Jump to content
paxnWo

revolutie 7 octombrie

Recommended Posts

Poate ca toata lumea stie ca nu va iesi nimic daca va iesi o noua revolutie si tot de hoti vom fi condusi, poate ca ne cam doare in coaie de ce se intampla in tara, ca nu am ajuns noi sa muncim pe 500 lei pe saptamana, noua, poate inca ne mai merge cu furtisaguri, retele de publicitate, una alta, nu stim cum traiesc altii, si mananca paine cu margarina.

Toti suntem invatati sa iesim la interval cu partea rea a unei actiuni, niciunul dintre noi, nu vede partea buna a acelei actiuni.

Nu e vorba in sine, de revolutie, se va face o adunare generala, la care trebuie sa vina cat mai multi, de asta avem doar lasi in tara, pentru ca toti ies pe la colturi si zic.. "Da de ce sa vin eu sa imi iau un baston in cap ?", asa gandesc majoritatea de pe aici.

Cei care sunt suporteri de peluza, si merg des la meciuri, si au vazut sau au luat parte la o lupta cu fortele de ordine, stiu ce inseamna sa fii o grupare, ca toata peluza de ~ 1000 de oameni, este unita si infrunta chiar si scutierii.

Link to comment
Share on other sites

Astia care zic :"oricum nu rezolvati nimic, toti sunt la fel" inseamna ca traiti ca in pampas si va place. Si inseamna ca faceti parte din procentul de 0.5% din populatia care o duce bine, ceea ce nu cred, din moment ce altceva mai bun de facut decat sa stati pe un forum nu aveti. Sau inseamna ca va place sa traiti in cacat si sunteti prea lasi sau prea idioti sa va dati seama de asta.

Nu...chiar deloc.

Dar nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic.

Eu sunt de acord cu "revolta" dar nu sunt de acord ca "vin" si PSD-istii petru ca EI nu au un motiv ei traiesc in PUF.

Ei vin pentru ca se gandesc ca ii vor vota oamenii pentru ca se revolta....

Cand defapt ei sunt exact la fel ca cei de la putere , daca nu mai corupti.

Intelegi? IM ALL FOR REVOLT \m/

Link to comment
Share on other sites

Nu...chiar deloc.

Dar nu cred ca ai inteles ce am vrut sa zic.

Eu sunt de acord cu "revolta" dar nu sunt de acord ca "vin" si PSD-istii petru ca EI nu au un motiv ei traiesc in PUF.

Ei vin pentru ca se gandesc ca ii vor vota oamenii pentru ca se revolta....

Cand defapt ei sunt exact la fel ca cei de la putere , daca nu mai corupti.

Intelegi? IM ALL FOR REVOLT \m/

nu generaliza. foarte multi se inscriu in partide pentru ca principiile lor au legatura cu doctrina partidului. daca esti intr-un partid, nu inseamna ca nu mai esti om si nu ai voie sa protestezi. Aici nu e vorba de partid, e vorba de conducere.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...