Jump to content
firewind

"salut" la toata lumea

Recommended Posts

Am 37 ani si sunt "pensionar".Am inceput de mic, de prin `85 cu electronica si in `90 cand am terminat liceul, am primit cadou un HC 90.Prima mod-are a fost transformarea HC 90 in Spectrum 128 (cu cip de sunet Ay :) ).De atunci am terminat facultatea, m-am angajat pe aici, pe acolo, si acum m-am retras din activitate.Preocupari; aprox 14 ore/zi stau cu computerul, langa el este cafeaua.Sunt destul de prieten si cu alcoolul, imi place sa vad lumea si sa invat.Sunt zile in care daca nu ma uit pe comp nu stiu daca este marti sau joi, oricum nu are importanta.Am citit in mare pe aici pe forum, una, alta, inca nu mi-am format o parere, insa apreciez atat nivelul discutiilor cat si etica de care majoritatea celor de aici dau dovada.

Link to comment
Share on other sites

mai ai pana la pensie... si eu sunt aproape de varsta ta... diferenta e ca am 12 ani in IT si am incercat sa fiu la curent cu tot ce apare in acest domeniu (mai ales securitate)

(eu tot cu hc 90 am inceput si pe hc 2000 in CPM am creat primul meu virus :P da erau alte vremuri atunci cu disckete...)

oricum bine ai venit si spor la studiu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...