Jump to content
Gonzalez

Backtrack 4 final

Recommended Posts

guys,nu stiti,are oare probleme cu placa video?nu de alta insa bt3 imi arata ecran negru si am intors pe dos netu si am configurat si reconfigurat ce am prins si tot aveam problema.s-a rezolvat asta in bt4?tin sa precizez ca am o Ati X1200 la notebook.

Acelasi rahat il pateam si eu, avand ati X1400, deci probabil nu cu mult diferita de a ta. ATI, nonetheless. Gasisem undeva, pe net, ceva setari ce trebuiau facute in ceva fisier. Stiu ca era doar o solutie temporara, ruland LiveCD. Sincer nu stiu mai multe, dar intentionez sa vad cum e BT4, tot de pe livecd (dvd in cazul asta) si eventual am sa-ti zic atunci.

Link to comment
Share on other sites

Cable Internet Connection cu Backtrack - Romanian Security Team - SECURITY RESEARCH

si eu am cautat o zi intreaga, intr-un final l-am instalat (nu sunt fan linux, dar ma interesa metasploit)

"luati si puneti pe stick" download : http://www.roaringpenguin.com/files/download/rp-pppoe-3.10.tar.gz pune pe stick, si instaleaza cum spune ROFL

l-am instalat dar dupa ce mi-a dat eroare ca nu se poate loga, m-am enervat si l-am dat dracu.

Edited by begood
Link to comment
Share on other sites

Degeaba ai tooluri si tot in BT daca nu ai habar sa le folosesti :)

Agreed. In aceasta situatie ma aflu eu acum, dar sunt dornic, si vreau sa invat tot ce se poate. Nu prea am resursele, din pacate. Tutorialele video sunt.. aproape 0 comparativ cu potentialul BackTrackului. Nu degeaba cer aia 2 carute de bani pt un curs.

Link to comment
Share on other sites

Agreed. In aceasta situatie ma aflu eu acum, dar sunt dornic, si vreau sa invat tot ce se poate. Nu prea am resursele, din pacate. Tutorialele video sunt.. aproape 0 comparativ cu potentialul BackTrackului. Nu degeaba cer aia 2 carute de bani pt un curs.

Da, ai dreptate costa extrem de mult cursurile dar sunt sigur ca merita :) si oricum bafta la invatat. Mai sunt uni care mai arata cate ceva dar ... dupa cum ai spus aproape 0.

Link to comment
Share on other sites

Da cauta offensive security vs. 101

Da, am luat torrentu ala si nu e cine stie ce. Check out ultimu curs de la Offensive security care costa 3500$ "Advanced Windows Exploitation" nu cred ca vei gasi torrent cu acest curs si nici ce ai zis tu nu is cursurile astea.

Aceste cursuri nu se gasesc din simplu fapt ca nimanui nu ii convine sa dea bani pe ele dupacare sa le puna pe net sa le descarce toti gratis.

Link to comment
Share on other sites

Da cauta offensive security vs. 101

Cel de pe BT3?... sunt aproape sigur ca il am. Probabil BT4 vine cu multe alte tooluri si/sau metode. Oricum, ar fi nice daca s-ar apuca cineva sa faca tutoriale. :)

Mie, ca om normal, care utilizez BT din... hobby, sa-i zic asa.. sau.. curiozitati personale, mi s-ar parea absurd sa dau 1500-3500 USD pe un curs. Sa fac.. ce?..dup-aia?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...