Jump to content
begood

blogspot vs. wordpress

Recommended Posts

Eu as alege ( defapt am ales ) wordpress pentru ca:

  • In fiecare saptamana ( aproape ) adauga cate ceva nou la blogguri
  • Teme Destul de bune
  • WP nu este mai bine indexat decat Blogspot?
  • Statistici Detaliate despre Vizite
  • 3GB pentru Media
  • Poti updata pentru domenii,css edit,no ads,space upgrades
  • S.A

NU-MI PLACE:

  • Meniul acela in Header-ul blogului.Este enervant.
  • Puteau creea un subdomeniu gen .wp.com nu .wordpress.com ca este destul de mare
  • Chiar daca are teme frumusele,sa recunoastem ca unele dintre ele sunt praf.Nici nu stiu de ce le-au pus
  • Nu stiu daca mi s-a intamplat doar mie dar cand adaug un anumit cod intr-un widget de text care normal ar permite HTML,gen trafic.ro imi sterge jumatate de cod si nu mai afiseaza nimic
  • Calitatea Bannerelor : Daca faci un banner HQ in Photoshop si il urci ca antet isi pierde din calitate
  • Nu permite modificare CSS decat daca cumperi

Nu pot spune ca Blogspot nu are aceleasi chestii pentru ca nu l-am incercat dar am spus de ce as alege WP.

Edited by SympleBoy22
Link to comment
Share on other sites

Vrei sa iti faci blog .wordpress.com sau sa instalezi platforma WordPress › Blog Tool and Publishing Platform pe site?

Oricum un blog wordpress este mult mai placut si usor de urmarit decat unul blogspot.

Blogurile blogspot au acel banner dreptunghiular urat, cei de la wordpress au destule teme reusite. Nu stiu ce cat spatiu ai la blogspot, dar 3GB pentru un blog sunt de ajuns.

Eu mi-am instalat wordpress.org. ai mai multe optiuni decat un blog .wordress.com ex pluginuri-le

Link to comment
Share on other sites

benny_loppa faptul ca blogspot e al companiei Google nu influenteaza rezultatele. Exista analize facute in acest sens, chiar si persoane din aceasta comunitate au testat acest lucru.

Intr-o alta ordine de idei, ca sa iti faci o idee despre ambele platforme(cu avantaje si dezavantaje) poti arunca o privire aici : Wordpress vs. Blogspot - batalia finala | WorldIT . Daca se considera reclama sterg comentariul.

Link to comment
Share on other sites

Andrei are dreptate,nu conteaza ca subdomeniul apartine de google.

Dupa parearea mea,un site pe wordpressare mai mult succes pe web decat unul pe blogger.

Utilizez de mult blogger si am vazut multele neajunsuri pe care le are,totusi este o interfata noob frendly,benefica pentru cei neinitiati.

Probabil si wordpress-ul are neajunsurile lui,nu le cunosc pe toate,dar as opta pentru el,desi utilizez blogger de destul de mult timp.

Ceers:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...