Jump to content
v3ctor

Ai grija cum conduci !

Recommended Posts

Defapt cred ca titlul corect era: Poti fi lovit in orice moment de o masina chiar si pe trecerea de pietoni. Adica problema care vor aia sa o scoata in evidenta nu e faptul ca iti rupi bara din fata, problema e cum iti rupi bara din fata. Depinde ce lovesti cu ea:( Si lucrul care ma ingrijoreaza cel mai tare e ca de multe ori poti fi lovit pe trotoar sau pe trecere sau stand pe o banca destul de aproape de drum... deci situatii in care practic nu ai ce sa faci. Tu nu gresesti cu nimic

Link to comment
Share on other sites

@Bebe1911 Tot aia e , tot accidente sunt !

Acum 2 luni veneam de la Arad in Timisoara , mergeam pe centura aveam 80 km/h , un tip ma depaseste avea cel putin 140-180 , trece in viteza pe langa mine (imi spune ceva de genu : ,,misca ba tampitule ca ma grabesc" nu am mai apucat sa ii spun nimic , dar in capu meu imi trecea ceva de genu ,,te grabesti la moarte" , dupa ce mai merg 4-5 km il vad cu masina intre 2 stalpi facuta bucati (evident ca a murit ) , salvarea nu ajunse dar erau mai multe masini oprite .

Link to comment
Share on other sites

Sunt multi rechini in trafic, asta-i adevarul.

Cele mai urate faze pe care le urasc se petrec la trecere de pietoni care trebuie sa o treci in fuga daca nu vrei sa fii facut terci, injurat, scuipat...iar replica "soferilor" e cam aceiasi: "Hai ba, miscate odata, ca asta calca, nu f*te!"

P.S:Un filmulet dragut pe aceiasi tema

Link to comment
Share on other sites

@Andblood

ON: Sunt prezentate niste exemple foarte clare de accidente cu motoare si masini.

OFF: Ai net prin cosmote WNW ?

on: Multumesc!

off: Eu sunt in italia deocamdata , am net de 100 de ore de 7.2mbs

Si mai am unul wap unlimited pentru telefon , dar eu il folosesc si pentru pc , pentru ca cele 100 de ore le consum in 3-4 zile :))

Link to comment
Share on other sites

on: Multumesc!

off: Eu sunt in italia deocamdata , am net de 100 de ore de 7.2mbs

Si mai am unul wap unlimited pentru telefon , dar eu il folosesc si pentru pc , pentru ca cele 100 de ore le consum in 3-4 zile :))

Daca tu consumi 100 de ore in 4 zile eu imi tai coaiele...

Link to comment
Share on other sites

Am ramas perplex deci sunt dea dreptu socat nici nu am cuvinte vorba lui V3ctor te grabesti si pentru ce? sa risti sa intri in primu stalp si sa mori sau sa ajungi cu 10 minute maxim 20 mai devreme?

Era la stiri ca Monica Columbeanu a luat amenda de viteza si cica la fufa zice ca "eu am o problema masina mea ajunge la 100 km/h in 4,5 secunde , deci nu mi-a trebuit decat 5 secunde sa incalc legea" astora le doare in cur de pietoni si a 2 zi vad ca o da in judecata un paparatzi cum dracu so scrie ca o vrut sa il calce cu masina cand ia facut poza apoi dao-n plm de viata.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma impresioneaza deloc filmuletu ... si eu conduc sportiv dar o fac cu cap...ce arata acolo sunt copiii de pe soselele noastre care fac impresii la pisde si se caca pe ei daca au zgariat masina lu tati.

-anyway.... chiar daca nu beau eu alcool si nu fac prostii...ma trezesc ca ma omoara pustiu cu hummer...

-si hai sa fim seriosi cati conduceti batraneste ? stiti bine ca toti ne grabim..important sa o faci cu cap ...

-va vad pe aici ca va vaitati...uau m-a impresionat ..ma pune pe ganduri...cati purtati ma centura ? faceti basini in masina...ia uite lakele cu centura...

-cati ati mers cu 80 km/h ora in afara orasului ?

-cati mergeti cu 50km/h fix in oras ?

-plimbati ursu... nu mai tineti traficu blocat daca faceti asta... 2 benzi pe bulevard...GOL ...voi mergeti incremeniti cu 50 pe banda a doua...nu vedeti ca va face omu flash`uri

Cititi aici tipurile voaste de soferi (impresionatilor de filmulet) Tipuri de sofer din Romania - Alege sa fii altfel! FUNNY

Link to comment
Share on other sites

@yceman_yceman Si eu depasesc viteza legala , dar cu max. 10-20 km\h cat stiu ca pot controla masina cum trebuie . E o prostie asta cu : eu is mare sofer deci imi permit sa merg cu cat vreu , o sa ramana la fel de mare intre 4 scanduri . Si nu trebuie sa conduci cat sa nu dai tu in altii , trebuie sa te gandesti ca pot da si altii in tine .

