Jump to content
LiviuCool

DRAMA in wrestling: a murit Umaga!

Recommended Posts

Eddie Fatu, cunoscut fanilor wrestlingului sub numele de Umaga, a murit vineri dupa ce a suferit doua atacuri de cord. Informatia a fost confirmata atat de catre rudele lui Umaga cat si de WWE.

Moartea lui Umaga a venit ca un soc incredibil. Samoanul a fost intai spitalizat dupa ce a suferit un infarct iar la scurt timp a venit si al doilea. Prea mult in prea putin timp si doctorii n-au mai putut face nimic. "Mi-am pierdut nepotul" a apucat sa spune legenda WWE Afa Anoa'i, unchiul lui Umaga.

Fost campion intercontinental, Umaga ramane in memoria fanilor din Romania in special prin meciurile cu John Cena, ce au culminat cu o infruntare pentru titlul WWE la Royal Rumble in 2007.

In martie ar fi implinit 37 de ani. Odihneasca-se in pace.

Kombat.ro :: DRAMA in wrestling: a murit Umaga!

Link to comment
Share on other sites

Eu nu inteleg sporturile astea cu lovituri .Ce plm sport e ala box , k1 ,wrestling ;inafara de pumni ,oase rupte si niste oameni fara scoala dar care dau bine cu pumnu nu vezi nimic .Sa nu mai zic ca e si un spectacol grotesc ,se strang 1000 de insi si se uita la 2 cum se bat si-si sparg capetele .

Sport poate fi numit atletismul , gimnastica ,inotul , Kaiac Canoe ,tenis ,scrima ,sah chiar...si mai sunt si altele .

Box ,k1 si wrestling pot fi numite " golaneala legala" nu sport .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...