Jump to content
zbeng

Hacker-ul care a spart site-ul Marinei Britanice: "Nu sunt un terorist"

Recommended Posts

Sunt situatii in care daca vrei sa nu fii gasit, Iti iei un laptop de la hoti, ca sa nu fie nevoie de facutra + nume + detalii. Si cu ala te conectezi de fiecare data la o zona wireless in care nu exista supraveghere cu camera. Si de acolo iti faci treaba. Atunci ai garantie ca nu te prinde nimeni.

;)) mare dreptate ai :D

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian
Adevaru e ca ai si avut un scop de atins, bine conturat, definit si intemeiat. Ca sa nu mai vorbim de modestia lipsita de margini.

Stiu sunt un fel de Chuck Norris, sunt recunoscut pentru modestia mea, dar totusi sunt a 8 minune a lumii! Esti fericit acum? Sau inca mai ai de gand sa fi sarcastic. Stiti, multi aveti o atitudine tampita, care da bine de cateva ori, dar dupa ce se exagereaza devine penala. Ma uit si raman uimit cum niste "baieti" sa nu zic altcumva, vin si se dau mari cunoscatori, cand defapt ei habar nu au ce s-a intamplat, si fac o mie de povesti si conspiratii cum voi fi eu prins si etc. Calm, totusi asta-s eu, sunt o fire care nu accepta prea multe, imi place sa fac ce vreau eu, si tot ce imi propun cam obtin, aveti ceva impotriva a ceea ce fac eu, mai bine va linistiti si va duceti la TV sa va uitati la desene!

Ceau! YouTube - B.U.G. Mafia - N-ai fost acolo ( created clip )

Note: Toate posturile mele sunt un pamflet, si trebuie tratate ca atare. Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Da, dupa 2 zile de la "stirea" asta, un angajat de la Google, mi-a facut o oferta prin care ma intreba daca as fi interesat sa lucrez pt ei, a ramas vorba ca ia legatura cu un recruiter, prin martie, cel tarziu august / septembrie (asta daca nu se rezolva nimic in martie). Domeniu: pentesting (@nytro, se cauta).

Si nu e neaparat nevoie sa nu ma primeasca ei, poate o sa refuz chiar eu, pentru ca trebuie sa renunti la multe lucruri, si nu prea as dori asta! ;)

te-a intrebat de nume, prenume si CNP :))?

Link to comment
Share on other sites

@TinKode felicitari pentru conostintele pe care le-ai acumulat.Daca vei fi prins sau nu chiar nu ma intereseaza pentru ca nu e piele mea in joc,dar tine minte un lucru,ai grija ce scrii pe forumuri pentru ca in spatele fiacarui nick nu stii cine se ascunde...Aaa si inca ceva,daca vreodata vei ajunge sa lucrii undeva(desi nu prea cred faza cu Google,mie imi miroase a momeala) sa nu uiti de unde ai plecat.Multi romani talentati in diferite domenii pleaca din tara si ajuta la cresterea economiei altei tari.Bafta!

Link to comment
Share on other sites

@TinKode felicitari pentru conostintele pe care le-ai acumulat.Daca vei fi prins sau nu chiar nu ma intereseaza pentru ca nu e piele mea in joc,dar tine minte un lucru,ai grija ce scrii pe forumuri pentru ca in spatele fiacarui nick nu stii cine se ascunde...Aaa si inca ceva,daca vreodata vei ajunge sa lucrii undeva(desi nu prea cred faza cu Google,mie imi miroase a momeala) sa nu uiti de unde ai plecat.Multi romani talentati in diferite domenii pleaca din tara si ajuta la cresterea economiei altei tari.Bafta!

tu iti dai silinta sa ne faci sa credem ca esti idiot, tu chiar crezi cacaturile care le scrii, nu e nimic pe lumea asta sigur, nici socks, nici nimic, daca cineva vrea cu adevarat sa te prinda e doar o chestie de timp, in cat timp o sa fii prins, vezi ca e un forum special pentru tine hellsoft sau cum cacat se cheama

Link to comment
Share on other sites

Ce prostie cica

sa nu uiti de unde ai plecat.Multi romani talentati in diferite domenii pleaca din tara si ajuta la cresterea economiei altei tari.Bafta!

De parca daca te angajeaza vreo firma de securitate straina sau serviciile secrete ale AMERICI devii vedeta sau WTF?

Nu e chiar asa mare lucru mai ales ca probabil Serviciile Secrete au destui "hackeri"

:|

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...