Jump to content
immun3

Merita vazut

Recommended Posts

Da intradevar sunt unele chestii din video care sunt prea de tot si par opera unui paranoic pe LSD.

Dar sunt si MULTE adevaruri.

Deci cred ca merita vazut daca nu pentru ca e interesant sau ar pute fii adevarat macar sa vezi ce au in cap unii 8-|

:)

LE:HOLY FUCK la faza cu Rihanna in piramida :o

=))

Edited by prodil89
Link to comment
Share on other sites

cum cacat sa va luati dupa un nebun ca farhan khan Farhan Khan, uitati-va putin pe blog-ul lui si daca voi credeti ca asta e sanatos eu ma sinucid

ps:el sugereaza multe chestii intime din viata artistilor, asta ar insemna ca este foarte apropiat lor ca si cum ar petrece timpul cu ei, artistii fac referire ca si-au vandut sufletul diavolului la modu ca au pierdut multe, familie, prieteni, momente frumoase ca sa ajunga acolo, au facut compromisuri, aaa si eu am insomnie

Link to comment
Share on other sites

Nu Rahan caKhan "inventeaza' toate lucrurille astea el a produs doar seria aceea de videouri nu si toata "conspiratia" asta.

Vad ca unii nu vreti sa credeti ca asta chiar sar putea intampla ca am putea fii aburiti dusi cu zaharelul in asa mod grav.

Si la faza cu "vanzarea sufletului catre demon" eu cred ca se refere la faptul ca semneaza un cntract pe care mai apoi il regreta.

"Demon" ar putea fii grupul de oameni dusi cu pluta, iluminatii satanistii fara creier care cred in Lucifer (Cel demn de lumina)

Lumea e condusa de niste retardazti oculti :)

Link to comment
Share on other sites

Eu unul sunt sceptic. Nu neg ca unele melodii sunt facute in mod intentionat sa transmita fel de fel de mesaje subliminale. Dar faptul ca in anumite melodii sunt cuvinte precum "rain man" si "illuminati" asta nu spune nimic... doar melodiile sunt formate din... cuvinte.. puteti numara de cate ori apare cuvantul "money" in melodii si veti observa ca apare de mult mai multe ori decat cuvintele enumerate in video. Asta nu inseamna ca e o conspiratie.. pur si simplu exista lucruri simbolice invocate in anumite melodii. Asa putem crea conspiratii din orice.. nu e prea greu..

Link to comment
Share on other sites

cum cacat sa va luati dupa un nebun ca farhan khan Farhan Khan, uitati-va putin pe blog-ul lui si daca voi credeti ca asta e sanatos eu ma sinucid

ps:el sugereaza multe chestii intime din viata artistilor, asta ar insemna ca este foarte apropiat lor ca si cum ar petrece timpul cu ei, artistii fac referire ca si-au vandut sufletul diavolului la modu ca au pierdut multe, familie, prieteni, momente frumoase ca sa ajunga acolo, au facut compromisuri, aaa si eu am insomnie

Se pare ca avem pe unul dintre Iluminati in comunitate, este contra noastra, trebuie dus la biserica.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu ma iau in gura cu tine benny iti zic:esti plin de basini dar tu n-ai 2 chifle-n burta,cum mm vine asta?

stai chill ca mai multi bani dau pe tigari decat castiga mami tau + tati tau + cu tot cu alocatia ta

ps:hai ma cum naiba sa credeti toate cacaturile alea, parca ati fi in exorcistul

Link to comment
Share on other sites

dar serios acum, care plm e treaba cu "rain man" O_o adica money na, toti "vrem" bani, dar "rain man" ? serios care e treaba

rain man - Rain Man (1988) - IMDb

-in multe din piesele prezentate in cacatul de asa zisa prezentare se facea referire ca o sa faca sa ploua cu banii

-referitor la partile din videoclipuri in care se arunca cu bani - astia sunt crescuti in ghetou, manelistii cand au inceput sa aiba bani ce au facut, si-au luat masini, toale si alte cacaturi, asa si ei

-era o parte de tot cacatu in care spunea ca daca ia murit prietenul asta nu e un motiv sa ia calmante, sa sufere in felul asta, mie mi-a murit un prieten din copilarie acum 1 an jumate, la 2 saptamani de la majoratul fratelui mai mic, imi era prieten de cand eram un mucos, cand am primit telefon de la maicasa m-am apucat de plans, vorbisem cu el cu o zi inainte, atunci am cazut in depresie, cum mortii lui sa spuna ca pentru un prieten nu suferi, unu care iti era ca un frate

Link to comment
Share on other sites

Adevarat.Toti sunt paranoici, chiar nebuni. E la moda sa negi orice idee de conspiratie (da bine la imagine) la fel cum e la moda sa pari idiot. E asa, "occidental". Un om inteligent lasa posibilitate pentru alternativa, nu e deloc categoric in afirmatii si nici in altceva.

