Jump to content
CrYsTy4N

Liceul Teoretic Dante Alighieri Bucuresti

Recommended Posts

Care esti din liceul asta? Vreau sa stiu si eu daca la mate-info, eventual blingv engleza, fac italiana, daca da, este predata pt. prima oara, sau continua materia in conformitate cu programa pt. clasa a IX-a pt. avansati? Ma tot macina chestia asta, pt. ca vreau sa intru la liceul asta..

Link to comment
Share on other sites

mda...eu sunt la mate-info bilingv engleza si e destul de greu. Dintre profilurile actuale acesta are cele mai multe ore pe saptamana. intr-a 9-a aveam 36 ore adica 7 ore zilnic cel putin, iar intr-o zi aveam 8 ore...

ciudat ca aprca s a dat o lege ca mai mult de 5 ore pe zi nu ai voie sa faci scoala.de prin dec anu asta si de atunci numai 5 ore max avem:)..dar nu s la bilinvg

Link to comment
Share on other sites

mda...eu sunt la mate-info bilingv engleza si e destul de greu. Dintre profilurile actuale acesta are cele mai multe ore pe saptamana. intr-a 9-a aveam 36 ore adica 7 ore zilnic cel putin, iar intr-o zi aveam 8 ore...

La mine in liceu a fost oleaca diferit. Aia de la bilingv-engleza stateau cate 6-7 ore la scoala, iar noi astia de la info-intensiv aveam in 2 zile 8 ore si restu cate 7. Anu asta in clasa a 10 am avut iar 2 zile cu 8 ore, da' intr-una era desen/muzica si intr-una direntie - deci acasa:))

nasol la voi acolo

dancingBanana.gif

pentru ce iti trebuie italiana?

Ee..dupa ceva vreme te obisnuiesti cu numarul de ore, chefu de stat desigur n-o sa existe niciodata, da' tre' sa mai dai si pe la scoala...asta-i viata.

Si nici eu nu inteleg rostul italianei.. Daca tot as avea ocazia sa mai invat si alta limba pe langa engleza, as opta pentru limbile din tarile unde nu se prea vorbeste engleza, sau chineza/japoneza/latina de dragul cunoasterii. :)

ciudat ca aprca s a dat o lege ca mai mult de 5 ore pe zi nu ai voie sa faci scoala.de prin dec anu asta si de atunci numai 5 ore max avem:)..dar nu s la bilinvg

Naiba s-o ia. Juma' de an am tot intrebat profesorii..."parca s-a dat lege sa nu facem mai mult de 5 ore pe zi? nu se tine cont de ea?". Dupa cum era o vorba: legile sunt create, pentru a fi incalcate.

Edited by AlStar
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...