Jump to content
wvw

Ziua impotriva manipularii

Recommended Posts

Ar trebui s? v? pun? pe gânduri treaba asta: de ce _doar_ Realitatea? Nimic despre Pro TV, Prima, televiziunea national? ?.c.l.

Partea asta m? amuz? cumplit: "Antenele sunt media facute goarne de patronate, dar o fac mai asumat, mai pe fata", heh heh. ?i asta înseamn? c? nu trebuie boicota?i sclavii lui Voiculescu/Geoana/Iliescu?

Edited by wvw
Link to comment
Share on other sites

nu inteleg de unde atata ipocrizie.

Acum vreo 6 luni Realitatea era pup-in-curistul numarul 1 lui Base, nimeni nu zicea nimic, toate erau bune. Si il pupau in cur pe fata, fara nicio rusine, si daca nu era basescu sau pdl nu exista. Acum toti sar pe ei. Oricum e clar ca s-au intors la 180 de grade si ca e vorba de politica.

Antena 1 e anti Basescu(pe bune dreptate) din totdeauna. Dar niciodata nu au pupat in cur pe nimeni. Aratati voi o filmare unde Badea sau Gadea il pupau in cur pe Geoana si eu imi pun banner cu Basescu pe blog.

De b1 nu are rost sa vorbesc...saracul nasu ala nu stie ce sa mai faca si cum sa il mai pupe in cur pe basescu si pe deasupra mananca numai cacat.

Din punctul meu de vedere ar trebuii ca in perioada electorala sa nu se comenteze actiunile politice, ci doar sa se faca multe dezbateri si conferinte de presa unde fiecare candidat sa isi sustina viziunile si realizarile.

Link to comment
Share on other sites

Antena 1 e anti Basescu(pe bune dreptate) din totdeauna.

?i asta este OK. B?sescu este departe de a fi infailibil.

Dar niciodata nu au pupat in cur pe nimeni.

Hahahahahahaahaha *trage aer în piept* ahahahahahahaaaa. Foarte bun? asta.

Aratati voi o filmare unde Badea sau Gadea il pupau in cur pe Voiculescu si eu imi pun banner cu Basescu pe blog.

F'xd. A?tept?m.

Apropo, Badea este un sclav.

Link to comment
Share on other sites

nu e vorba de emisiuni diverse. Badea nu are nici o treaba. E vorba doar de jurnalul de stiri care denatureaza adevarul in defavoarea lui Base.

Apropo, adineauri la carcotasi a aparut Patriciu intervievat de o crainica de la Realitatea. "Pentru asta ai salarul redus la jumatate!" Daca il apuca pe patron s-ar putea sa-l vezi si pe Badea cantand in alta struna.

Nasu am zis mai sus: era initial pentru geoana, nu pentru base.

Iar ce zici ca ar trebui sa faca politicienii s-a facut in trecut... acum e prea mare interesul.

Apropo, sfatul: duceti-va la vot. Am citit pe undeva ca metoda cea mai usoara de a fura alegeri este ca spre final sa bage un numar de buletine stampilate in urne si sa bifeze acelasi numar din lista de absenti de la vot.

Link to comment
Share on other sites

?i asta este OK. B?sescu este departe de a fi infailibil.

Hahahahahahaahaha *trage aer în piept* ahahahahahahaaaa. Foarte bun? asta.

F'xd. A?tept?m.

Apropo, Badea este un sclav.

Vreau sa vad dovada unde Badea il pupa in cur pe Geoana. Sau macar sa il laude.

Daca imi dai, o sa imi pun banner cu basescu la mine pe blog.

Link to comment
Share on other sites

Inca ceva:

A fost o moda, cand se scria prea mult de afacerile ilegale ale cuiva, acesta isi facea televiziune sau ziar sau cumpara unul. In mare parte toata presa din tara la ora actuala are cate un patron cu afaceri rancede care sunt amenintate de viitoarele alegeri. Si majoritatea PSD ramasi cu datorii de 5 ani de cand nu se asteptau sa se schimbe conducerea. De alegeri depinde daca vor reusi sa fure in continuare sa-si acopere ce mai au sau le ajung dosarele penale la usa.

NWA: nu a zis nimeni ca badea l-a pupat in fund pe geoana. Badea este un sclav pentru ca depinde de un salar si este educat ce nu trebuie sa spuna acolo.

Tu esti antibasescu si cu privirea inainte in directia asta. Eu sunt anti comunistilor si votez orice care nu iese din PSD. Nu sunt anti Geoana, cand e mai dezghetat imi place si mie tipul.

Incearca sa analizezi din mai multe unghiuri. Televiziunile au o putere foarte mare de a-ti spala creierul. De aia si topicul.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Badea isi spune parerile, si ia bani pentru asta. Face audienta, si il face si pe voiculescu fericit. E practic baiatu'.

Da, inteleg anti-comunismul, dar totusi au trecut mai mult de 20 de ani de la comunism, nu cred ca e cazul sa ne mai punem problema asa.

Daca ar fi sa luam dupa fapte recente, Basescu e cel mai mare comunist. Vrea sa monopolizeze toata puterea in jurul lui, cand cineva ii pune ce intrebari nu vrea el se infurie si multe alte caracteristici comuniste. Plus faza cu parlamentul uni-cameral...

Oricum, mie nu imi pasa cine iese atat timp cat nu iese Basescu. Pentru tine PSD-ul e cel mai mare rau, din pct meu de vedere Basescu e :)

Link to comment
Share on other sites

problema e ca vechii comunisti sunt pe bannerul anti-geoana.

Cand accepti ideea ca revolutia a fost o lovitura de stat atunci intelegi cine s-a realizat din asta - anumiti "eroi" care acum au fost goniti din Timisoara.

Comunismul a fost dictatura: dar ceausescu avea doar impresia ca avea putere dictatoriala, aceeasi putere o avea si partidul.

Basescu a vrut doar mai multa libertate in cadrul guvernului. Desi ne-a intoxicat presa cu "dictatorul" asta nu inseamna dictatura. Romanii deja au votat unicameral si nu suntem singurul caz (cum suntem in cazul aliantei de stanga-dreapta). Daca ar fi interesat si de puterea armata atunci ar fi. Dar el a suparat din cauza ca a luptat cu ceilalti spre diferenta de ceilalti presedinti care s-au muiat dupa partid. Sub PSD au fost 80% pesedisti in parlament, era acelasi lucru. Nu se certa nimeni, toate proiectele se aprobau - aia nu suna a dictatura?

Da, PSD e cel mai mare rau pentru ca de 10 ani ma rugam sa scap de ei - simteam saracia pe pielea mea. Cresteau preturile cum cresc acum tigarile iar salariile ramaneau in loc. Nu stiu ce varsta ai dar pana nu ai simtit macar 5 ani de PSD e greu sa iti dai seama.

Pune pe hartie ce a facut basescu si ce vrea sa faca. Apoi pune ce a facut geoana si ce vrea sa faca. Pune ce a facut PSD-ul. Dar nu privi lucrurile precum PSD a facut revolutia si Base a lovit un copil.

Inca ceva: presedintele are in mod normal rol extern. Daca Base pare ca n-a facut nimic e din acest motiv. Pe plan extern si-a facut treaba.

Edited by loki
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...