Jump to content
begood

Gym

Recommended Posts

mersi de sfaturi da' nu prea mi se potrivesc:D....am crezut ca nu am fost eu explicita insa in ambele posturi am folosit cuvinte la feminin...da nu i bai' si eu am ramas uimita pe ce site am intrat acuma cand m am uitat mai bine la ce discutii sunt pe aici...cum ziceam....cred ca am gresit forumul insa..asta l am gasit cel mai complet din punctul asta de vedere..cred ca tb sa ma reorientez :))))

nu cred ca ai folosit cuvinte la feminin poate ai folosit cuvinte care se potrivesc si pt baieti si pt fete , pt fete baga banda , lucreaza picioarele si restul corpului nu trebuie neglijat dar in special banda si picioarele ar treb lucrate cu mai multa seriozitate decat celelalte grupe , daca vrei ceva care sa te ajute sa scapi mai repede de grasime cumparati carnitina lichida si tine un regim cu mancare sanatoasa si fara dulciuri si sucuri

Link to comment
Share on other sites

:| trebuie sa tii regim ca sa scapi de stratul de grasime de pe abdomen altfel nu ai cum indiferent cat de slaba esti daca ai grasime pe abdomen trebuie sa tii regim si regimul consta in mancare sanatoasa si fara grasimi , la banda slabesti dar daca exagerezi cu ea 20 de minute ar fi ideale .... tot prin regim pui ceva kilograme pe tine si asta ar insemna sa maresti nr de carbohidrati dar cele din legume si trebuie sa mai maresti nr de proteine pe care le mananci zilnic , daca vrei sa mai pui ceva carne pe tine nu inseamna ca trebuie sa mananci porcarii numai ca sa te mai ingrasi un pic , daca vrei sa mai pui pe tine un pic mai repede atunci cumparati un supliment pe baza de proteina dar care sa fie facut pentru femei :)
Link to comment
Share on other sites

kisskmy: Daca esti mai dotata e foarte normal sa ai putina grasime pe talie. Daca o sa slabeste in talie, o sa slabesti si la piept. Uita-te in oglinda si suge-ti burta, si stai dreapta. Nu cred ca ti-ar sta mai bine fara acei 5 cm in talie. Te poti duce la aerobic de exemplu... :)

begood: Super, si eu care credeam ca sunt singurul nebun. :D

Nu e bine sa alergati pe banda sau pe bicicleta, sunteti tineri, mergeti afara si alergati.

Link to comment
Share on other sites

Nu e bine sa alergati pe banda sau pe bicicleta, sunteti tineri, mergeti afara si alergati.

da,da cu cine.M-as apuca de Parkour da nu ai cu cine...plm:-s

ametesti ? daca da, inseamna ca nu ai destula glucoza in sange. bea ceva mai dulce, manca fructe dulci gen banane inainte de sala.

lol:)))eu sa ametesc...eu is oleaca hiper activ,cred..infine

cand vreau sa fug pe banda,parca nu am loc sa ma intind in timp ce fug:)),is asa mai ciudat

Link to comment
Share on other sites

bineinteles ca alergatul afara este mult mai bun decat cel pe banda dar alergatul pe banda are niste avantaje , cand alergi pe banda si iti setezi banda la o anumita viteza atunci te obliga sa sustii viteza aia constant pe cand in momentul in care alergi afara cum simti ca obosesti putin o lasi mai moale .......

Link to comment
Share on other sites

Ca tot s-a redeschis subiectul, am cateva intrebari:

1) Cate flotari puteti face? Eu am facut maxim 40, nu cred ca pot face mai multe.

2) Puteti face flotari intr-o mana? Eu am facut vreo 10, dar pot numai cu mana dreapta.

3) Poate face careva tractiuni cu o mana doar? Eu nu pot, dar am facut cu o mana, si de la cealalta mana doar un deget.

Daca mai am intrebari mai postez. :)

PS: Nu am mai fost la sala de 2-3 saptamani si tot am probleme cu spatele. De luni ma duc iar.

Link to comment
Share on other sites

1) Cate flotari puteti face? Eu am facut maxim 40, nu cred ca pot face mai multe.

cred ca pot mai mult,nu prea ma chinui eu,chiar daca merg de 1 luna si ceva la sala.Sunt un lenes bla bla bla

2) Puteti face flotari intr-o mana? Eu am facut vreo 10, dar pot numai cu mana dreapta.

da,dar nici chiar 10.Esti bun daca faci atat:))

3) Poate face careva tractiuni cu o mana doar? Eu nu pot, dar am facut cu o mana, si de la cealalta mana doar un deget.

o mana plus inca o mana:)))

tractiune spate pentru mine se declara null:)))

Daca mai am intrebari mai postez.

astept.Imi plac quiz-urile

Am sa ma gandesc si am sa intreb si eu cateva.

p.s. am fugit pe panda:))Love it

e bun sa fug cate 10 min in fiecare zi?chiar daca nu e in orar?

Link to comment
Share on other sites

1) Cate flotari puteti face? Eu am facut maxim 40, nu cred ca pot face mai multe.

flotari fac de mic, pot si 300 daca imi pun capul.

LE: da, intr-o serie.

2) Puteti face flotari intr-o mana? Eu am facut vreo 10, dar pot numai cu mana dreapta.

pot si intr-o mana, vreau sa ajung sa pot face macar 20 verticale, deocamdata pot doar 4.

