Jump to content
marcus21

Problema Yahoo messenger

Recommended Posts

Am o problema cu mess-u... cam la jumate de ora tot ma scoate de pe mess si zice ca a cazut legatura la net dar defapt ea nu a cazut si daca vreau sa intru inapoi zice ca ii parola gresita o modific si tot gresita ii si dupa ce dau enter de vreo 30 de ori abea atunci intra:| care ii problema???

Link to comment
Share on other sites

Nu.Nu va merge.Cred ca e mai degraba problema de servere yahoo.Am aceiasi problema.Si e foarte enervant.La munca imi merge perfect cu acelasi messenger.Dar acolo ies prin proxy.Faza e ca si acasa imi merge ,chiar daca ies direct si nu prin proxy,dar are toane.Si nu imi merge nici pe webmessenger.Singurul unde merge e pe meebo si pe pidgin.Daca folosesc alt id pe acelasi messenger ,merge.Mai mult ca sigur problema e de la serverele lor.Si ar fi o idee,cautat pe pidgin si vazut ce servere foloseste pentru login si apoi modificat in registrii cu serverele de pe pidgin. :)

Link to comment
Share on other sites

sau aveti net prin romtelecom. Ciudat, de cand n-am mai intrat pe mess acu mai intru si patesc ceva similar.

dar pare de la yahoo, ca isi revine a doua zi. Testati preventiv link-ul ala de login pentru cererea tokenului, numarul oferit ca eroare va spune totul (search pe aici ca am pus lista cu erori).

Link to comment
Share on other sites

Se intampla asa cand intri pe mai multe id-uri, sa zicem ca ai 5 id-uri si intri pe ele intr-un interval de 24 de ore, ai sansa ca a II-a zi, sa nu iti intre pe unul din ele si sa iti dea eroare, deobicei cand te conectezi la mail.yahoo.com se deblocheaza si merge si pe Y!M.

Link to comment
Share on other sites

Am o problema cu mess-u... cam la jumate de ora tot ma scoate de pe mess si zice ca a cazut legatura la net dar defapt ea nu a cazut si daca vreau sa intru inapoi zice ca ii parola gresita o modific si tot gresita ii si dupa ce dau enter de vreo 30 de ori abea atunci intra:| care ii problema???

A?a mi s-a întâmplat ?i mie, a fost de la ei c? dup? vreo 24h ?i-a revenit.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...