Jump to content
sosetutza

Sugestii copiat

Recommended Posts

Eu scot caietu studentesc din baca, si il pun pe genunchi.Ori bag word-uri pe tel.Cand eram in generala ma foloseam de astea :Pix cu calendar 2010..., rosu - STOC PROMOTIONALE dupa mine sunt cele mai bune la copiat.Scrii pe calendar si pe o parte si pe alta si copiezi fara grija. :) Am mai folosit asta le teze unice stateam cu fundul pe carte si ma cracanam si copiam (faza e ca ma lasau si profii putin :D ).Alta metoda: iei o rola de scoci si lipesti copiuta de dedesubtul bancii.Si din ce citeam mai sus cu scrisul foarte mic scris de mana sau PC scos la imprimanta.De preferat copiute lunguiete.Aaaa si mi-am adus aminte de o metoda jmechera: bagi copiuta in coperta de la caiet. :) Cam atat... :D

Link to comment
Share on other sites

Faceam asa doar cand stiam :D

Ma tot foiam ca sa creada ca fac incerc sa copiez, dar invatasem si stiam ce sa scriu.

N-am incercat si nici nu o sa incerc tot felul de pixuri casti sau alte prostii.

Da, e important sa fi calm, relaxat, mai ales atunci cand te-a luat profesorul in vizor, cand te vede cum copiezi. Multi arunca repede hartiile, disperati, si atunci sunt prinsi. Daca te misti lejer, relaxat, e foarte posibil sa scapi. Colegii mei au niste fete de speriati de bombe cand copiaza...

A, eu mai am si o tehnica pentru a nu fi prins. Mai exact pentru a fi lasat sa copiez. E stupid, dar cred ca functioneaza. Cand nu copiez, iau o foaie ceva, si ma uit la ea sub banca, sa para sa copiez si fac asta vizibil. Si daca ma vede profa, ii arat ce am si ii demonstrez ca nu copiez, astfel ii castig increderea si dupa aceea pot copia linistit prin aceeasi metoda care era initial "copiere fake" :)

Link to comment
Share on other sites

cand eram eu la scoala invatasem sa scriu mic de tot (milimetric) si prescurtat (ca la stenografie) si imi ajungea pe o foaie de 5x4 cm un curs intreg iar foaia era asa mica ca o puteam tine in palma fara sa vada nimeni... (pe vremea mea nu era net... sau telefoane mobile) desigur trebuie un pix care sa poata scrie milimetric fara sa mazgaleasca si sa ai vedere de vultur ca sa vezi ce scrie acolo altfel vezi doar purici...

Link to comment
Share on other sites

am avut si eu azi la romana teza:(:(jale mare plm am invatat 4 esee argumentative si mi a dat caracterizarea.bine pentru ca le am invatat pe astea am stiut sa ma exprim si am facut ceva.pentru ca eseurile le am scris pe coli ca poate puteam sa copiez si scoteam coala ca asa faceam de 3 ani dar semestrul trecut si a dat seama,ca copiez, ca am facut apropape perfect si m a ascultat norocu meu a fost ca am invatat dupaia.

anu asta n a mai mers a venit cu colile ei stampilate si semnate pe 3 numere:|

unii au putut sa copieze dupa copiute xerox

pe scurt sfatul meu

-sa ai cel putin 2 susre sigure de copiat

-sa inveti si u ceva sa nu fii bata..adica in cazuri extreme sa scrii ceva

*daca esti in cazul lu sosetutza fati ideile principale cva un rezumat mic si il inveti pe ala ca la examen sa l dezvolti

-sa stai calm

-daca examenul tine 1 h si nu ai reusit sa copiezi nimic in 30 min ar fii cazul sa incepi sa scrii din capul tau

altceva numai stiu

-coleg de banca[daca nu da pe numere]

Fii destept!

metode pe care le folosesc eu sunt:scris pe ciorne mic cu creioinu la mate formule..facute de acasa pe coli

xerox

telefon scris inregistrare.poate chiar si pe net caut

am scris destul:)scz daca v am obosit si pt greseli [merit rep:P:P]

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...