Jump to content
Krisler12

Tehnici de a paria pe echipe de fotbal (gen pariloto etc etc etc) ?

Recommended Posts

Salut !

Ma gandesc poate as putea sa scot niste bani pariind pe meciurile de fotbal la loterii gen pariloto , stanleybet si altele (mai ziceti si voi unde merge).

Problema este urmatoarea:

eu nu le am cu fotbalul, nici macar nu imi place sa ma uit la fotbal asa ca mie daca imi spui ca joca cutare cu cutare echipa si e chiar o sansa imensa ptr. a paria , eu tot nu am cum sa imi dau seama care ar fi sansa ca ptr. mine e tot una ca joaca x cu y sau z cu w ce e clar e ca una din ele ori va castiga ori va face egal.

Vazand intr-un timp colegi de-ai mei ca pariau cate 10 sau 20 mii lei vechi si castigau cate 2 milioane chestia asta chiar m-a facut sa fiu pasionat de pariuri o vreme pana am observat ca oricum as fi pariat tot pierdeam.

Unii mi-au zis ca trebuie sa pariez numai pe echipele care au cota mica (ceea ce si faceam ptr. ca e logic, care are o sansa mai mare de a castiga are o cota mai mica si invers). => Am facut asa si tot nu imi iesea de fiecare data ori iesea un egal ori se intampla sa castige echipa care avea cota mai mare.

Unii mi-au zis ca cica se poate sa fie si o golanie la treaba asta ca adica ei pot sa iti puna tie sa pariezi pe echipe din alte tari de care nici nu ai uzit si in loc sa o coteze pe aia mai buna cu o cata mai mica ii pun o cota mai mare ca tocmai sa te induca in eroare.

De atunci m-am lasat pagubas de pariat si de scos bani peste noapte.

Sincer si colegii mei s-au cam lasat.

Pana cand, de ceva zile observa ca lumea a inceput sa reia jocul si sa castige iar cu 20 mii 2 milioane si ceva.

Am facut acest topic sa vad si eu ce m-ati putea sfatui sa fac?

Cum sa pariez ca sa castig ?

Voi ce tehnici de pariat aveti ?

Pe cate echipe pariati ? Va intreb asta cu numarul de echipe ptr. ca daca pui doar 3 echipe si la alea pariezi pe cota cea mai mica normal ca ai sanse mai mari sa castigi dar daca vei castiga nu iti iese decat vreo 10 mii de lei vechi in plus asa ca te lasi pagubas ca pana ajungi sa strangi bani imbatranesti. Pe de alta parte daca pui ceva mai mult ai sanse mai putine sa castigi ptr. indiferent cum ar fi una tot trebuie sa faca egal sau sa castige echipa mai proasta. Deci ? Pe cate echipe pariati ?

Ce tehnici de pariat folositi voi ca sa riscati si putini bani cum v-am spus dar sa mergeti si cu sanse mari de a castiga si sa castigi asa cum zic eu cu vreo 10-20 mii de lei 2 milioane ?

Ma puteti sfatui si pe mine cum sa pariez daca eu habar nu am ce e cu echipele alea si pur si simplu nu stiu nimic de fotbal ? (Bine stiu de Brazilia, Pelle, Maradona, Becali si Mutu, Hagi si cam atata.)

Multumesc anticipat !

Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa te orientezi umpic...Sa cunosti mai multe echipe si sa pariezi doar pe cele care le cunost...

Acuma poti sa pui echipe si sa ai bulan....

Dar daca cunosti echipele desigur sansele de castig cresc considerabil..

Uite Topul celor mai bune echipe de fotbal din lume - Cotidianul

Ai putea sa cauti topuri de genu doar ca sa fie si echipe de club...

Link to comment
Share on other sites

orice ai incerca este foarte greu sa castigi(ma refer la sume mari,ca daca vrei joaca fara sistem pe echipe cu cota 1 si iti maresti investitia cu 1 leu),mai pun si eu un bilet cand n-am ce face pe la pariloto eu jucam sistem 2-3-4-5(tre` sa pui scoruri pauza final,eu in general joc bulan),daca iti ies 3-4 meciuri iei ceva banuti

Link to comment
Share on other sites

Eu cam 4 ani la rand am pariat zilnic, eram foarte implicat in treaba asta si ce-i drept am scos bani frumosi, foarte frumosi.

