Jump to content
Krisler12™

Mi-a venit o idee foarte buna ! :D

Recommended Posts

Haideti sa gasim un hosting cu spatiu nelimitat (spatiul e cel mai important).

Ideea: sa face un FTP cu carti/tutoriale ,dar foarte multe carti importante sortate pe domenii ca poate nu toti suntem la mate-info.

=>Sa nu pastreze logurile astfel incat daca incarcam carti cu drepturi de autor sa nu avem probleme din moment ce ip-ul nu a fost retinut.

=>Sa avem acces "aprope" nelimtat ca sa putem vedea faptul ca nu se pastreaza logurile si eventual sa le putem sterge dar sa nu putem sterge decat doar cartile pe care le-am incarcat si nu si pe ale altora.

=>Sa fie tinut secret numai intre noi ca nu cumva sa avem probleme apoi cu drepturile de autor si alte rahaturi.

Ce ziceti ? :D

Link to comment
Share on other sites

Haideti sa gasim un hosting cu spatiu nelimitat (spatiul e cel mai important).

Ideea: sa face un FTP cu carti/tutoriale ,dar foarte multe carti importante sortate pe domenii ca poate nu toti suntem la mate-info.

=>Sa nu pastreze logurile astfel incat daca incarcam carti cu drepturi de autor sa nu avem probleme din moment ce ip-ul nu a fost retinut.

=>Sa avem acces "aprope" nelimtat ca sa putem vedea faptul ca nu se pastreaza logurile si eventual sa le putem sterge dar sa nu putem sterge decat doar cartile pe care le-am incarcat si nu si pe ale altora.

=>Sa fie tinut secret numai intre noi ca nu cumva sa avem probleme apoi cu drepturile de autor si alte rahaturi.

Ce ziceti ? :D

Vrei sa faci ceva mai bun decat asta?

Index of

Link to comment
Share on other sites

nu de numaru de posturi trebuie sa tinem seama cand facem un topic privat(cu toate ca s-au vorbit numa` de sectiuni private si sunt sigur ca nimeni nu o sa faca nimic pentru ca nu are rost).cel care vrea sa aiba acces la un astfel de topic trebuie sa aiba o vechime de 2-3 ani pe rst ;d

Link to comment
Share on other sites

Vrei sa faci ceva mai bun decat asta?

Index of

Tocmai de la asta mi-a si venit ideea. :D

E al tau FTP-ul asta ?

Daca e al tau poate le combinam si facem unu bun.

@Nytro: sa stii ca nu am citit prea multe. Am citit doar doua de astea asa mai mici cu extensia .chm despre Visual Basic. Am de gand in vacanta asta sa ma pun pe citit asa mai bine. E adevarat ca e cam greu si cam incomod sa citesti o carte pe PC dar hai sa ne gandim ca poate in anumite situatii chiar ai nevoie de ceva anume. Poate vrei sa faci o lucrare ceva, licenta sau orice altceva sau sa iei un oarecare articol etc. decat sa cauti atunci si sa nu gasesti nu ar fi mai bine sa ai totul de-a gata pregatit ? Uita-te de exemplu la FTP-ul asta de mai sus: vezi ce misto e sa ai totul pus acolo fara sa mai ocupi loc pe propiul hard ? Pur si simplu iei ce ai nevoie si cand ai nevoie exact ca dintr-o biblioteca. Imi amintesc ca odata faceam colectie tot asa de carti si am umplut hardul de vreo 320 GB la maximum. Totul s-a pierdut cand nu stiu din ce cauza mi s-a stricat tot si a trebuit sa formatez si sa reinstalez windowsul.

Cu un FTP de genu' asta esti ferit de astfel de probleme si nici nu trebuie sa iti umpli hardu' la refuz sa mearga ca dracu'.

@Shinny: unu de un terra e cel mai potrivit. Problema este ca nu as avea cum sa va trimit cei 5 RON ptr. ca nici macar nu am un card...

Link to comment
Share on other sites

s-a mai facut , au fost cateva ftp-uri cu cateva sute de gb pe la privaturilor forumurilor gen c4t , m-t , tutorial-z ..

e de pomana , nu citeste nimeni :)

daca se vroia asa ceva , uploadau userii carti pe vremea cand aveau toti acces la ftp-ul lui acidripp3r

a da , si chiar de s-ar face asa ceva , nu mi-as pune baza intr-un user inregistrat in 2010 care a facut 500 de posturi in 7 zile si apoi se lauda ca el e bamboo si ne da la toti di tatii

Link to comment
Share on other sites

Sunt de acord cu kwe. Si propun sa fie pus intr-o sectiune unde sa poata fi vazut nu mai de membrii cu peste 150 de posturi.

L.E. : Poate chiar si 200, apropo begood, am corectat, nu e nevoie sa dai Edit. :)

200 ca mai ai tu putin pana le faci? Ar trebui sa se dea niste probleme etc.. ca sa fie un criteriu calumea.

Link to comment
Share on other sites

Tot ceea ce pot retine pe calculator, este daca tutorialele sunt video, dar nici asa, prind fragmente, altceva este cand citeste o carte si nu un e-book, nu stiu cum va descurcati voi (chiar sunt curios -- voi retineti cand cititi din e-books?), dar eu nu retin nimic si in plus de asta ma plictisesc si repede si imi pierd interesul.

O alta idee ar fi Wuala :-), dar aici nu comentez in legatura cu privacy-ul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...