Si pentru cei care sunt cu morcovu in cur si se grabesc sa prinda meciu de diseara sau mai stiu eu ce (de obicei nimic important) mai bine stau dracu acasa si se descurca la fel ca persoanele care nu au masina .

,,2 benzi pe bulevard...GOL ...voi mergeti incremeniti cu 50 pe banda a doua"

Cu bulevardul gol era sa fac eu accident cu unu care iesea din parcare fara sa se asigure , a vazut baiatu ca e cam goala strada si da sa iasa , imi spui ce se intampla daca aveam viteza ?

Link to comment
Share on other sites

@v3ctor ... si acum ce faci ? mergi la 4 dimineata cu bulevardu gol cu 50 la ora ca te`a impresionat un filmulet pe youtube ? si pe banda 2 !!

-anyway ...si apoi mai avem o varianta romaneasca de pietoni ... te vede ca vi de la mama dracu cu 120km/h ...si totusi e o viteza destul de mare...ei se duc pe trecere cu capu sus... avem niste pietoni de iti vine sa mananci asfaltu cu sare... am inteles e dreptu tau sa treci pe trecere si ala de la volan sa opreasca....da morti in gat vezi ca vine ca nebunu ...poate nu se opreste si te baga in pamant...NU CONTEAZA...el trebuie sa opreasca...sau cealalta gasca de pietoni ... aia care nu se uita nici stanga nici dreapta...e trecere...trec cu ochii inchisi .. nu conteaza ca blonda de la volan s-a aplecat sa isi ia telefonu...masina ei trebuie sa se opreasca ca trecerea deasta e facuta...si desigur mai sunt cei care traverseaza pe unde o fi...stau pe mijlocu bulevardului...daca ii claxonezi sa ii atentionezi sa nu faca vreun gest sa se dea in spate ca il iei cu tine...incepe sa injure ca martalogu....

Nemti n-om ajunge noi prea curand dar ....

Link to comment
Share on other sites

:))))) prea tare thread-ul asta, cel putin reply-urile din el, m-am distrat.

yceman_yceman, pe de o parte ai dreptate, pe de alta NU, spre exemplu eu sunt unul din aceia care poarta centura si care nu spune nimic gen 'ce pizda esti ca porti centura', iar pe langa asta nu as putea sa nu o port fiindca imi bipaie masina in cap pana o cuplez si de ce sa o bag pe la spate cand o pot purta? sincer chiar cred ca te salveaza de la multe, si chiar te salveaza, mai sunt si cazuri triste cand iti poti rupe gatu, dar asta e partea a 2-a :D

//ps: chiar as vrea sa ne vedem odata, tu din constanta fiind :) nu de alta, dar sunt curios cum conduci

Link to comment
Share on other sites

si acum sa fiu si eu un pic arogant: @flubber vrei sa imi vezi numaru de pe spate ? :>

-glumesc :D

-da omu daca ai vreun drum pe la mare ne gasim prin oras si facem un sprint mic...

Sunt din acelasi oras cu tine :-). Si ma refeream ca sunt curios cum conduci, din cauza ca am o presimtire ca esti maniac din ala in trafic, mai cunosc cativa asa si mereu ma ia durerea de picioare cand vad cum conduc, adica la limita (aici ma refer la inca 2-3 cm si intra in ala din fata), s.a.m.d.

Dar ia spuneti voi ce parere aveti de taximetristi? AIA SUNT BUBA! La cum conduc, si cum se bag si cum injura..... ma rog.

ON: Mai era o serie tot asa in genul astuia care promova vigilenta la volan,nu-i de gluma cu asa ceva, pe degeaba radem noi cand e vorba de asta 'vai vigilenta, bla bla, 50 la ora', dar dupa ce treci prin asa ceva te inveti minte, e la fel ca intotdeauna, pana nu o simte omu pe pielea lui nu se invata minte.

Link to comment
Share on other sites

nu-s chiar asa sinucigas sa tai fata la altii la 2 cm (nu de alta dar gasesti copii prosti sau pisde proaste si intra in tine, mai bine la distanta) ...dar unde am prins liber zbor...si daca e spatiu de o masina pe langa el...pe acolo ma duc... ai vazut cum e la snc..masini parcate pe langa si ramane banda 1 si 2...eu ma bag pe 3 daca am loc si fug..

-taximestri ... nu mi s-au parut asa nesimtiti...totusi sunt soferi experimentati zic eu ...

acum sa nu te astepti sa te lase taximestriu sa iesi de undeva :)) ala stie de la X la Y nu si decoru...

Edited by yceman
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...