Jump to content
oala_sparta

6.000.000 adrese de email

Recommended Posts

Am 6.000.000 adrese de email romanesti. Este un numar apropiat de numarul utilizatorilor de internet din Romania, daca stiti numarul lor. Voi ce ati face cu ele ?

spamul nu merge, cu romanii nu merge nimic, si nu e usor sa faci un sistem ca sa le folosesti pe toate. Le voi face publice curand, ce credeti ca o sa iasa ?

Intre timp astept idei de la voi.

Link to comment
Share on other sites

Pana cand le voi posta aici, le scoatem la vanzare. Cum puteti voi castiga din asta ?

Eu vreau 1 cent pentru fiecare adresa email, voi puneti adaos cat vreti si cautati clienti sa le vindeti, chiar daca nu detineti nici o adresa.

nu prea imi vine a crede ca ai 6milioane de adrese romanesti unice, eu am vreo 400k unice si sunt pe diferite nise, sincer nu prea cred ca tu ai asta, fa un print sau ceva

Link to comment
Share on other sites

toate sunt romanesti, toate sunt unice, exista si erori. fisierul are 120MB nesortat, nu sunt pe nise. se deschide cu software care are capacitatea asta.. acopera o mare parte din populatia romaniei. Gaseste-i tu pe ceilalti care detin o baza asa mare daca poti, bineinteles ca mai sunt si altii, precum baza Neogen, etc. A fost o munca pentru a le obtine, nu se spune cum, si daca nu le gasesc un folos, vor fi facute publice. Intre timp, aveti ocazia sa castigati cei care nu aveti nici una. Idea e ca spamul nu merge, tu deshizi spam ? atunci de ce crezi ca altcineva e mai prost ?

Cine are idei bune sa posteze aici, va avea de castigat.

Link to comment
Share on other sites

Si daca are 3 posturi ? poate omul este mai pregatit decat tine , decat noi , dar bineinteles .... rar se intampla asa ceva, posteaza un sfert din mail-uri sa vedem si noi , totusi .... 6 mil... cred ca le-a furat de la rusu ala care facea spam 25 % din tot globu.

Link to comment
Share on other sites

Si daca are 3 posturi ? poate omul este mai pregatit decat tine , decat noi , dar bineinteles .... rar se intampla asa ceva, posteaza un sfert din mail-uri sa vedem si noi , totusi .... 6 mil... cred ca le-a furat de la rusu ala care facea spam 25 % din tot globu.

nu inteleg de ce te bagi aiurea in seama, chiar crezi ca era nevoie sa dai un replay?

Link to comment
Share on other sites

este poveste asta cu 6 miloane de emailuri. Am si eu lista aia. 90% sunt gresite sunt generate, cu multe erori, cudomenii inexistente. O dau eu gratis pe aia de 6 milioane.

Insa

Vand o baza de date cu 1.2 milioane de adres romanesti unice, fara gresli, fara adrese generate. Ofer si cateva ca mostra si ofer si print screen-uri aleatorii. Va pot oferi si print screen-uri din alea 6 milioane sa vedeti diferenta.

Pentru cine este interesat dati-mi pm si discutam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...