Sunt fel de fel de strategii prin care poti sa castigi , dar pe termen lung.

Vezi "Easy Money" , vezi Martignale care se joaca si la ruleta.

La un meci ideea e sa analizezi toti factorii ce pot influenta meciul.

Vezi daca jucatoriu si-au primit salariile.

Analizeaza ultimele meciuri.

Vezi daca lipsesc jucatori sau daca sunt menajati titulari.

Vezi numarul de suporteri ce asista la meci.

Vezi conditiile meteo, pe ploaie orice surpriza are sanse mari.

Citeste threadurile :

Asta Pariuri sportive - forum - Biletul zilei, Predictii fotbal, Pariuri sportive foarte atent

Pariuri sportive - forum - Biletul zilei, Predictii fotbal, Pariuri sportive si

Pariuri sportive - forum - Biletul zilei, Predictii fotbal, Pariuri sportive asta

Link to comment
Share on other sites

Si eu pun des la pariuri,adevarul e ca scot cam la 50% nu tot.

Cateva ponturi.

Eu pariez la PublicBet si acesta are un tip de joc in care joci la 2 capete cum s-ar zice.

Mai exact PSF ( Pauza sau final ) nu pauza/final care este cu totul altceva.

Sa zicem ca joaca Steaua - Dinamo iar eu am pus PSF1

*Steaua poate sa castige la pauza si sa piarda la final (eu tot castig meciul)

*Steaua poate sa piarda la pauza si sa castige la final ( eu tot castig meciul )

Mai nou asa joc,pun 16 meciuri pe un bilet PSF solist si am mai multe sanse.

M-am ars odata cu faza "Combinat",in care,teoretic,ai putea pune 9/10.Exemplu:pun 10 meciuri pe un bilet din care pot sa pierd unul.Aveam pe un bilet 250 ron si 9/10,am castigat 9 meciuri si unu' l-am pierdut.Eu am crezut ca imi va scadea cota meciului pierdut dar de unde,calculatorul a spus ca am de scos doar 26 lei.

Mi-am luat teapa,nu mai joc asa.

Pauza/Final

Este destul de riscant sa joci asa dar are printre cele mai mari cote

Sa zicem ca joaca steaua - dinamo

poti paria in felul urmator: X/X ; 1/X ; X/2 ; 1/2 ; 2/1 ; 1/1 ; 2/2

1-Prima echipa ; 2-a doua echipa ; x-egal

Pot juca la steaua - dinamo 1/2 ( conduce steaua la pauza si bate dinamo la final )

dar este destul de riscant pentru ca pot pierde foarte usor daca este egal la pauza sau alt rezultat.Oricum este singurul tip de joc care ofera cote gen:55 ; 25 ; 40 etc

Total Goluri:

Este cea mai riscanta pentru ca nu sti niciodata ce rezultat poate scoate o echipa.

La meciurile in Cupele Europene , Turneu final sau alt gen de turneu poti juca

"Cine merge mai departe" in care ai doar 2 variante de joc,1 sau 2.

Handicap

Este mai greu de inteles tip de joc.

Daca pui de exemplu : (0:1)Steaua Bucuresti - Dinamo inseamna ca ai pus Handicap pe Steaua,daca dinamo conduce cu 1-0 pe steaua,teoretic, este egal si de acolo incepe meciul,deci steaua ar trebui sa castige cu 2:0 ca sa castigi meciul sau cu 1:0 ca sa faci egal.

Prima Repriza:

Este usor de inteles,este un fel de PSF sau Pauza/Final dar se rezuma doar la prima parte

ex:PR/Steaua - Dinamo

eu pariez 1 - trebuie neaparat sa bata steaua la pauza chiar daca pierde la sfarsit,nu mai merge ca la PSF unde mergea sa castige si la final.

Si sunt mai multe tipuri de joc.