Unul din magarii de la Aerosmith a multumit personal pe scena in timpul spectacolului lui Satan pentru "o seara de succes". S-a intamplat la Munich in 1994 in timpul concertului si am fost personal acolo.

Toti ceilalti sunt paranoici, am o lista de vreo 300 din care cam jumatate sunt morti. Bineanteles ca reportajele de gen au multe interpretari in functie de realizatori dar a nega totul e deja o doza de cretinism sau rautate gratuita. Pesemne si ratatul din clipul de mai jos era tot paranoic. Poate de aia l-au impuscat.

YouTube - Presedintele Care a Marturisit ADEVARUL !

Edited by yo9gjx
Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

  • Inainte de toate, pentru cei ce nu stiu, muzica actioneaza asupra creierului la nivel subliminal (adica asculti o melodie in care tu nu ii percepi adevaratul mesaj, insa creierul tau da), si este una din cele mai inteligente metode de ati transmite mesajele, si starile de spirit pe care vrei sa le aibe lumea (la unele melodii dupa ce le-ai ascultat, ai tentinda sa te lupti, sa injuri, sa te pisi pe tot, sa omori, sa faci lucruri anormale, ati inteles despre ce vorbesc).
  • Acum in legatura cu acele cuvinte ceea ce le credeti o mare tampenie ca se intalnesc in 2,3 versuri a unei strofe (pai nici un idiot nu va incerca sa spuna un "secret" in fiecare vers - trebuie sa fie mai "cu inteles" ca de aia e "secret" - nu toti au capacitatea de a intelege orice). Nu zic ca tot ce este despre Illuminati este 100% adevarat, dar 60-70% da (asta din cauza ca mai exista si asa zisi fanatici | nebuni, care au trecut de acea limita prin care doar arata | dovedesc existenta unei "societati secrete").
  • Un alt exemplu destul de bun pentru a intelege cat mai multi despre cum sta treaba cu aceste lucruri | intelesuri ale unor cuvinte este urmatoarea (parerea mea): fiecare credincios ce crede in Dumnezeu incearca sa isi expuna de fiecare data aceasta latura ca sa stie toti (o face intr-un mod mai deschis, deoarece este ceva foarte des intalnit si acceptat), la fel o face si un satanist, dar intr-un mod mai "ascuns" pentru ca nu este acceptat de majoritatea populatiei!
  • Si daca nu sunteti informati cat de cat, mai bine v-ati pastra pentru voi ideile de mari genii (asta pentru aia care fac referire la illuminati = 2,3 cuvinte | semne tampite "obisnuite"). Multe melodii au mesaje sataniste pe reverse (de ce doar sataniste? - pur si simplu doar o coincidenta, doh). Acel "Rain Man" defapt inseamna satana (putini au curajul sa il puna cu numele de "satana", deci se cauta alternative), si multe altele...
  • Dar nu va ganditi ca doar prin muzica acesti "derbedei" isi transmit mesajele, au trecut la orice e posibil pentru asi atinge scopul. Aici e vorba de filme celebre (vizualizate de sute de milioane de ori), desene animate, artistii invitati la emisiuni (facand semne ce apartin de acest ocult, iar "fani" le copiaza fara sa vrea, intrebuitandu-le ca fiind ale artistului, si nicidecum a ceea ce inseamna cu adevarat), haine, accesori, siglele firmelor ce au la baza lor oameni ce sunt illuminati (asta deoarece apar cam peste tot - deci au o putere mare de influienta).
  • Ca in orice comunitate exista oameni mult mai puternici decat restul, de ce nu ar exista si la nivel mondial? Oricare ar fi adevarul, mai mult ca sigur acestia sunt sufocati de bani, si care isi mai doresc doar control deplin (O noua ordine mondiala - in care sa existe doar un singur guvern, in care oamenii sa depinda 100% de ce ofera ei -cipuri implantate in care ai contul bancar, carduri pentru sanatate care fara ele nu vei putea sa faci nimic, etc-, daca te vei opune, te vor "elimina" cat ai zice "sunt ratat" - si vor face asta pentru ca nu le pasa de oameni, decat de scopurile lor).
  • Cine face parte din acest "ocult": foarte simplu - CEI CE POT TRANSMITE UN MESAJ | AU PUTERE (presedinti, cantareti | actori cunoscuti mondial, si multi alti). Si totodata ei cam "planuiesc" tot (si bune si rele | atentate, crize mondiale, razboaie, epidemii). Poate suna SF, dar asta e parerea mea si o sustin ca atare! Nimeni nu e obligat sa creada la fel, poate doar sa-mi de-a dreptate.
    - TinKode @ ISR

