Jump to content
Maverick

Cosmote sucks

Recommended Posts

Acum ceva vreme mi s-a activat AUTOMAT o extraoptiune care imi lua lunar cate 4.5 euro pe luna din credit. Toate bune si frumoase, aveam credit cacalau asa ca ma durea in cot de 4.5 euro/luna. Extraoptiunea s-a dezactivat automat luna aceasta. Acum 5 minute ma uit sa vad cat credit mai am...2.73 euro...bai cum pana mea aveam 7 euro...deschid eu telefonul sa verific manual cat credit mai am...primesc cateva mesaje in care sunt anuntat ca extraoptiunea bla bla bla s-a autoactivat:| Cum acum am nevoie de credit nu mai pot arunca in stanga si in dreapta cu el...

Ati patit si voi asa ceva?

Daca sun la ei sa imi dezactiveze extraoptiunea primesc si creditul inapoi?

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

Mama...ce draci aveam ieri..spre seara. Imi activasem On Top 2 de vreo, ca eu nu vorbesc prea mult la telefon, si vazusem pe webcare totalul de minute, ca stersesem din greseala mesajul de confirmare al activarii. Aseara, sun un coleg, vorbesc 2 min, mai sun unu..si aud un beep in telefon? (" ce ma-sa are?", iar la un moment dat o voce, "Apelul dvs va fi intrerupt". S-a inchis convorbirea si cand am incercat sa sun din nou "Credit insuficient" ~X(...bag pula in mortii lor de idioti.

Edited by AlStar
Link to comment
Share on other sites

Am patit asta dar la orange cat de curand aveam o cartela orange prepay am activat optiunea comunicare nelimitata cu 3 prieteni in retea si optiunea se dezactiva la ora 00:00 si eu vorbeam la telefon aveam credit cam 6 euro si era ora 19,sincer nu era mai mult optiunea inca era activa inainte de a suna pe unul dintre cei 3 prieteni am verificat,apoi brusc se opreste convorbirea dau la credit optiunea inca era valabila creditul insa era de 0 centi dar am vorbit cu unul dintre cele 3 numere,am sunat la servicii clienti a raspuns cam dupa 25 de minute si mi-a spus ca optiunea s-a dezactivat cu o zi in urma,nu imi explic cum am vorbit eu fara credit pentru ca la ora 18 am reincarcat dar pana atunci mai vorbisem inca vreo 4 ore insa pe telefon la credit imi zicea ca este optiunea valabila si expira in 4 ore!oricum nu se va rezolva nimic welcom to Romania :))

Edited by ZORRO19
Link to comment
Share on other sites

Ceva de genul am patit si eu la cosmote..aveam credit 6 euro pentru extraoptiunea cu 1200 sms si apel in cosmote si 70 in alte retele ,dar mie nu imi expirase extraoptiunea de data trecuta si mai aveam vreo 5 mesaje din ele + cele 50 care le primesti la reincarcare deci rezulta 55 de sms ,toate bune si frumoase trimit maxim 25 de sms-uri si cand ma uit la credit 3,45 sau ceva de genul aveam....am sunat la ei si mi-au spus ca cica am trimis peste 70 de sms-uri.....sunt niste jegosi..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...