebuie sa dai tot ce poti la fiecare antrenament pe care il faci

Link to comment
Share on other sites

de obicei fetele sunt mai invidioase pe fete decat baieti pe baieti la tot ce fac , referitor la ce ai zis ca le gaseste exercitiile exact unde lucrezi asa se intampla si la mine in sala lucreaza o anumita grupa si daca te vad ca lucrezi la un aparat care li se pare mai tentant cum te-ai ridicat de acolo le apuca lucratu acolo desi sar de la o grupa la alta dar le gaseste numai cand lucrezi la acel aparat pana atunci era praful pe el de 1 m

nu la aparatul la care lucrez, ci in fata mea, oriunde m-as uita eu :)))))) doar la banda se intampla sa fie langa mine, dar la restul la 2-3 m in fata se indoaie bine bine sa se vada ce e de vazut.

de notat faptul ca la aerobic si ce se mai face, din 12 fete, 1 e mai grasa. iar eu care credeam ca se merge la slabit :)) ... adevarul e ca, fiind grase, nu au tupeul sa-si expuna suncile la 30-40 oameni. restul papusi.

(esti motivat la banda, ele fiind in spatele tau :X (cu oglinda in fata)) asa cred ca am ajuns la de la 1km la 10 km intr-o luna 3>

Link to comment
Share on other sites

atunci inseamna ca esti tu prea fucker sau ai numai burtosi in sala :)) intradevar in salile in care am mers foarte putine grase am vazut , de obicei cele foarte grase le incanta ideile care le vad la tv cu nustiu ce supliment de stai in pat iei 2 pastile si slabesti 20 de kg intr-o luna (minciuni) sau sa se infometeze , cele care arata binisor sau bine vin sa se mentina si sa scoata la maxim fizicul pe care il viseaza

(esti motivat la banda, ele fiind in spatele tau :X (cu oglinda in fata)) asa cred ca am ajuns la de la 1km la 10 km intr-o luna 3>

si asta poate fii un motiv cu cat arati mai bine si cu cat mai multa lume se uita inspre tine te face sa tragi mai tare si sa-ti doresti sa arati din ce in ce mai bine in momentul in care cineva care este incepator sau cineva cu experienta vine si te intreaba de cati ani faci sau iti cere o parere la un anumit exercitiul te face sa te simti mai bine si te motiveaza mai mult si esti cu gandul ca timpul care l-ai pierdut in sala nu a fost degeaba si ca se vad rezultatele :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

atunci inseamna ca esti tu prea fucker sau ai numai burtosi in sala :)) intradevar in salile in care am mers foarte putine grase am vazut , de obicei cele foarte grase le incanta ideile care le vad la tv cu nustiu ce supliment de stai in pat iei 2 pastile si slabesti 20 de kg intr-o luna (minciuni) sau sa se infometeze , cele care arata binisor sau bine vin sa se mentina si sa scoata la maxim fizicul pe care il viseaza

si asta poate fii un motiv cu cat arati mai bine si cu cat mai multa lume se uita inspre tine te face sa tragi mai tare si sa-ti doresti sa arati din ce in ce mai bine in momentul in care cineva care este incepator sau cineva cu experienta vine si te intreaba de cati ani faci sau iti cere o parere la un anumit exercitiul te face sa te simti mai bine si te motiveaza mai mult si esti cu gandul ca timpul care l-ai pierdut in sala nu a fost degeaba si ca se vad rezultatele :)

chiar e asa cum zici ^_^

Link to comment
Share on other sites

Marian92: Sincer, nu imi place spatele tau. Adica e mare, si eu unul nu vreau sa am spatele mare, nu mi-ar placea. In "brand" am si eu tot 35, la 72 de kg, dar mi se pare de ajuns. Si nici eu nu prea am abdomen, adica nu se vad patratelele de departe, daca te uiti mai de apraope se disting linile, dar nu ma omor cu abdomenele, fac 2 serii pe zi, a cate 20 de abdomene fiecare, cu picioarele la 90 de grade, asa: :D

       | --------
[]-=== |

E nevoie sa ma filmez cand fac cu 40 de kg de mine? Si cred ca o sa imi fac si o poza, doua maine si o sa postez aici.

Ikarus: Nu vad cum as putea face ridicarile incorect, ma las cat de jos pot si apoi ma ridic. A, fac cam 8 repetari pe serie, poate e cam putin, dar asa m-am obisnuit si cred ca e de ajuns.Corp aveam si inainte sa merg la sala, adica nu eram nici slabanog nici grasan si aveam si ceva muschiuleti pe mine. Si ce vreau eu de fapt: "cand esti slab arata ca esti puternic, iar cand esti puternic arata ca esti slab". Cam asa gandesc eu. Daca vrea cineva sa ma bata, o sa i se para probabil la inceput ceva usor, dar de fapt o sa isi dea seama ca nu sunt asa plapand cum credea. :)

Link to comment
Share on other sites

E nevoie sa ma filmez cand fac cu 40 de kg de mine? Si cred ca o sa imi fac si o poza, doua maine si o sa postez aici.

Ikarus: Nu vad cum as putea face ridicarile incorect, ma las cat de jos pot si apoi ma ridic. A, fac cam 8 repetari pe serie, poate e cam putin, dar asa m-am obisnuit si cred ca e de ajuns.Corp aveam si inainte sa merg la sala, adica nu eram nici slabanog nici grasan si aveam si ceva muschiuleti pe mine. Si ce vreau eu de fapt: "cand esti slab arata ca esti puternic, iar cand esti puternic arata ca esti slab". Cam asa gandesc eu. Daca vrea cineva sa ma bata, o sa i se para probabil la inceput ceva usor, dar de fapt o sa isi dea seama ca nu sunt asa plapand cum credea. :)

nu am zis ca trebuie sa te filmezi dar am zis ca e ceva cam greu ceea ce zici tu dar nu si imposibil , daca te lasi pana jos atunci inseamna ca le faci corect .... parerea mea ar fii ca sa tragi pentru un corp cat mai bine lucrat si mai armonios nu pt forta , daca vrei sa ai forta in caz de un scandal atunci mai bine te apuci de un sport gen karate , kickboxing si inveti sa te bati ......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...