Edited by Praetorian
Link to comment
Share on other sites

@tin - de ce selectezi doar parti care iti convin dintr-o melodie, daca contextul general e altul de ce tu alegi 2,3 cuvinte si incerci sa dai o explicatie pentru asta

mie mi se par prea trase de par toate astea, cred ca exista diferite organizatii care sunt dubioase dar totusi, gandeste-te putin, e gen prezicatorii, ghicitoarele, adica din tot ce spune e posibil sa nimereasca si ceva, eu unu nu cred toata chestia asta cu illuminati, daca era asa si prioria din zion era adevarata si multe alte prostii, daca as sta sa analizez toate melodiile in fiecare gasesc ceva care ar putea face referire la ceva ce am eu nevoie sa te fac sa crezi, totusi ei sunt artisti, fiecare se exprima intr-un fel, versurile alea care le prezentati ar putea sa faca referire la orice alta "organizatie" doar ca sa indus ideea de illuminati, unele teorii sunt chiar penibile, am vazut ca rahan ala face referire la un sunet pe fundal in care eminem ii zice diavolului sa se ridice sau ceva de genu, parazitii au mesaje pe fundal la toate melodiile, ion zice hai fa sau cheloo nush ce naiba mai zice, si aia cu umbrela e chiar jalnica, ca zice rihanna la la la de acum e mesaj, aaa si sa nu uit legat de numere, basmele noastre sunt bazate pe cifre magice, gen 7, asta inseamna ca si ele sunt opere ale illuminati, totul tine de interpretare, fiecare interpreteaza un text dupa dorinta si necesitate, nu ai cum sa iei o parte din primul vers si sa o unesti cu alta parte, adica tot gasesti ceva intr-o intreaga melodie, daca era cum ziceti voi si se respecta un sablon atunci intelegeam, da frate uite aici au dreptate, da asa din 10 versuri sa selectezi 2 randuri si sa zici ca e o referire la ceva mi se pare aiurea, din 50 de randuri nu ai cum sa alegi doar 2 randuri, as putea continua si despre filme,etc da stiu ca fiecare are o parere si nu se poate schimba asa usor, fiecare are tendinta sa creada in ceea ce i se pare accesibil si convenabil

Link to comment
Share on other sites

toate chestiile bune sau rele sunt generate de cativa oameni care conduc pamantul, suna putin ciudat dar cam asa este, stati calmi ca sin in romania sunt multe de care nu avem habar, si multe multe altele, oricum scopul lor este sa ne prosteasca(in proportie de 70-80% deja au reusit),

tinkode imi placere gandirea ta, ne asemana oarecum la modul de a percepe lucrurile..

Link to comment
Share on other sites

Guest Praetorian

@benny

Ce am explicat eu este mult mai mult decat sa iti "extrag" 2,3 versuri dintr-o melodie! Aici e vorba despre oameni care isi doresc putere deplina si bani, sa fie ei "Dumnezeu". Trebuie sa privesti mai departe decat ceea ce vezi si auzi, ca sa poti intelege cu adevarat toata treaba asta.

Asa cum exista "scursori" care iti vor toti bani, chiar de ai muri, nepasandu-le de tine, cum exista manipulatori care sa obtina tot ce isi doresc prin a induce oamenii in eroare, de ce nu ar exista si la scara mare, la nivel mondial !?

Cum exista "binele" asa exista si "raul"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...