Link to comment
Share on other sites

eu am auzit de la cineva o varianta care mi se pare interesanta.nu am incercat-o dar suna tentant:

se cauta 10 meciuri.pe toate se pariaza pauza/final(nu pauza sau final).majoritatea o sa aiba cota de 5 aproximativ(unele 4, 4.5, 4.8...). 2 din meciuri se pun 1/2 (1 pauza / 2 final) ca sa aibe cota peste 20. se pariaza suma de 10 ron, biletul se joaca 4 din 10, adica sa iasa minim 4 din 10 meciuri.am facut un calcul si vine aproximativ 500 lei vechi pe varianta. in total sunt 210 variante parca.daca iti ies doar 4 meciuri si presupunem ca ele au toate cota 5 ar veni cam asa: 5*5*5*5*500=312500 lei vechi. daca cele 4 meciuri ar avea toate cota 4 ar veni 128000 lei vechi gastigul. daca ai bafta sa prinzi o cota de 10 sau si mai mare te-ai scos. daca ies mai mult de 4 meciuri e si mai bine.

nu am incercat varianta asta;daca cineva incearca sa ma anunte daca iese ceva :)

voi ce parere aveti despre varianta asta de a paria?

Link to comment
Share on other sites

eu am auzit de la cineva o varianta care mi se pare interesanta.nu am incercat-o dar suna tentant:

se cauta 10 meciuri.pe toate se pariaza pauza/final(nu pauza sau final).majoritatea o sa aiba cota de 5 aproximativ(unele 4, 4.5, 4.8...). 2 din meciuri se pun 1/2 (1 pauza / 2 final) ca sa aibe cota peste 20. se pariaza suma de 10 ron, biletul se joaca 4 din 10, adica sa iasa minim 4 din 10 meciuri.am facut un calcul si vine aproximativ 500 lei vechi pe varianta. in total sunt 210 variante parca.daca iti ies doar 4 meciuri si presupunem ca ele au toate cota 5 ar veni cam asa: 5*5*5*5*500=312500 lei vechi. daca cele 4 meciuri ar avea toate cota 4 ar veni 128000 lei vechi gastigul. daca ai bafta sa prinzi o cota de 10 sau si mai mare te-ai scos. daca ies mai mult de 4 meciuri e si mai bine.

nu am incercat varianta asta;daca cineva incearca sa ma anunte daca iese ceva :)

voi ce parere aveti despre varianta asta de a paria?

Sa pariezi Pauza/Final pe toate cele 10 meciuri e cam riscant ptr. ca tu nu trebuie sa ghicesti doar cine conduce la pauza ci trebuie sa ghicesti si cine va castiga la final deci una din ele daca nu ai nimerit-o s-a dus tot pe apa sambetei. Si cel mai probabil o astfel de metoda este pierzatoare dupa cum de altfel se vede la prima vedere.

Eu nestiind fotbal , ma luam numai dupa cote si, din ce am observat eu ca studiam si eu cotele astea care si cum ies care si cum sunt pus in functie de scor, am observat ca de obicei egal se face numai cand una din echipe are la cota 1,37 pana in 2 daca are mai mult sansele de a fi egal vor scadea.

Rezulta de aici ca ar trebui mai bine sa pariezi pe echipa care va castiga , iar in acest caz, daca nu vrei sa pierzi, va trebui sa o alegi pe aia care are cota mai mica => am ajuns de unde am plecat adica iar nu iti iese nici un castig substantial ci doar cateva zeci de mii de lei care daca mai si pariezi pe combinate s-ar putea sa fie chiar zece mii de lei (vechi).

In conluzie metoda nu e buna din start !

Link to comment
Share on other sites

Sa faci >2 milioane din 1 ron este foarte greu pentru ca e vorba de cota >200.

Daca vrei un sfat:incearca sa studiezi diferite forumuri care dau predictii cu explicatii concise:ce jucatori lipsesc,cum merge echipa in ultimul timp,ce antrenor nou este..situatia terenului..etc foarte multi factori.

Incerci sa faci o cota de 4 din 3 meciuri si joci cate 15 ron pe bilet.La aceste cote gen 1,5 sau 1,6 cam cat iti trebuie sunt sansele mari sa iasa.

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

pana la urma lasate de pariuri,incearca barbutu`

Pana la urma este altceva daca joci la pariuri.Stai sa gandesti,te uiti la ultimele rezultate,clasament,echipele de start etc.

Joci diferite tipuri,incerci diferite metode,combinate,necombinate.

La barbut,tzac tzac 6-6 ;))

Ma rog,eu as alege Pariatul.

//le

Baiat destept

200fzh5.jpg

Edited by SympleBoy22
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...