Jump to content
paxnWo

Scrisoare deschisă din partea unui grup de tineri români care studiază în străinătate

Recommended Posts

Ce pot sa zic....cardeala subtire ,vorbe mari ,fapte zero ! Cum le stiti voi pe toate din strainatate de acolo ,cand luati salariu 2000 va vine si chef sa dati sfaturi subtile asa :)) .Apropos de ce ati plecat cand ne este greu ? Cand va intoarceti ,cand o sa fie bine ? Pipi pe voi ...tradatori ,lasi ,oameni fara valoare si coloana vertebrala .Nu accept sfaturi de la unul care ' cand mi-e greu ma lasa singur si cand mi-e bine ma iubeste si nici nu ma intereseaza parerea lui . __l__

Link to comment
Share on other sites

Ce pot sa zic....cardeala subtire ,vorbe mari ,fapte zero ! Cum le stiti voi pe toate din strainatate de acolo ,cand luati salariu 2000 va vine si chef sa dati sfaturi subtile asa :)) .Apropos de ce ati plecat cand ne este greu ? Cand va intoarceti ,cand o sa fie bine ? Pipi pe voi ...tradatori ,lasi ,oameni fara valoare si coloana vertebrala .Nu accept sfaturi de la unul care ' cand mi-e greu ma lasa singur si cand mi-e bine ma iubeste si nici nu ma intereseaza parerea lui . __l__

ce ma ?! tu daca ai avea o sansa la realizare in viata, chiar ai da cu piciorul ?

Fiecare e in cautarea fericirii personale, ar fi culmea sa stai aici, unde salarul e o zecime/o sutime din cel de "afara".

Bine ca au plecat, bine ca au puterea sa se realizeze, poate unul se intoarce si schimba ceva, poate nu. Daca ar sta, sigur nu s-ar schimba nimic.

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa e scrisoare de incurajare. Se pare ca vom lupta din nou impotriva coruptiei si a comunismului. Asta este soarta noastra, asa este neamul nostru, nivelul IQ este sub medie din pacate, suntem niste boschetari in jungla de beton, in paralel cu boschetarii din Africa.

Cine e destept scapa din Romania. E si normal sa iesi din tara nu? Sau unii dintre voi mai au ganduri bune, sa mearga la faculta sa studiez, BLA BLA BLA.

Aceleasi lucruri se vor intampla din nou, din nou vom trai in saracie indiferent cine ar iesi presedinte. Nu mai vreau sa comentez momentan acest subiect ca imi pusca capu de la atatia nervi.

P.S: Bun subiect de discutie.

-Gonzalez

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...