Jump to content
tdxev

chestionarele drpciv.ro

Recommended Posts

Lasati dracu 'smecheriile' astea, puneti mana pe carte, sa visati legislatia aia, apoi stapaniti bine 'covrigul' ca nu-i de joaca cu condusul !

Din cauza unora ca cei care vor sa ia pe 'neve' permisul se intampla majoritatea accidentelor, lipsa de experienta + teribilismul = fail. Nu mai puneti botu' la vrajelile instructorilor ca va aranjeaza orasul, ca pula mea. Alea-s povesti de adormit copiii pentru a lua banii la fraieri.

Daca tot va doriti sa luati permisul, luati-l pe drept, pe puterile voastre. Colo cand se intampla accidentul ridicati din umeri si ziceti ca nu e vina voastra.

E viata voastra in joc si a celorlalti din trafic !

Va zic din proprie experienta, as fi putut sa-mi aranjez INCLUSIV sala, nu mai zic de oras, dar am preferat sa iau examenul pe propriile forte, chiar daca am luat 25 de puncte la sala, le-am luat pe merit. Recunosc, n-am citit legislatia pana la capat niciodata, dar datorita unor circumstante favorabile mie, avand in familie doi soferi profesionisti cu aproximativ 20 de ani de experienta fiecare si circuland foarte mult cu ei am fost atent in trafic intotdeauna, am fost mai ceva ca un copilot.

Eu am trecut de doua ori prin toate intrebarile, prima oara am luat cartea si cateva coli si am rezolvat toate intrebarile din capul meu, fara a ma uita vreo secunda la raspunsuri. Apoi m-am verificat si a doua oara am refacut doar intrebarile pe care le gresisem prima oara, aproximativ 15% din totalul intrebarilor si am luat si sala din prima si orasul fara nici un blat, fara nimic. Dar a mai fost un factor, mi-am dorit enorm dintotdeauna sa conduc, sa am permis, iar asta m-a impulsionat foarte mult !

Mult succes tuturor si DRUMURI BUNE !

Edited by MrRip
Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce legatura are materialul didactic cu acest topic. Este binevenit pentru cei ce vor sa invete.

On: Recomand autob+ v3.0

Nu se invata asa.

Prima oara citesti de cateva ori cartea de legislatie si tocmai dupa te apuci de chestionare.

Oricum , aici nu e tot. Pentru categoria B sunt 1400 de intrebari si chiar mai multe.

Link to comment
Share on other sites

Poi se pare ca toata lumea incearca sa faca smecherii, de aceea avem tot felul de ambuscati in trafic.Pune`ti mana si invatati, ca o intrebare din aia pe care voi credeti ca o fentati,poate sa omoare un om daca iti lipseste. Examenul auto ar trebui sa fie mult mai greu decat acum, ca sa faca diferenta in cei apti sa conduca si ceilalti. Asa ca cititi legislatia aia si faceti toate intrebarile ca va ajuta mult de tot.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...