Jump to content
begood

Web-golanii de la RNS povestesc cum au spart site-ul Le Monde

Recommended Posts

"Haiduci" , "web-golani", "cavaleri ai internetului", hackerii de la Romanian National Security au averizat c? ac?iunile lor vor continua în s?pt?mânile ce urmeaz?. Ei nu vor ataca siteurile, ci vor transmite doar mesaje ??rilor care sunt neprietenoase cu românii.

r0qbnl.jpg

Un grup de 20 de tineri "lucreaz?" la Romanian National Security, gruparea care a "spart" siturile The Telegraph ?i Le Monde, la o distan?? de cinci zile. Într-un interviu pentru Evenimentul Zilei unul dintre membrii grup?rii a povestit care este modul de ac?ionare ?i ce îi îndeamn? s? fac? asta.

Tân?rul, în vârst? de 17 de ani nu a vrut s?-?i dezv?luie identitatea. De fapt, a spus el, cei 20 de membri ai grup?rii nu se cunosc între ei. Doar p?rin?ii lui, care sunt ?i ei na?ionali?ti, ?tiu ceea ce face ?i sunt de acord cu asta. În rest, are o via?? normal? - "preg?tire pentru bac, gr?tare în week-end ?i întâlniri cu iubita".

Tân?rul a spus c? semnalul de alarm? a fost tras pentru c? "românii sunt, în general, mult prea toleran?i.

Publicitate

Ne-am s?turat s? fim îmbrânci?i, trebuie s? punem piciorul în prag!". El a ?inut s? precizeze c? Romanian National Security nu este format? din rasi?ti ?i a ?inut s? le cear? scuze "romilor care duc o via?? onest? ?i cunosc atât munca cinstit?, cât ?i respectul".

De?i românii sunt cunoscu?i ca fiind foarte buni informaticieni, metoda de operare presupune ?i o foarte bun? sincronizare a celor care vor s? modifice un site. " Site-urile s-au «spart» printr-o metod? numita SQL Injection, prin care am extras datele de logare ale administratorilor, ne-am logat sub contul acestora, în panoul de control, de unde am uploadat pe serverul lor un script care ne u?ura munca ?i care ne d?dea acces la tot serverul. Prin scriptul acela am modificat prima pagin?", a descris tân?rul metoda de operare.

"Dac? voiam, puteam sustrage informa?ii confiden?iale, puteam infecta calculatoarele redac?iei ?i pe cele ale cititorilor care accesau site-ul", a ad?ugat hackerul, dar s-au limitat la a afi?a un mesaj în român?, pentru ca englezii ?i francezii "s?-?i bat? capul cu traducerea".

Cavalerii internetului se dezic îns? de infractorii informatici. Ei nu ?i-au folosit niciodat? cuno?tin?ele în IT pentru beneficii materiale, informatica ?i securitatea IT fiind pentru ei "un hobby".

Reamintim c? hackerii români care au spart site-ul lemonde.fr au cerut presei franceze s? respecte România. "Aceasta nu este o mi?care de rezisten??, un protest, sau o revolt?! Este strigatul întregului popor român ce face apel la fra?ii no?tri care au uitat c? ?i în venele noastre circul? un sânge român. Sângele ce-a fost jertfit ?i v?rsat pe câmpurile de lupt? pentru a fi scris? istoria neamului nostru cere acum DREPTATE. Eroii patriei noastre nu vor muri niciodat?! Vrem s? nu se uite CINE l-a v?rsat pentru ca România s? existe ast?zi pe hart?, s? le amintim copiilor ?i nepo?ilor no?tri, s? îi respect?m cu onoarea cuvenit?. Ne-a ajuns atâta ?batjocur?.?iganii nu sunt Români! Nu ei ne-au scris istoria! Când vorbi?i despre compatrio?ii no?tri nu mai folosi?i expresiile "?igani Români". Noi v-am respectat Fran?a, voi ne ve?i respecta ROMANIA! R.N.S. VEGHEAZ? pentru ca aceste lucruri s? fie înf?ptuite", au scris ace?tia.

Web-golanii de la RNS povestesc cum au spart site-ul Le Monde - Cotidianul

Link to comment
Share on other sites

1cb4ead4de5d.gif

@ prodil89: care isi portà atit de bine numele ..... : "Ascultà bài poponarule ! // ; Deocamadatà nu am fàcut decit sà-mi inregistrez un rahat de cont infect pe acest "siteu" ;.... doar pentru sà felicit baietii de la RNS "

__________

..vorbeste frumos vacà ! Te rog ! ...

**********************************************

!!! Rock n' Roll Baby , Alléluia -Yeah !!!

Edited by alexst
Link to comment
Share on other sites

ii felicit pe "golanii" care au facut asa ceva.

dar eu as fi facut mult mai aprofundata chestia.le-as fi pus pe site clipuri cu tiganii lor cum fura , fac trafic de droguri si de fete.ei spun ca sunt tigani romani dar sunt totii impreuna cu ai lor . dar ca sa nu se faca de kk o dau de gard cacanarii de francezi si italieni si englezi cum ca sunt tigani romani . tiganii sunt TIGANI SI GATA .nu romani nu francezi nu nimik .

dar cum nu le am cu chestii de hack le spun BRAVO BAIETI SI MAI VREM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...