3) Poate face careva tractiuni cu o mana doar? Eu nu pot, dar am facut cu o mana, si de la cealalta mana doar un deget.

nu pot.

PS: Nu am mai fost la sala de 2-3 saptamani si tot am probleme cu spatele. De luni ma duc iar.

Nici eu nu am mai fost la sala de 2 sapt, ma dureau toate tendoanele si incheieturile. Acum m-au mai lasat, dar cand alerg, tibia simt ca mi se rupe.

cam asa le fac si eu, desi nu-s chiar corecte... o variate de "planche push ups"

asta da !

Link to comment
Share on other sites

Ce ziceti de acest program?

Luni:

1.Spate - 4 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

2.Lombari - 1 exercitiu - 4 serii - 10 repetari fiecare serie

Marti:

1. Piept - 4 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

2. Abdomen - cat ma tine ( "nu prea ma rup")

Miercuri:

1. Biceps - 4 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

2. Antebrat - 2,3 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

Joi:

1. Umeri - 4 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

2. Trapez - 2,3 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

Vineri:

1.Triceps - 4 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari

2.Abdomen - cat ma tine ( "nu prea ma rup")

3. Lombari - 1 exercitiu - 4 serii - 10 repetari fiecare serie

Sambata:

1.Picioare - 4 exercitii a cate 4 serii fiecare cu cate 8 - 12 repetari (pe care le neglijez in totalitate, nu prea ma duc la sala sambata)

Printre exercitii mai fac flotari si tractiuni de tot felul si cateodata picioare (intre pauze).

Link to comment
Share on other sites

te antrenezi prea mult si faci supraantrenament in stilul asta nu o sa cresti niciodata , tricepsul si bicepsul bagal in aceeasi zii , incarca o data la 2 sau maxim 3 zile de antrenament sa ai o zii pauza nu baga 2 zile consecutive spate si piept sau invers sunt 2 grupe mari si cea care urmeaza a 2 zii nu o sa ai forta sa o lucrezi cum trebuie , pauza dintre exercitii trebuie sa insemne intredevar pauza nu flotari si tractiuni pt ca corpul tau trebuie sa-si readune energia necesara pentru urmatoarea serie . Nu ai specificat ce obiective ai ca sa pot sa-ti zic cat de cat este programul vrei sa slabesti sau sa te ingrasi ?

si referitor la ce ati postat mai devreme cine face mai multe flotari sau cine face nustiu ce exercitiu cu mai multe kg nu are nici o importanta nu sunteti la intrecere cu nimeni va intreceti doar cu voi dorind sa aveti un corp de invidiat , degeaba face cineva 1000 de flotari si e slab mort si cineva care arata bine face 20 sau 30 ..... nu are nici o importanta totul tine de antrenament asa poti sa te antrenezi zilnic si sa ajungi sa faci flotari cu sutele dar la alte exercitii sa nu ridici sau sa faci pe jumatate cat fac altii

Link to comment
Share on other sites

De dulciuri nu cred ca o sa ma pot lasa, poate sa le reduc!

Daca as face si cardio ar trebui sa ma las intai de sala (forta)...sa slabesc si dupa aia sa ma ocup de sala?

Facand si cardio si sala, e prea obositor si nici nu prea am timp.

Daca zici ca e prea solicitant programul meu, tu ce mi-ai recomanda?

Iar faza cu bratele: daca eu fac si biceps si triceps in aceiasi zi...nu voi lucra prea bine ambele grupe deoarece imi obosesc bratele prea mult.

Link to comment
Share on other sites

De dulciuri nu cred ca o sa ma pot lasa, poate sa le reduc!

Daca as face si cardio ar trebui sa ma las intai de sala (forta)...sa slabesc si dupa aia sa ma ocup de sala?

Facand si cardio si sala, e prea obositor si nici nu prea am timp.

Daca zici ca e prea solicitant programul meu, tu ce mi-ai recomanda?

Iar faza cu bratele: daca eu fac si biceps si triceps in aceiasi zi...nu voi lucra prea bine ambele grupe deoarece imi obosesc bratele prea mult.

ca sa renunti la dulciuri de tot mai inatai trebuie sa le reduci spre exemplu mananci 5 randuri de ciocolata 1-2 sapt mananci 4 randuri dupa inca 1-2 sapt mananci 3 si uite asa pana le reduci de tot , cardio faci dupa exercitiile fizice incearca 20 min , ti-am zis cum as face eu te antrenezi prea mult , bratele ar treb sa le lucrezi intr-o singura zii nu ai ajuns la un nivel prea inalt ca sa iti treb o zii pt biceps una pt triceps , nu a zis nimeni ca trebuie sa te lasi de sala ca sa slabesti .....

Link to comment
Share on other sites

M-am apucat si de cardio...in sfarsit ( vreo 10 - 20 de min la sfarsitul antrenamentului), parca ma simt mai energic si plin de viata dupa ce alerg:)) ( doar daca nu depun efort exagerat).

Mi-a recomandat administratorul salii sa iau Real Gains ( m-am informat cat de cat despre aceste suplimente) dar voi ce ziceti???

Eu vreau sa elimin grasimile si sa depun masa cat mai multa, daca se poate:d ....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...